Најдобра марка на телефони

Последниот Мохиканец

Командат -ај лав ју
Член од
3 февруари 2007
Мислења
294
Поени од реакции
61
Ова како да прашаш што е подобро Мерцедес или БМВ. Секој си има предности и недостатоци. За малку пари најдобри се Xiaomi, а од поскапите Самсунг според мое лично искуство.[DOUBLEPOST=1481834366][/DOUBLEPOST]
Го користиш па ова го кажуваш од искуство? Јас за овој имам негативни коментари. А за цената не вреди, се подобри и подобри буџет телефони се појавуваат.
Лични преференции. За сите телефони има негативни коментари, цената во случајот не е битна (*види го насловот) и да тврдиш дека Xaomi биле најдобри сепак твој избор но сите буџет телефони тврдат едно а реално е сосем друго.(тоа ти иди возиш некоја треторазредна кола маркетингот си го прави своето и мислиш дека возиш квалитет како бмв или ролс)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
https://www.youtube.com/watch?v=mHmKYMhbGvo
Ovde mozez da vides deka Huawei (華為技術) go imaat najdobriot SoC na pazarot odnosno Kirin 960, podobar duri od Exynos na Samsung i prednacat vo mnogu raboti posto se golema komporacija so golemo iskustvno vo oblasta na telekomunikaciite i ulagaat strasno mnogu vo R&D, sto e za pofalba.It is the largest telecommunications equipment manufacturer in the world, having overtaken Ericsson in 2012. Ima dlaboki vrski so Kineskata narodna armija i sekako iskustvo pred novite formirani startupi vo Kina kako Xiaomi, Vivo, Oppo i sl.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Kirin 960 е у моментов број 1 чипсет.
 

Последниот Мохиканец

Командат -ај лав ју
Член од
3 февруари 2007
Мислења
294
Поени од реакции
61
јас мислам дека овие рекламите не убиват во поим(southpark episode), ова со чип сетот како да го слушам другар ми(ИТ) се фатил за чипсет како Бог да е :)
Дај просветлете ме со чипсетот на телефон (некој)
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Самсунг направи бомба со Note 7.
Нешто како на Заев бомбите.

Јас не се благодарив од Самсунг А5, до тој степен ме наполнија со нервози што и во потпис си ги носам сега, и така.

Инаку како што гледам секаде има по некое срање и дефект, така да не е точно тоа дека за повеќе пари добиваш повеќе квалитет кај телефоните.

Се зависи како ке ти се погоди.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
јас мислам дека овие рекламите не убиват во поим(southpark episode), ова со чип сетот како да го слушам другар ми(ИТ) се фатил за чипсет како Бог да е :)
Дај просветлете ме со чипсетот на телефон (некој)
Pa chipsetot ti e bas Bog kaj eden smartphone, sekako ima i drugi delovi so se vazni no se e vo SoC eve ti link da se uveris https://www.qualcomm.com/products/snapdragon/processors/820 ova e posledniot chipset i gledas od nego zavisi kolkav LTE protok ke imas kakov vid na QuickCharge ke imas, koja bezicna tehnologija ja ima, kakov graficki procesor ke imas, tip na storage i ram memorija, kolku megapikseli ke e kamerata, raspored na jadrata na procesorot, video encodingot kakov ke bide pri snimanje na video i slicno, podrska za display rezolucija, podrska za dual kamera i slicno. Se na se cabe ti e tolku skap telefon koga chipsetot ne cini pogorev staviv link od youtube da vidis kako Mediatek se fali, reklamira so decacore processor a ustvari 8 od tie 10 Cortex jadra se poslabi, a samo 2 high performance jadra, Tipicen tip za ubivanje vo poim.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.895
Јас сум задоволен од мојот Motorola Razr xt910, на толку години користење уште си тера солидно.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.942
Самсунг направи бомба со Note 7.
Нешто како на Заев бомбите.

Јас не се благодарив од Самсунг А5, до тој степен ме наполнија со нервози што и во потпис си ги носам сега, и така.

Инаку како што гледам секаде има по некое срање и дефект, така да не е точно тоа дека за повеќе пари добиваш повеќе квалитет кај телефоните.

Се зависи како ке ти се погоди.
Ова ти е генерално за технологијава, истото е кај автомобили, бела техника, машини и тн....т.е за тоа што се продава кај нас, бидејќи се Ш класа.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
Samsung број 1 за мене во секој поглед.

Со Galaxy S4 i9515 терам неколку години и морам да кажам дека телефонот е топ. Никаква забелешка немам (ни една најмала) од кога го користам.
Еве 2017г. дојде, а телефонот ни да сецне.
На девојка ми сега и купив Ј5 и телефонот се покажа дека е топ.
Кога би земал нов телефон, повторно би земал Samsung и ништо друго.
Самсунг телефоните имаат врвна камера, најдобар дисплеј, дизајн и перформанси на кои не може да парира ни еден смартфон од останатите брендови. Со еден збор, најкомплетни се во секој поглед.
Се имам испробано од телефони и морам да кажам дека Samsung е нај-идеален и најкомплетиран бренд до сега.

IPhone / Google Pixel XL = Единствените телефони кои се вистинска конкуренција на Samsung, иако не се комплетни во некои аспекти во однос на Samsung смартфоните.

И покрај големиот напредок, LG и Huawei имаат уште многу да учат за тоа како да се произведе квалитетен смартфон кој ќе ги задоволи сите потреби на корисникот.

Xiaomi = Одличен бренд и квалитет за нивната цена, но далеку од споредби со врвните модели на Samsung.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom