Најдобра македонска хостинг солуција

Член од
21 јуни 2006
Мислења
12
Поени од реакции
1
Мистичен напиша:
Aма ефтино...
Мт Нет е најскапиот хостинг провајдер во Македонија, убедливо.
Za kogo kako.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
За богати ефтино,за нас скупо...
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.546
Поени од реакции
7.251
Јас користам 2 пакети од www.prohost.com.mk цените им се најефтини. Дефинитивно нема да најдете поефтино на друго место.

200 мега со 5 гига трансфер - 25 евра

500 мега со 10 гига трансфер - 50 евра

1 гига простор со 20 гига трансфер - 90 евра

Досега сум задоволен, ниту еднаш не е паднат серверот, американски мислам дека е.
 
Член од
18 јули 2006
Мислења
34
Поени од реакции
0
Според мое искуство, www.mkhost.org. Подобра корисничка подршка и цени ретко може да се најдат.
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Manga напиша:
Едни од најевтините ама услугата им е никаква. Од лично искуство знам дека имаат многу проблеми поготово со мејл серверот.

Едит: Темата е споена со "MAK HOSTING или само сон" затоа што темите се слични и дискусијата може да се продолжи на оваа нова тема.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
2.1.5 вика дека, ако на сајтот (услугите што ги нудиш) не му/им треба поголем bandwidth, ќе имаш само 6 гига трансфер. Тие 50 гига простор не се спорни (=

Нема врска, да не забегаме уште повеќе на оваа тема, ако треба на друга ќе збориме.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Што има уште да се зборува?

Се знае најдобар хостинг во Македонија е: www.mkhost.org

Ни надвор од мкд нема да најдите толку добри сервери и подобра услуга и се разбира поефтини цени! Иван е закон!
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Димитар напиша:
Што има уште да се зборува?

Се знае најдобар хостинг во Македонија е: www.mkhost.org

Ни надвор од мкд нема да најдите толку добри сервери и подобра услуга и се разбира поефтини цени! Иван е закон!
Нема збор, www.mkhost.org е најдобар македонски хост провајдер.
Ама тоа болдираното е веројатно пишувано во еуфорија, па нема да го наречам кикс (што е) (=

Јас возам пакет од 50 гига простор, со 500 гига трафик (+ милион други опции кои ме мрзи да ги набројам), и плус 2 бесплатни домеини. Го делам со другар, па двајцата плаќаме по $19 (~900 денари) годишно.

Нема поефтино и подобро од МкХост надвор од Македонија, а? (=

P.S.: Збориш за Иван "хакерот"? (=
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
P.Overdrive напиша:
Нема збор, www.mkhost.org е најдобар македонски хост провајдер.
Ама тоа болдираното е веројатно пишувано во еуфорија, па нема да го наречам кикс (што е) (=

Јас возам пакет од 50 гига простор, со 500 гига трафик (+ милион други опции кои ме мрзи да ги набројам), и плус 2 бесплатни домеини. Го делам со другар, па двајцата плаќаме по $19 (~900 денари) годишно.

Нема поефтино и подобро од МкХост надвор од Македонија, а? (=

P.S.: Збориш за Иван "хакерот"? (=
Браво ако е така... Јас пред година и пол барав хостинг и се разбира барав во странство... и мене ми изгледаше огромна разликата меѓу МТ-НЕТ или некои слични и хостингот во странство... и случајно во тој период го најдов МКХОСТ кој во тоа време ми се виде сличен или дури поефтин од странските провајдери и сум презадоволен.. Имам еден од поголемите пакети ... и досега сум презадоволен пред се од услугата на Ивчо..

А кај имаш ти таков хостинг? 50 гига а? и зошто ти е толкав пакет?
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Димитар напиша:
Браво ако е така... Јас пред година и пол барав хостинг и се разбира барав во странство... и мене ми изгледаше огромна разликата меѓу МТ-НЕТ или некои слични и хостингот во странство... и случајно во тој период го најдов МКХОСТ кој во тоа време ми се виде сличен или дури поефтин од странските провајдери и сум презадоволен.. Имам еден од поголемите пакети ... и досега сум презадоволен пред се од услугата на Ивчо..

А кај имаш ти таков хостинг? 50 гига а? и зошто ти е толкав пакет?
Зашто добив примамлива понуда.. прво мислев да земам сам пакет од 5 гига простор со 250 гига трафик + домеин (~1300 денари), ама зошто да не бидат 25 гига со 250 гига трафик и домеин, за ~900 денари? (=

Повеќе за помалку.

Еве го пакетот.
 
Член од
4 март 2006
Мислења
99
Поени од реакции
3
MKHOST се знае дека се најдобри. Одлична услуга, ви кажувам од лично искуство.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom