Најдобра вода во Македонија?

Која е најдобрата вода во Македонија?


  • Вкупно гласачи
    151
Член од
22 април 2005
Мислења
1.333
Поени од реакции
504
Bidejki sakam da postam samo so voda edno 4/5 dena, bi ve prasal sto mislite koja voda da ja koristam? Sekako ne bi sakal voda od cheshma tuku koja mi preporachuvate da ja kupam i koja spored vas e najdobra i najkorisna? Moze i gazirana i negazirana voda.
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
401
Поени од реакции
307
Да го лишиш телото од нутрициенти потребни за правилно функционирање е лудост. Да требало да живееме само од вода, ќе сме живееле од вода. Не се глупирај, од овакви раобти само здравствени проблеми можеп да си направиш.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Bidejki sakam da postam samo so voda edno 4/5 dena, bi ve prasal sto mislite koja voda da ja koristam? Sekako ne bi sakal voda od cheshma tuku koja mi preporachuvate da ja kupam i koja spored vas e najdobra i najkorisna? Moze i gazirana i negazirana voda.
Ти сакаш да направиш огромна штета на организмот, а си загрижен за квалитетот на водата која би ја конзумирал? Логика - нула.
Не се глупирај и кажи кои се причините за ваквиот луд потег, а ние ќе ти објасниме зошто не треба да го правиш тоа.

Инаку, што се однесува до прашањето - Горска вода.
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Да го лишиш телото од нутрициенти потребни за правилно функционирање е лудост. Да требало да живееме само од вода, ќе сме живееле од вода. Не се глупирај, од овакви раобти само здравствени проблеми можеп да си направиш.
Дедо ми знаеше и по една недела да биде само на вода, еднаш само во неделата едно сомунче леб. Издржуваше и плус си тераше работа. Јас му се чудев. Тој ми велеше дека додека пие вода си замислува дека јаде и се заситува. Мал бев па ме зезаше.. Мислам дека го викаше тримирање или така нешто.

Инаку пиеше изворска, не онаа од шишињата, туку од извор поточно од кладенец и од железно ламбе директно. По убава вода здравје. :)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
472
Поени од реакции
292
Ако веќе се решиш на ваков потек, или ако е поради здравствени причини тогаш било која вода и да ја земеш, може и од чешма доволно е само да зоврие а потоа пиј ја само водата а талогот на дното фрли го.

А ако веќе бираш која вода е најдобра тогаш, собери празни шишиња и трк во некое "затуцано село" и наполни си од селските чешми :) ПРИРОДА
 

Gregor

Оbserver
Член од
6 февруари 2013
Мислења
1.021
Поени од реакции
1.935
Горска, хемиски најдобра.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.645
Поени од реакции
13.100
Кожувчанка.

Не треси зелени, ете затоа :D
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
472
Поени од реакции
292
а некои аргументи за водата, не само РЕКЛАМА ;)
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.618
Поени од реакции
7.379
Кожувчанка или Пелистерка најдобрите води во МК. според мене ;)
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Ќе си го мачиш телото за џабе.Не постои такво нешто како детоксикација.
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
246
Поени од реакции
155
Абе вода си е вода која и да ја земиш исто тие :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom