Најдобра ТЕНК класа

Најдобра ТЕНК класа?

 • Druid

  Гласови: 2 3,2%
 • Death Knight

  Гласови: 6 9,5%
 • Paladin

  Гласови: 20 31,7%
 • Warrior

  Гласови: 35 55,6%

 • Вкупно гласачи
  63
Член од
25 септември 2011
Мислења
161
Поени од реакции
91
најнормално, сите си имаат свои предности у различни ситуации, но на крајот... warrior си е warrior
 

ToXic_

Booyah!
Член од
19 март 2009
Мислења
275
Поени од реакции
196
Па за аое тенкирање паладин...поради ретрибутион аурата и Concentration сингл таргет и како МТ (Main Tank) вариор
 

Kajgana Shop

На врв Bottom