Најдобиот центар во НБА

Кој е најдобриот центар во НБА?


  • Вкупно гласачи
    69
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.643
Поени од реакции
10.713
Koј играч според вас е најдобриот и најдоминантниот на позиција центар во историјата на НБА?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Nro
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.757
Поени од реакции
2.239
Од сите горе ги имам само малце гледано Шек и толку, така да :)
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.213
Поени од реакции
1.713
А кај е Двајт Хауард у анкетата? :LOL:

Не озбилно, Арвидас Сабонис ти фали.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Тим Робинсон, незнам зошто воопшто се вклучуваат другиве во анкетата, едноставно Тими нема конкуренција.:cuc::гик:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
ОК, два гласа за Мутомбо, колку што има Олајџувон.

Збогум.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Хаким нормално
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.213
Поени од реакции
1.713
Јас од шо се сеќавам низ годините, Todd McCullough, Greg Ostertag и Michael Olowokandi ми оставиле најголем впечаток. Каков Тим Робинсон, какви бакрачи.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Јас од шо се сеќавам низ годините, Todd McCullough, Greg Ostertag и Michael Olowokandi ми оставиле најголем впечаток. Каков Тим Робинсон, какви бакрачи.
Го заборави Рашо Нестерович.
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.213
Поени од реакции
1.713
Ахахаха Радослав :), и Шон Бредли шпагетата :pos:. И Слава Медведенко ама не тој беше power forward. :pos:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.600
Поени од реакции
110.256
Малце тешко е човек да се одлучи кога е во прашање најдобриот центар во историјата, бидејќи има повеќе играчи кои го задоволуваат овој критериум. Според мене Шекил е најдоминантниот центар кој некогаш играл кошарка, тука не го сметам Вилт Чемберлен затоа што тогаш немал никаква конкуренција, а вака ко најдобар центар, најдобро технички поткован ми е Хаким Олајџувон, заедно со Џабар и Расел.

„Адмиралот“ или Дејвид Робинсон ми беше еден од омилените играчи, штета што малку фатив од неговата кариера. Ваљда на овој се мисли во анкетата, затоа што не познавам јас никаков Тим Робинсон. :)
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.643
Поени од реакции
10.713
ауууу:pos: тек сега видов каков фејл сум направил,станува збор за Дејвид Робинсон,не ми е првпат вака да го мешам тандемот Тим и Робинсон :pos:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Nro

Kajgana Shop

На врв Bottom