Најдобар Media Player

Кој е според вас најдобар Media Player?


  • Вкупно гласачи
    49

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Spored mene najdobar za muzika e RealOne Player, a za video BSPlayer.
Koe e vaseto mislenje? Sto programi koristite?
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Достави го во листата MV2 Player според мене најдобар плеер за DivX/XviD филмови, за жал не издаваат више нови верзии.
 

vamPIRAT

Psychodoctor
Член од
21 февруари 2006
Мислења
100
Поени од реакции
4
vardarce напиша:
Достави го во листата MV2 Player според мене најдобар плеер за DivX/XviD филмови, за жал не издаваат више нови верзии.
Completno se soglasuvam,ali samo za DivX.
Ali JetAudio 6 plus, zakon,ima sve u nego.
 

Trancer4e

Extreme Trance Addict
Член од
25 јануари 2006
Мислења
427
Поени од реакции
1
Audio - Winamp, Video - Nero ShowTime
 

IGI

Il Corvo
Член од
12 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
4
Windows Media Player и Real Player ги користам. Real Player за слушање радио а WMP за се друго.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Ех гласав а заборавив да го спомнам Rad Light. Не е најдобар но ми беше омиелн доооолго време... штета што нема нови верзии.
 
Член од
18 јануари 2006
Мислења
195
Поени од реакции
0
VLC ILI VIDEO LAN PLAYER

NAJDOBAR E OD SITE , PUSTA DURI I BEZ CODEC


:kajg:
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Winamp - музика
PowerDVD - DVD
BSPlayer - DivX
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Сите плејери ги имам, ама најпобољи и најеластични ми се Винампот и Виндовс Медиа Плејер. :)
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Tonchie напиша:
Ех гласав а заборавив да го спомнам Rad Light. Не е најдобар но ми беше омиелн доооолго време... штета што нема нови верзии.
Вадат нови верзии на Rad Ligh.ја пред некој месец ја симнав 4.0,е сеа или ја сум заостанат или тоа е стварно нова верзија :kez:
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Windovs Media pleerot go koristam samo za wmv format inace empetrojkite nekako mnogu tivko mi gi sviri vo sporedba so RealPlayer-ot.
 
Член од
18 март 2006
Мислења
404
Поени од реакции
3
Windows Media Player, затоа што е брз, и не го оптеретува многу компјутерот, т.е. брзо ги вчитува датотеките, а има и мп3 рипер и вграден брнер.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Петар-МКД напиша:
Windows Media Player, затоа што е брз, и не го оптеретува многу компјутерот, т.е. брзо ги вчитува датотеките, а има и мп3 рипер и вграден брнер.
E tuka za nesto si u pravo no i realone player ima mp3 riper i vgraden brner i bolje e zvukot no koga ke zavrsi edna pesna i pocinja druga, izmegu ima nekoi 1-2 sekundi i za toa vreme celiot kompjuter se pauzira. Mislam deka sao ovaa mana ja ima
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Winamp dosega e nezamenliv kako za mp3 taka i za video. Voopsto ne go opteretuva sistemot, lesen e za upravuvanje, ima burner... A da ima edna finta napisete "n u l (esc) l(esc) s o f t" dodeka e aktiven, ZAKON e :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom