Најдобар DJ софтвер

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Како прво, не знам дали има слична тема (барав не најдов....). Второ ако админите сметаат дека темава треба да се наоѓа во софтвер, нека биде така.

А сега на главното...Според вас кој е најдобар ДЈ софтвер на пазарот, ги имам (пробано) ВиртуалДЈ и Трактор 3. Двата имаат недостатоци, но и нешто шо те тера да размислиш кој да го користиш. Virtual DJ има полесен интерфејс, меѓутоа начинот на вклучување на ефектите е многу нагло, се уклучува во моментот кога ке стегниш, шо од попрофесионален аспект и не е некој проблем, но за домашен ДЈ со “музицирање“ 3пати неделно...требит да се потрудиш малце. Traktor 3 кога го уклучив, останав woow од сите опции, си реков ке се потрудам и ке ги научам сите....но сватив дека без туториал, све е попусто (не за сите опции, ама има некој музички изрази кои треба да ми се преведат :)) ) Има по smooth начин на работа (издржвит нагли потези):)!

Ако има некој експерт да ми поможи со Трактор добредоден е....а ако има некој подобар предлог за друг софтвер, зошто да не пробаме
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
DJ софтвер? Зарем еден диџеј треба да користи софтвер? Мислиш на таканаречен диџеј што пушта музика од шлаптоп на жур4е пеер4е?
За прав диџеј постои само ова

или малце пософистицирано, онака тренди:)
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Simni si go Ableton Live... Go koristat najpoznatite dji pocnuvajki od Paul van Dyk, Tiesto, Armin itn... Ableton live moze da se koristi kako program pri mixanje ili za produkcija.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Има мислам ваква тема :) ама ај
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Simni si go Ableton Live... Go koristat najpoznatite dji pocnuvajki od Paul van Dyk, Tiesto, Armin itn... Ableton live moze da se koristi kako program pri mixanje ili za produkcija.
Го имам, мислам не одговара за live миксање, а Точкест пред да стигниш до то опрем4е морат малце пракса ова она.....:D

поздрав4е

и уште нешто...многу ДЈ користат софтвер за пратење кој е компатибилен со хардверот
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Virtual DJ

Кога ми е досадно, си миксам рап со босански турбофолк :hihi:
 
П

Паган-др

Гостин
Ableton Live тоа можеш ти сам да си ставиш некоја песна и да миксаш или нешто друго? Објасни повише. :smir:
 
S

StormRage

Гостин
абе јбг батали

а инаку за темава според мене најдобар ти е DJ Mixstation 3 за лајф миксање пошо е полесен за работа а инаку и Тракторот не е лош ама е тежок за работа а инаку би ти го препорачал и DSS DJ
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Неможам да најдам ЕJay...Од Официјалната страна треба да се плати. Иначе сакам ЕЈаy Хип-Хоп. Некој да ми помогне?
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
DJ софтвер? Зарем еден диџеј треба да користи софтвер? Мислиш на таканаречен диџеј што пушта музика од шлаптоп на жур4е пеер4е?
За прав диџеј постои само ова

или малце пософистицирано, онака тренди:)

само олдскул бејби
 
Член од
25 март 2008
Мислења
28
Поени од реакции
2
Неможам да најдам ЕJay...Од Официјалната страна треба да се плати. Иначе сакам ЕЈаy Хип-Хоп. Некој да ми помогне?
Eve ti link za eJay Hip-Hop 6.0
http://rapidshare.com/files/97576404/HIPHOP.EJAY.V6.0-RiSE.rar
Password : smudged
Ako ne e dobro togash probaj od:
http://katz.cd/download/1256102/App/eJay-HipHop-6/
i bi trebalo da se snajdesh :wink:
btw GOOD luck so praenjeto muzika
 

Kajgana Shop

На врв Bottom