Најдобар филмски серијал

Најдобар филмски серијал?

  • Matrix

    Гласови: 11 5,4%
  • Lord of the Rings

    Гласови: 42 20,7%
  • Harry Potter

    Гласови: 23 11,3%
  • Mission Impossible

    Гласови: 13 6,4%
  • The Silence of the Lambs

    Гласови: 9 4,4%
  • The Godfather

    Гласови: 47 23,2%
  • Indiana Jones

    Гласови: 13 6,4%
  • Mad Max

    Гласови: 0 0,0%
  • Taxi

    Гласови: 11 5,4%
  • Friday the 13-th

    Гласови: 7 3,4%
  • Star Wars

    Гласови: 27 13,3%

  • Вкупно гласачи
    203
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Можеби малку чудно ама Кум 3 некако ми го расипа гледањето, првите два дела беа одлични.

Петок 13ти никако. Не дека не е добар туку не сакам хорори, ги имам гледано првите два делови и откако останав без сон три дена, не продолжив понатаму да го гледам серијалот.

Господар на прстените е одличен, исто и Војна на ѕвездите. Љубители на сф ќе ги одберат овие серијали како најдобри. :D

Невозможна мисија првиот дел само ми се допадна, после тоа некако не ми беше баш нај. Изгледа заради Том Круз, почна да ме нервира.

Борновиот идентитет е супер серијал. Два пати го имам глеано и ми е баш онака супер за кога ќе сакам да гледам малку добра акција.

Умри машки, Брус Вилис во според мене најдобрата улога за него. Посебно првиот дел, перфекција.

Индијана Џонс како што имав пишано во друга тема ми е супер авантура. Одлично за тепање време и за опуштање.
Raiders of the Lost Ark омилен.

Кога би бирал од анкетава би одбрал Индијана Џонс.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
.

Господар на прстените е одличен, исто и Војна на ѕвездите. Љубители на сф ќе ги одберат овие серијали како најдобри. :D

.
LOTR не е СФ. :D

Без конкуренција најдобар серијал ми е ЛОТР. Едноставно не може да се повтори такво нешто другово се може!
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.551
Анкетава... :LOL:

Матрикс - Само првиот дел вредеше
ЛОТР - Не сум ги гледал (не сум фан на такви филмови) али ОК позната франшиза е
Хари Потер - ОК
Mission Impossible - :facepalm:
Јагнињата - Само првиот вреди, али ОК сеедно
Кум - (y) ма да го ебе малце (повеќе) третиот дел
Индијана Џонс - (y) Дефинизија за забавна авантура без многу да го тупиш мозокот
Лудиот Макс - ОК
Такси - ОК
Петок 13 - :facepalm: Можда во 80те бил WOW, али сега не е ништо посебно, дури и глуп на моменти со 514789 продолженија... нешто слично како што го ебаа Халовин и Фреди Кругер во понатамошните делови
Star Wars - Класика (y), ама само старите делови


Фали Dollars трилогијата:(, јас гласав за Индијана Џонс
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Гласав за Star Wars, сепак мене лично ми е најлегендарна филмска франшиза. LOTR исто одличен серијал, само не сум преголем фан на тој жанр. Кај „Кум“ третиот дел не е на нивото на првите два.

Во анкетата фалат Terminator и The Dark Knight трилогијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom