Најдобар телефон со кверти тастатура

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
Дајте ми совет за најдобар мобилен со кверти тастатура, за сестра ми, по можност Нокиа, и со релативно разумна цена.... Фала однапред
 
Член од
31 октомври 2010
Мислења
338
Поени од реакции
58
Ова повеќе за машки е прашањето. Јас имам NOKIA 7600i златна, ама ја купив дека е sexy... :pos2: Така купувам мобилни, им викам дајте ми модел што ќе вришти како мене од авион.
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
јас имам ваков... ако е тастатурата во прашање.. телефонов е многу добар, тастатурата е одлична, доколку се навикнеш да пишуваш на таков вид тастатури.. шо е најбитно(за мене) прилично е осетлива и можиш и со нокти да работиш... кај нас во ВИП го има телефонов на тиркизно(ко овој погоре) розево црвено и црно:)
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
На сестра ми конкретно и се свиѓаше Nokia C6, ама незнае баш нема слушнато мислења каков е во поглед на квалитет, дали има добар тач и слично... Некој да го има користено или некој да има мислење за него?

--- надополнето ---

јас имам ваков... ако е тастатурата во прашање.. телефонов е многу добар, тастатурата е одлична, доколку се навикнеш да пишуваш на таков вид тастатури.. шо е најбитно(за мене) прилично е осетлива и можиш и со нокти да работиш... кај нас во ВИП го има телефонов на тиркизно(ко овој погоре) розево црвено и црно:)
Но мобилниов нема Wifi така??? :/
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Еве нешто што бараш...
Нокиа 6760 Слид


Нокиа н900


Нокиа 5730


Повели..
 
Член од
14 април 2010
Мислења
75
Поени од реакции
17
Доколку сакаш со разумна цена Сони Ериксон М600, јас го купив пред 2 години за 170 евра, сега е дефинитивно многу поевтин. Но тоа е телефон за тие на кои не им е потребна камера и бежичен интернет, бидејќи ги нема вградено :/

Доколку сакаш нешто поново јас мислам најдобар избор би ти било Мотороло Дроид т.е. Моторола Милестоне (или Мотороло Дроид 2, околу 100 евра поскап) . Оперативен систем му е Андроид, што значи ќе имаш голем избор на апликации и игри. Еве ти линк за подетално, имаш и цени http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2374/Motorola/MILESTONE

12728-motorolamilestone1.jpg
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
26
Поени од реакции
1
dali nekoj ima nokia c6 ili imal iskustvo so nea bilokakvo moze da mi kaze kakov e ovoj telefon so tastatura ?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Дај бе научи се слики како се ставаат :)



Иначе телефонов е како играчка, протреси го внатре е со награда ебате тропа ко киндер јајце, слајдот ми е сумљив како и цел телефон
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
7
Поени од реакции
1
Ако сакаш нешто поевтион порачај си Google G1 Dream нема да згрешиш. Телефонот не е многу заштитен има одлична тастатура , Android кој можеч да го апдејтираш едноставно е многу топ телефон. google-android-g1.jpg
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Овој колку чини?
Кај нас не се продаваше така да само некој што го донел од странство ... има еден на огласи за 100 евра го продава, телефонот според мене е мнооогу голем, смотан итн ... му помина времето негово иако никогаш не бил во мода :)
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
Кај нас не се продаваше така да само некој што го донел од странство ... има еден на огласи за 100 евра го продава, телефонот според мене е мнооогу голем, смотан итн ... му помина времето негово иако никогаш не бил во мода :)
Аха, а некое такво телефонче у мода што е од 100 до 250 евра?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom