Најдобар производител на матични плочи?

Најдобар производител на матични плочи?

 • ASUS

  Гласови: 109 36,5%
 • ABIT

  Гласови: 21 7,0%
 • MSI

  Гласови: 48 16,1%
 • JWELE

  Гласови: 7 2,3%
 • INTEL

  Гласови: 50 16,7%
 • GIGABYTE

  Гласови: 64 21,4%

 • Вкупно гласачи
  299
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Според вас кој производител на матични плочи е најдобар?
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.825
Поени од реакции
5.091
Abit не постојат повеќе, Интел се најстабилни и најдобра поддршка имаат,JW се евтини и солидни, Asus и MSI ме нервираат со нивната боја на матичните и затоа гласам за Gigabyte.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
13.914
Поени од реакции
16.715
Abit не постојат повеќе, Интел се најстабилни и најдобра поддршка имаат,JW се евтини и солидни, Asus и MSI ме нервираат со нивната боја на матичните и затоа гласам за Gigabyte.

Хе хе, добар коментар, ти смета бојата на плочата.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
ко демек бојата да не ја гледаме кога е внатре во кукиштето :pos2:
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
128
За оверклок најповеќе се користат Gigabyte, Asus и DFI а за обичните корисници и MSI е солидна.

Јас ги преферирам првите три пошто секако ќе оверклокувам.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
ASUS дефинитивно.

EDIT: Гледајки перформансите.. а не бојата или мирисот. :)
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
54
Поени од реакции
0
Да постоеше Abit сеуште, ќе гласав за нив. Навистина беа најдобри, супер се оверклокираа, имаа прекрасен биос, одлична контрола на кулерите ( карактерситика што мене ми е многу важна, а која ниедна друга компанија ја нема задоволително решена)...
Вака гласам за ASUS.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.401
Поени од реакции
535
Асус :vozbud: не за дуго дека имам таква :kesa:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
13.914
Поени од реакции
16.715
Па постоја и интел матични плочи:helou:

Да постојат, MSI ги произведува...

За оверклок најповеќе се користат Gigabyte, Asus и DFI а за обичните корисници и MSI е солидна.

Јас ги преферирам првите три пошто секако ќе оверклокувам.

И јас оверклокувам, баш затоа зедов MSI.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom