Најдобар лаптоп

  • Креатор на темата Svetovid
  • Време на започнување
S

Svetovid

Гостин
Ajde momci i devojki da ve vidam shto mislite koj e najdobar laptop? Se mislam da si zemam eden pa me interesira shto kje predlozhite. Demek i za rabota i za kurtashak...
 
Член од
27 февруари 2005
Мислења
213
Поени од реакции
3
Зависи за што работа и каков кур и ташак :wink:
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Земи си HP, ќе знаеш дека не си погрешил. :wink:
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.567
Поени од реакции
7.406
HP не е лош исто. Но сепак, Тошиба е Тошиба. Според мене, подобар лап топ (и поскап) од Тошиба е Сони.

Заборавив да прашам, до која цена би одел? Голема улога е цената да знаеме отприлика, ориентационо.
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Јас имам дома HP nx9020 (тоа бил Compaq некогаш :P ) и сум многу задоволен, малце грее поише него што треба ама има PIV 3.06 GHz процесор ... 512МB рам итн итн .... со оглед дека е службен - на мајка ми е и не сум го купил ја одличен е ... инку не би купил таков... би зел Тошиба 8)
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.567
Поени од реакции
7.406
Мојот е ваков 8)

 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
Sape ne zaebaaj ?!!?

Jas lani letoska vo sk go prodadov potpuno istiot !!! Sattelite, right ?! :wink:

Togash kupiv dva, eden za mene eden za bratuched mi, toj seuste go ima, eve go dole so mojot...
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Ajde momci i devojki da ve vidam shto mislite koj e najdobar laptop? Se mislam da si zemam eden pa me interesira shto kje predlozhite. Demek i za rabota i za kurtashak...
_________________
Every Day Is a Good Day!
Or, is it?
На перо laptop-от е најбоље бе што сеаа ај уживајте ...... :lol: :lol: :lol: :lol:
 
S

Svetovid

Гостин
SuperGirl напиша:
Зависи за што работа и каков пенис и ташак :wink:
Rabota... sve (da ne recham small business), a kurtashak, paaa vaka... Chekaj da vidam: fotografii (editing i sl., mada ova spagja i vo delot rabota), muzika, filmovi (gledanje na samiot Laptop), igri i sl.
Sho znam ja ko sho gledav po toa netot Sony mi e najbolji, mada i HP ne e losho, a? Toshiba, to skupo brate.
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Вегас тоа десно - сребрениот лап-топ Acer е или ????
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.567
Поени од реакции
7.406
Вегас, потполно истиот го имам. :lol: Сателит, а15. Инаку Световид, ако размислуваш меѓу Хапе и Сони, јас лично би одел со Сони.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.567
Поени од реакции
7.406
Svetovid, помогнавме до некаде во изборот?
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ja неам моментално, ми го рикна другар ми кога му го дадов да го понесе во Авганистан. Напојување од генаратор за струја, дошол силен напон и бууум! :(
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.567
Поени од реакции
7.406
Мистичен напиша:
Ja неам моментално, ми го рикна другар ми кога му го дадов да го понесе во Авганистан. Напојување од генаратор за струја, дошол силен напон и бууум! :(
Во таков случај, колку што знам (не мора да е точно секако) ќе рикне адаптерот, тој е врската меѓу напојувањето на компјутерот и струјата. Додуше така треба да биде, адаптерот е еден вид на фазон при удар од појака струја.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom