Најдобар и најбрз начин за да се збогатиш

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.827
Koe crno bogatenje u makedonija so 7000 evra godisna plata
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.782
Поени од реакции
21.188
Абе ете прати маил, тетката не ја интересира ни дали си и роднина, ни која националност, ќе те среди одма, види со адвокатот дури не отишле парите.

Не копам тука канали за да ги јаде внучето, ако сака да спечали ќе дојде тука да поможи. Освен ако не ме фркне нешто од нога, во наследство ќе му оставам слики и видеа каде што уживам, има солзи радосници да лее оти дедо му поживеал ;)

Прегледај го приврзокот 359897
Berikat Lester ne se zalam, kolku e tolku e, dosta mi e. Ali ako ima zainteresirani neka mu pisat na tetkata, od kaj da znaes kaj im e srekjata :свиркам: .
Kopas kanali tamu ? Jas pak mislev so tetin ti bunari kopate :D.
I ne bidi takov stipsa. Napisi na krajot od testamentot, pozdrav do vnuceto Rubinco od Veprcani, epten sakase da go spomnam vo testamentot :ROFLMAO:.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.942
Berikat Lester ne se zalam, kolku e tolku e, dosta mi e. Ali ako ima zainteresirani neka mu pisat na tetkata, od kaj da znaes kaj im e srekjata :свиркам: .
Kopas kanali tamu ? Jas pak mislev so tetin ti bunari kopate :D.
I ne bidi takov stipsa. Napisi na krajot od testamentot, pozdrav do vnuceto Rubinco od Veprcani, epten sakase da go spomnam vo testamentot :ROFLMAO:.
Копам, шо да прам, бериќат подврна денес, инаку камен земјата.
Тетката сака да помогне, јас се обезбедив, затоа и споделив за да се опраи некој друг.

Абе налет името, ако треба и по 5 долари ќе му пуштам, крвта не е вода :D
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Кај нас тешко со плата да се збогатиш ниту ќе направиш финансиска подлога/ заштеда за вложување. Освен ако имаш некој занает, занаетите се барани, ама и тогаш некој месец ќе имаш многу добивка, друг месец колку струја и храна да покриеш. Сепак, побрзо би одела со занает, отколку со административна плата која секој месец е иста.

За оние кои имаат веќе добра финансиска подлога и заштеда, каде да вложат? Е тоа е веќе среќа, треба да се погоди моментот, побарувачката на пазарот, способноста да се истурка нешто. Некој заработува дополнително од издавање имот (вложил пари да го купи), некој од вложување во нешто поголемо, како индустриско производство на кое ќе најде пласман во странство.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.657
Поени од реакции
38.839
Член од
3 јуни 2022
Мислења
967
Поени од реакции
2.274
Богатење со плата нема, така да најдобро нешто што некој со плата може да направи е да инвестира во себе да учи да се надоградува за подобра работа/плата. Откако ќе добиеш поголема плата може да тргнеш нешто на страна па да почнеш свој бизнис, ама ништо од ова не е брз начин да се збогатиш :D
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
lol... ako bogatenje za tebe e 200-300K evra da zastedis u zivotot OK :icon_mrgr:
Пишав дека од плата прво треба да одделиш за вложување. Некој вложил 10 илјади евра па успеал да се збогати натаму, некој повеќе. Зависи и во што ќе вложуваш натаму. Ама со плата во МК е невозможно да почнеш, можеш само да преживуваш од први до први.
Не знам што не е јасно од тоа што го пишав и погоре?
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
710
Поени од реакции
1.522
Многу ентузијазам,труд,посветеност и одрекување требаат за да се направи сериозна пара во животот.
Нешто кое повеќето од луѓето го немаат.

На крај краева,не мора да се збогатиш.Доволно е да имаш за еден нормален,пристоен живот за да не бидеш газен и понижуван на секој чекор.
Сиромавиот дури и блиските го потчинуваат.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.316
Поени од реакции
22.605
Пишав дека од плата прво треба да одделиш за вложување. Некој вложил 10 илјади евра па успеал да се збогати натаму, некој повеќе. Зависи и во што ќе вложуваш натаму. Ама со плата во МК е невозможно да почнеш, можеш само да преживуваш од први до први.
Не знам што не е јасно од тоа што го пишав и погоре?

fantazii... aj koga ke se zbogatis taka pisi ni ovde
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
354
Поени од реакции
279
Искрено кај нас тешко да направиш репектабилно богатство без амин од моменталната власт ако си никој и ништо и ако ако видат можност за просперитет од тој бизнис за брзо ќе те тргнат од него.Еве пр овие за брзи кредити еден куп нелегални дејстија имаат а власва со прст не мрда да беше некој небитен одамна ќе го немаше.Се немам заинтересирано кој се е сопственик кај нив исто и со казинава па сред сезона на ковид им беше дозволено да работат поради што премиерот кажа дека тие можат да работат и деливери па не е проблем:facepalm:.Онлине обложувањево исто па колку се моќни локалниве кладилници а сеуште не им дозволуваат да отворат сопствени страни до душа едно време дозволија ама кога видоа дека доста од колачот им избега за брзо ги укинаа а и како брзо и ги забранија странакиве страни веднаш штом е отворија владинава 2вин. Муабетот ми беше никој не спомна некој бизнис кај нас што врти неколку милиони а да не е во некаква колерација со власва на запад неколку милиони е среден бизнис и никој не те чепка кај нас е сериозна сума и нема да поминеш нечепнат тоа сигурно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom