Најдобар интернет според вас?

Член од
23 јуни 2008
Мислења
403
Поени од реакции
7
Еден е интернет бе, тоа е.
барем да напишете кој провајдер е најдобар кај нас, ај така бива.
и адсл е технологија, тој пакет што т-хоум го нуде махАДСЛ се вика.
Нема добар провајдер кај нас.
Има само лоши и полоши.

Уаааааа за нашите провајдери.
 
Член од
26 ноември 2008
Мислења
233
Поени од реакции
9
Кој каков интерент има тој според него е најдобар!
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Значи секој Интернет си има предност и лоши страни.
Во Македонија нема кузнеј каков избор , воглавно е користи ADSL и Кабловски многу малку WiFi.
Значи Најстабилен интернет : АДСЛ
Интернет со најприфатливи цени и пакети : Кабелски
Најнестабилен Интернет : Бежичен

Сега знам дека се поставува WiMAX во Македонија така да тој ќе ги замени и адсл -от и кабелскиот. Секој би сакал да има брзина од 20 Мbps и неограничен трансфер :)
 
Член од
25 март 2006
Мислења
357
Поени од реакции
24
нај добар нема али мегу средните што се турка е адсл.
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Да како што кажаја каков интернет имаш дома тој е најдобар ама по слушано би требало да е адсл.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Да ми помине лимитот и ја ќе си стаам адесел гледам сите го фалат :).
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
На Он нет сум од лани (сега на Solo 10), до сега речиси ништо не ми згрешиле, освен што им се лутам дека им требаа пола година за да ги подобрат пакетите, додека сите други оператори го имаа направено тоа. :nesum:

Инаку, минатиот месец ми цркна модемот, и само требаше да се однесе стариот за да ми дадат нов. Ниту доплатив, ниту ништо.

За речиси цела година дали интернетот ми има паднато пет-шест пати, не повеќе од пола саат време.

Им се јавив еднаш-двапати во техничка подршка и исто толку пати љубезно ми објасниле се што треба. :toe: (сега, малце и повеќе требаше да чекам дур некој се јави, ама тоа ти е)

брзината на downloadot според Speed Test-от ми е околу 3.6 mbps (во договорот е наведено 4 mbps, така да отприлика се придржуваат кон него)

сега засега сум задоволен од нив.
инаку кај другари имам сурфано и од Телекабел, и тој изгледа доста брзо, а и добро е сега ова со 15GB, така да можеме да очекуваме за едно 5-6 месеци и останатите да зголемат на нешто повеќе :vozbud:

така да, јас велам дека он нет и телекабел се засега најдобри според мене.
 

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
Vaka od gledna tocka cel internet vo drzavava SMRDIIIIIII.
Ni adsl ni on.net ni kablovskiot ne se dobri.
Od koi i da stavite ke go jadete.
Jas staviv kablovski zasto samo od nego mozev da stavam toes ne mozev da biram. za wifi ja znam tehnologijata i znam deka e nestabilna. toes kolku i da e dobar internetot sve zavisi od vremeto. adsl ne mozam da stavam zasto nemam telefon. kablovski staviv i samo zivci si kinam so niv. sum napravil 2 GB trafik a imam 10 a povekje od 20-30 kbps ne MRDA. i sto treba da se zbori ovde.
Kraj na kraj ke zemam satelitski ke si stavam pa barem za 50 evra 24 Mbps pa mirna glava !!!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom