Најдобар избор на TV

koj e najdobriot tv na pazarot so najdobra cena i slika


  • Вкупно гласачи
    135

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.340
Поени од реакции
31.526
Добар е , во западните земји се прочуени оваа марка оти се поефтини и солидни квалитетни

Sent from my SM-N986U using Tapatalk
Божино ме предубеди, зедов самсунг 50 инчен, за 26.700 од нептун.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
710
Поени од реакции
178
Гледај кое е подолга гаранција таа ќе земеш јас би Фуего . За викендица гледај приклучокот за струја да си остане приклучен кога не го користиш викендицата

Sent from my SM-N986U using Tapatalk
Фаворитот го земав, предобар е за цената, многу подобра слика, побрз и многу подобар дизајн од Фуегото. (y)
 
Последно уредено:

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.130
Поени од реакции
21.189
Сакам да закачам телевизор на ѕид, но под телевизорот имам радијатор.
Дали треба да го покријам радијаторот со некоја наткасна за да не се оштети телевизорот од греењето или нема потреба?
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.609
Поени од реакции
8.190
Сакам да закачам телевизор на ѕид, но под телевизорот имам радијатор.
Дали треба да го покријам радијаторот со некоја наткасна за да не се оштети телевизорот од греењето или нема потреба?
Не ти препорачувам, па дури и да ставиш наткасна!
Претпоставувам знаеш како се распространува топлината, може само ќе ја преусмериш малку ама влијание ќе има.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.130
Поени од реакции
21.189
Не ти препорачувам, па дури и да ставиш наткасна!
Претпоставувам знаеш како се распространува топлината, може само ќе ја преусмериш малку ама влијание ќе има.
Постои решение некое?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.722
Поени од реакции
11.427
Божино ме предубеди, зедов самсунг 50 инчен, за 26.700 од нептун.
Што мислење имаш сега за телевизорот???Се думам да го купам во понеделник(тогаш доаѓа во Сетек Кичево)....или утре во Скопје да одберам еден од овие два...

Мислење од форумашите околу изборот во овие ценовни граници???


 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.340
Поени од реакции
31.526
Што мислење имаш сега за телевизорот???Се думам да го купам во понеделник(тогаш доаѓа во Сетек Кичево)....или утре во Скопје да одберам еден од овие два...

Мислење од форумашите околу изборот во овие ценовни граници???


Има топ слика и одличен звук (што мене пријатно ме изненади) како да има ставено звучници пзоади тв и не е верно дека гласот доаѓа од телевизор. Има брзина, не кочи, сликата е перфектна доколку се гледа 4к работи, а и вообичаено на кабловската е ок. Јас претежно јутјуб го шибам и филмови на USB или со кабел на лап топ. Пријатно сум изненаден и не жалам што го зедов.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.326
Поени од реакции
40.973
Што мислење имаш сега за телевизорот???Се думам да го купам во понеделник(тогаш доаѓа во Сетек Кичево)....или утре во Скопје да одберам еден од овие два...

Мислење од форумашите околу изборот во овие ценовни граници???


Овој е од 2020 година модел и големи се шансите да е од излог. Ако изборот ти е Самсунг подобро од 2021 8 серија AU.

Јас треба да земам еден 50-55 и најверојатно пак ќе одам со LG.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.722
Поени од реакции
11.427
Овој е од 2020 година модел и големи се шансите да е од излог. Ако изборот ти е Самсунг подобро од 2021 8 серија AU.

Јас треба да земам еден 50-55 и најверојатно пак ќе одам со LG.
Pa i vo Neptun mi sugeriraa za LG, za tie pari podobra opcija e
Se dumam meďu ovie dva....toj od 55 e ips tehnologija( neznam vo sustina sto e toa) a a toj od 50 stepen postara tehnologija

 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.326
Поени од реакции
40.973
Pa i vo Neptun mi sugeriraa za LG, za tie pari podobra opcija e
Se dumam meďu ovie dva....toj od 55 e ips tehnologija( neznam vo sustina sto e toa) a a toj od 50 stepen postara tehnologija

Со VA панел се 50' модели и над 8000 серија види дали има

 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.722
Поени од реакции
11.427
Со VA панел се 50' модели и над 8000 серија види дали има

Да...50-ката е со ВА технологија, а 55 со таа ипс или исп како е точно незнам. Продавачите прават голема разлика меѓу овие две технологии, а мој другар приватен сервисер( и овластен за Нептун во Куманово) ми вели и нема баш толку разлика, освен на допир на екранот

Вели не можиш да знаеш...се погаѓа модел кој нон стоп го носиш по сервиси....малку како лотарија
 
Член од
29 август 2019
Мислења
782
Поени од реакции
2.051
OLED или QLED?

Ај вака за полесно:
или
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom