Најдобар избор на TV

koj e najdobriot tv na pazarot so najdobra cena i slika


  • Вкупно гласачи
    157
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.871
Поени од реакции
7.557
Мојот телевизор Philips работи супер Android tv eве ден денес гледам на Stremio филмови, на Kodi телевизија, HBO Max, Gley, Netflix може да се гледа, Youtube.. ама флеки ми се направија од внатре на екрано а не сум го чепкал со прсти.

На брат ми телевизорот пред неколку месеци му престана да му функционира Andrid TV. Не му функционира Youtube, Google play..Netflix си работи, Cast работи.
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.657
Поени од реакции
5.667
Се разбираш од телевизори?
Ostaj ne prashuvaj, dolga prikazna.
Inace na vrvovite od prstive nemam otisoci od shto mi se goreni od Lemilica
Автоматски споено мислење:

Мојот телевизор Philips работи супер Android tv eве ден денес гледам на Stremio филмови, на Kodi телевизија, HBO Max, Gley, Netflix може да се гледа, Youtube.. ама флеки ми се направија од внатре на екрано а не сум го чепкал со прсти.
Ako logicki razmislish shto si napishal ce ti bidi jasno ! Fleki od VNATRE a ne sum go Cepkal so Prsti od nadvor.
Flekite se pojavuvaat od vnatre od pritisok na povrshinata od nadvor! Pred se koga Majkati, Zhenati ili sl. probuvaat da go zacistat ekranot od Prashina!
Toa dokolku flekite se nermnomerni i se potemni. A dokolku se Beli krugovi togash najverojatno edna ili povejce Led Diodi se defektni.
Eve ti video da si vidish zoshto, kako i popravka.
Samo toa ne e rabota za obicni smrtnici .

 
Последно уредено:

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.298
Поени од реакции
7.258
Jас имам Philips и по некое време флеки се направија. Го купив од AMC и по некој месец го затворија AMC.

Истото и на брат ми му се случи ама не знам него од кај му е поклон му го имаа дадено.
Телевизорите што ги имам купено во Македонија (Sony, 2x LG) сите се со флеки и зезнати задни ламби за осветлување (менувањето кошташе 3500 денари, што е пак ок)

Додека тие телевизори што ги имам купено во Германија ( LG, Hiesence, Panasonic) мака немаат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.871
Поени од реакции
7.557
Ostaj ne prashuvaj, dolga prikazna.
Inace na vrvovite od prstive nemam otisoci od shto mi se goreni od Lemilica
Автоматски споено мислење:


Ako logicki razmislish shto si napishal ce ti bidi jasno ! Fleki od VNATRE a ne sum go Cepkal so Prsti od nadvor.
Flekite se pojavuvaat od vnatre od pritisok na povrshinata od nadvor! Pred se koga Majkati, Zhenati ili sl. probuvaat da go zacistat ekranot od Prashina!
Toa dokolku flekite se nermnomerni i se potemni. A dokolku se Beli krugovi togash najverojatno edna ili povejce Led Diodi se defektni.
Eve ti video da si vidish zoshto, kako i popravka.
Samo toa ne e rabota za obicni smrtnici .

Флеки како од прашина. Да не набедувам никого можно е и од чистење ништо чудно.

Слушнав на сервис можело да ги исчистат тие флеки ама мене ми безвезе некако да го носам да не го зезнат нешто.
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
192
Поени од реакции
88
Едн молба,имам IPTV на SMARTERS PRO ,но кога ги отварам филмовите има мулти-суб.Но,тој мулти-суб.не се појавува.Иначе имам LG телевизор.
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.221
Поени од реакции
5.442
Едн молба,имам IPTV на SMARTERS PRO ,но кога ги отварам филмовите има мулти-суб.Но,тој мулти-суб.не се појавува.Иначе имам LG телевизор.
Можно е да е до листата, да покажува дека има мулти преводи, а всушност ги нема. M3u листата пушти ја на ПЦ преку влц. Ако има превод(и) тогаш е до апликацијата смартерс про. Најдобро решение за сите смарт телевизори е андроид бокс затоа што не сите апликации поддеднакво ги "читаат" листите. Со смарт телевизорот си ограничен во однос на апликациите што се користат за гледање на листи. Некои листи имаа сопствена апликација и мора да се гледа преку неа, ако користиш некоја друга апликација си осиромашен како на пример приказ на епг.
Во секој случај кај тебе не е до телевизорот.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
Едн молба,имам IPTV на SMARTERS PRO ,но кога ги отварам филмовите има мулти-суб.Но,тој мулти-суб.не се појавува.Иначе имам LG телевизор.
Lg не ги отвара сите преводи, звук и видео.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.871
Поени од реакции
7.557
Во анкетата би требало да го има и TCL зошто и тој бренд телевизори е доста присутен во придавнициве за техника.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.156
Поени од реакции
1.376
И Фуего, СТ, Куарт, Хисенс, Тесла, Телефункен, Шарп....
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.560
Поени од реакции
8.145
Имам Сони Бравиа, купен 2015 година. До сеа не сум имал никаков проблем, ама вчера коа се обидов да го упалам не сакаше. Трепкаше црено светло доле на телевизорот. После се обидов да го изгасам директно на копчето на телевизор, успеа да влезе ама бараше ресет. Направив тоа, попунив што бараше и се пушти. Вечер го изгасив со далечински. Следниот ден кога сакав да го уклучам поввторно не сакаше, односно трепкаше црвена точка во долниот дел на средина. Овојпат не сакаше да престане да трепка црвеното, не даде можност за ресет. Некој вака од описов ако знае што би можело да биде проблем, ако може нешо да се среди би му бил благодарен.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.156
Поени од реакции
1.376
Претпоставувам дека е Андроид, знае да затупи и се решава со ресет или враќање на фабрички поставки.
Прво. Ако не дава можност за ресет, откачи го кабелот од струја почекај пола минута па приклучи и ете ти ресет
Второ. На сервис
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.109
Поени од реакции
538
Претпоставувам дека е Андроид, знае да затупи и се решава со ресет или враќање на фабрички поставки.
Прво. Ако не дава можност за ресет, откачи го кабелот од струја почекај пола минута па приклучи и ете ти ресет
Второ. На сервис
Не се андроид таа година (јас имам исто бравиа модел од 2014) Ама нека проба тоа што викаш со исклучување на кабелот од струја да почека некоја минута и пак да го запали.
Најдобро е ако не се поправи...да се бара нов телевизор, може своето си го одработал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom