Најдобар град за живеење во Македонија

Член од
17 март 2017
Мислења
4
Поени од реакции
0
Кажете кој град во Македонија ви е најдобар за живеење според ваши искуства и доживувања.
 
Член од
17 март 2017
Мислења
4
Поени од реакции
0
Како е во однос на вработување, се наоѓа лесно работа, каков е културно-забавниот живот....?
 
D

Darko_ufo

Гостин
Како е во однос на вработување, се наоѓа лесно работа, каков е културно-забавниот живот....?
Одлично е, за вработување нема проблем пошто нема луѓе а ноќниот живот е солиден, има повеќе мечки него барови...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.933
Поени од реакции
17.644
Одлично е, за вработување нема проблем пошто нема луѓе а ноќниот живот е солиден, има повеќе мечки него барови...
Aма за тоа кога ќе дојдат навечер во Кочани џумбус прават.
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Ако гледаш од безбедносни причини како на пример терористички напади Берово или Пехчево ти е најсигурно.
No people, no terorrist.
А најубав се знајт Охрид, ама од љубов живејме зш пари никој појќе немат.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Кажете кој град во Македонија ви е најдобар за живеење според ваши искуства и доживувања.
Мртви се сите градови друже освен може Скопје и Охрид 1-2 месеци преку лето. Реално маливе градови се на ниво на големо село.

Во поголемиве како Битола, Охрид нешто мрда. Скопје си е главен град и цела Македонија е таму од потреба.

Не можам баш да коментирам пошто не сум живеел во сите градови што ги наведов али таа ми е импресијата.

П.С Треба да дефинираш „најдобар“ малку широк поим е. Дали ти е побитен ноќен живот, вработување, чист воздух итн.

Јас би рекол Скопје со оглед на тоа што сите пари од Македонија се вложија таму и сите дешавки концерти итн се случуваат таму.

Инаку странство е најдобар одговор xD
 
Член од
17 март 2017
Мислења
4
Поени од реакции
0
Најдобар.....Тоа е поентата. Да се отвори дебата без да се конкретизира одредена област. Скопје, да. Но, некој сака помирен, помалку динамичен град, поефтин, помалку загаден итн.
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Охрит мор кајмојт на друго место. Скопје? Не заебавајте жити се.:confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom