Најдобар голман (ракомет)?

најдoбар голман според вас?

  • Daouda Karaboué

    Гласови: 1 0,6%
  • Thierry Omeyer

    Гласови: 76 43,2%
  • Henning Fritz

    Гласови: 9 5,1%
  • Kasper Hvidt

    Гласови: 10 5,7%
  • Mattias Andersson

    Гласови: 3 1,7%
  • Borko Ristovski

    Гласови: 56 31,8%
  • Друг (наведи кој)

    Гласови: 21 11,9%

  • Вкупно гласачи
    176

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
Значи мислам дека е јасно.
Кој според вас е најдобриот голман на светот во ракометот и зошто?

Мене лично најбар што сум гледал е Тјери Омејер, дечково има на секој натпревар МИНУМУМ 10 обдрани, кога со Барселона кога играа имаше 29 одбрани кој е премногу одличен голман без сомнение.



дефинитивно тјери омејер .... најдобар голман на светот
btw: xfire слика се со омејер со најдобриот голман у свето ... саа цар си :vozbud::vozbud:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
дефинитивно тјери омејер .... најдобар голман на светот
btw: xfire слика се со омејер со најдобриот голман у свето ... саа цар си :vozbud::vozbud:
Ајде бе мора ли да кажаш поарно да си кутеш ! :kesa::kesa::kesa:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Погледнете ги клипчињата.




Па проценете кој е најдобар според клипчињата.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Најдобар во Мак Славјан Паунов нема шо :zver: се убива од бранење.

vo pravo si za Slavjan Paunov deskoto brani i na gloem fudbal ima oset za golman
Чим брани на голем, па е и голман за ракомет многу разлика е тоа, и мислам дека нема ефект поарно нека си остане на фудбал полесно.
Фудбал и Ракомет голманите никогаш не се исти.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
абе имаше еден хрват, марио се викаше ама не ми текнува на презиме...бранеше заедно со шола кога станаа олимписки прваци и слично...ама не ми текнува како се презиваше...го викаа супер марио, и беше карактеристочно тоа што, ако го погодеа во глава, после рачунај едно 15 минути нема шанси гол да му дадеш:zver:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
абе имаше еден хрват, марио се викаше ама не ми текнува на презиме...бранеше заедно со шола кога станаа олимписки прваци и слично...ама не ми текнува како се презиваше...го викаа супер марио, и беше карактеристочно тоа што, ако го погодеа во глава, после рачунај едно 15 минути нема шанси гол да му дадеш:zver:

Марио Алилович?
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Голманиот на МРК Вардар...незнам точно како се викаше!:tv:
 
K

kaiser soze

Гостин
се слагам со вас омејер е врвен тука со него се и фриц и арпад штербик,а за македонија некогаш шо бранел дефинитивно е шандор ходик,абе тоа чуда правеше на голот,а и борко не е лош.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
се слагам со вас омејер е врвен тука со него се и фриц и арпад штербик,а за македонија некогаш шо бранел дефинитивно е шандор ходик,абе тоа чуда правеше на голот,а и борко не е лош.
Борко е подобар во неколку страни.
Брани солидно се грижи на нападите и контрите и создава чисти негови голови така да е концетриран подобро од овој другиов, барем според мене како брани и што прави борко е подобар.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
се слагам со вас омејер е врвен тука со него се и фриц и арпад штербик,а за македонија некогаш шо бранел дефинитивно е шандор ходик,абе тоа чуда правеше на голот,а и борко не е лош.
А Цаци од ВВ Тиквеш шо мислиш јас мислам дека он е еден 3 најдобри голмани во македонската лига.:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom