Најдобар голман (ракомет)?

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од Xfire, 13 ноември 2008.

?

најдoбар голман според вас?

 1. Daouda Karaboué

  1 гласови
  0,6%
 2. Thierry Omeyer

  75 гласови
  42,9%
 3. Henning Fritz

  9 гласови
  5,1%
 4. Kasper Hvidt

  10 гласови
  5,7%
 5. Mattias Andersson

  3 гласови
  1,7%
 6. Borko Ristovski

  56 гласови
  32,0%
 7. Друг (наведи кој)

  21 гласови
  12,0%
 1. Xfire

  Xfire forza juve!

  Член од:
  9 август 2008
  Мислења:
  6.824
  Допаѓања:
  1.176
  Значи мислам дека е јасно.
  Кој според вас е најдобриот голман на светот во ракометот и зошто?

  Мене лично најбар што сум гледал е Тјери Омејер, дечково има на секој натпревар МИНУМУМ 10 обдрани, кога со Барселона кога играа имаше 29 одбрани кој е премногу одличен голман без сомнение.
   
 2. Ајсшутер

  Ајсшутер Гостин

  Па се слагам со тебе Омејер е одличен голман брани за германскиот Кил сега иначе е и репрезентативен голман на Франција исто така од поранешниве голмани така подобро што биле може да се издвојат хрватот Владо Шола а исто така да не го заборавиме како еден од најдобрите кои сеуште играат е и Хомбрадос од Шпанија мислам дека беше.
  Иначе најдобри голмани мисла дека имаат Французите со Daouda Karaboué и Thierry Omeyer кои се едни од позаслужните за Олимписки шампиони во 2008-та како и Европски.
   
 3. Smesko

  Smesko

  Член од:
  25 јуни 2007
  Мислења:
  100
  Допаѓања:
  2
  svenson od svedna mislam deka brane u portland malku e star sega no spored mene e najdobar a isto taka dobri se i ege sto brani za norveska palicka za kill i saric u spanija mislam za ademar deka igra gi ima mnogu
   
 4. Madrid

  Madrid Timeless

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  3.899
  Допаѓања:
  153
  Омејер најверојатно, и Штербек е тука негде, ама блага предност му давам на французинот.
   
 5. арсеналмартин24

  арсеналмартин24 Get well soon, Aaron

  Член од:
  8 октомври 2008
  Мислења:
  1.685
  Допаѓања:
  20
  Омејер се разбира.
   
 6. [zEUs]

  [zEUs] Go England!! GO!!

  Член од:
  1 јули 2008
  Мислења:
  4.401
  Допаѓања:
  534
  Henning Fritz :vozbud: :zver:
   
 7. legend

  legend legend is back

  Член од:
  25 април 2008
  Мислења:
  1.498
  Допаѓања:
  207
  Најдобар во Мак Славјан Паунов нема шо :zver: се убива од бранење.
  А најдобар на светот Омејер.:zver::zver:
   
 8. Кавадарчанец

  Кавадарчанец Бадр Хари фан

  Член од:
  18 декември 2007
  Мислења:
  4.156
  Допаѓања:
  28
  Омојер е најдобар но тука негде е и Арпат Штербик голманот на Суедад Реал.:smir:
   
 9. c i t r o

  c i t r o

  Член од:
  20 септември 2008
  Мислења:
  11.417
  Допаѓања:
  7.671
  Омејер е дефинитивно најдобар
  сум го гледал многу пати за Франција кога брани
  разбива човекот:vozbud:
   
 10. FikoX

  FikoX Impossible is nothing

  Член од:
  13 август 2007
  Мислења:
  2.848
  Допаѓања:
  126
  Омејер е најдобар.

  Баш и сега го гледам, Металург гол не може да му даде
   
 11. ФлоуБТ

  ФлоуБТ Потпис: Clever Bastard

  Член од:
  17 февруари 2008
  Мислења:
  1.582
  Допаѓања:
  66
  Јас би гласал за Хвит, данецот. Цар е човекот :helou:
  А мислам дека џабе на листата е Карабуе. Поарно да беше Баруфет, чоекот е легенда на шпанскиот, а и на светскиот ракомет. Можи е постар, ама уште е добар :smir:
   
 12. Христов

  Христов

  Член од:
  16 јули 2007
  Мислења:
  12.381
  Допаѓања:
  3.773
 13. the Consigliere

  the Consigliere не читам дугачки постови

  Член од:
  17 јуни 2007
  Мислења:
  5.595
  Допаѓања:
  263
  Омејер,Хвит,Штербик,Шкоф.....На исто ниво ми се...
   
 14. Ред Девил

  Ред Девил

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  12.407
  Допаѓања:
  542
  Омејер. :wink:
   
 15. pirlo21

  pirlo21 којотот

  Член од:
  12 јануари 2008
  Мислења:
  1.812
  Допаѓања:
  159
  Владо Шола, типов е ѕвер нема што само што сеа е малце стар и е у слаба форма.
   

Сподели преку: