Најголемо разочарување

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
денешниов пораз во фудбал
 

Љупка

CLAW
Член од
30 јули 2008
Мислења
69
Поени од реакции
5
nema nekoj koj ne se razocaral ... barem jas taka mislam i si stojam zad taa teza ...
a za mene , sum se razocarala i sum se cuvstvuvala najloso , ama od toa razocaruvanje sum izlegla kako mnogu posigurna , mnogu pomokna ... porazot ne pravi posilni i pohrabri
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
534
На личности што им верувам, не знаев дека е толку полн светот со лицемерие. Но добро е тоа што ме научија да не верувам на луѓето и да не се поврзум многу со некого. Па затоа фала им.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
What doesnt kill us, makes us stronger, ay?
Со секое разочарување стануваме се поотпорни и поотпорни на истите.
Значи _must e. Секој мора да го доживее, но секој различно го поднесува, сепак и неговиот интензитет е од главна улога.
Битен фактор за преживување на тој момент е да има на кој да се потпрете.
Не сум доживеал некое големо разочарување, добро, освен себе. Разочарување сум како појава. Oh, well.. :icon_lol:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Разочарување...па секој ден се разочарувам од нешто,од времето од цените од луѓето...

Ама најновото разочарување и ми беше пред 2 недели кога си купив чистач на пареа,многу ми беше од помош,их,ама се радував и што...
прегоре:pos2::pos2:испушти чудни звуци и толку...е многу се разочарав:kesa:
Најмногу се имам разочарано од мојот неуспех да си ја остварам мојата најголема желба,константно се разочарував и мислев дека никогаш нема да успеам.
После долга 4годишна борба успеав,се е како што сакам јас и не би сакала повторно така да се разочарам.
 
Член од
8 мај 2009
Мислења
284
Поени од реакции
102
Периодов, односно изминативе неколку месеци претрпев ужасно разочарување па се бунев и не сакав да ја прифатам реалноста.. кога реалноста ми лупна шамар благо речено - ме осакати. Подобро што ме акна од земја, барем од некаде да почнам да се средувам наместо да талкам и да се губам во сопствените илузии. Нема бегање од реалноста, каква и да е. Колку и да бегам знам дека кога тогаш ќе ме стигне, па така да, џабе е одолговлекување т.е. себеизмачување
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Од себеси и тоа не ни знаев дека сум се разочарал во тоа поле од мојот живот. Потоа се одмота клопчето некои работи си дојдоа на место и ми станаа познати неколку причина зошто било тоа така и зошто ми се имаа случувано некои работи кои што несвесно сум ги привлекувал. И не беше проблем тоа што сум ги привлекувал туку дека несвесно се однесував на таа тема на разочарувачки начин кон себеси како човек. Не верувам во судбина ама знам дека сите ние имаме одреден параметар кој што е дел од нас како некој колосек, и ако излезиме од него во невоља сме, и не мора да значи дека свесно го знаеме тој колосек, јас не го знаев. Сум бил добар во област од животот, во која што да бидеш толку многу добар не е добро, па така да во еден одреден момент имав решено воопшто да не бидам добар во таа област и тоа не ми донесе ништо добро. Па така да денес одржувам рамнотежа свесно знаејќи за тој колосек и неговите позитивни и негативни работи.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Да живееш значи да се разочаруваш. Просто неможе се да ти иде по очекувањата. Колку повеголеми очекувања толку поголемо разочарувања. Исто и јас не сум имун на разочарувањата. Секојдневно се соочувам со неостварени и срушени надежи и очекувања. Од големината на разочарувањето така и го победува. Што поголемо тоа и потешко. Но нема шанси да дозволам какво и да е разочарување да ме скрши. Силен дух и лозунгот "Што нема да те убие ке те направи посилен" и разочарувањето е победено.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
312
Поени од реакции
153
разочарувањата се случуваат баш од преголемите амбиции и желби..додека во својот ум мечтаеш за нешто во кое си сигурен дека ќе се оствари те прави среќен и нестрпливо го очекуваш тоа, кога ништо не може да те бутне доле бидејќи си непоразлив борец оптимист ииии....и потоа следи тоа разочарување за кое воопшто не си размислувал, а тогаш...тогаш се ти е исто...ниту еден збор не може да те утеши,ниту едно место не ти е доволно ниту пак било што да направиш ке промени ситуација едноставно не можеш да ја прифатиш реалноста онаква каква што е и очајно се обидуваш да најдеш нови излези...ништо повеќе не ти е важно дури забораваш на себе си на она што си...но сепак животот продолжува со надеж дека се ќе се среди.. :icon_roll:nesum:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
На моите 14 години и не сум доживеала некое огромно разочарување па да дискутирам за тоа.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
најголемо разочарување ми се има случено во љубовта, сум се разочарала и во пријателите но во љубовта најмногу.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Како сте го поднеле тоа?

Што мислите, разучарувања т.е. угорнините го прават животот поинтересен или посуров?

Како сте ги тргнале мислите за разочарувањата? Како сте ја пребродиле таа состојба? Како да најдеме утеха?

И...разучарување во комбинација со депресија-дефинитивно има излез од оваа ситуација, но како?
„После дожд секогаш изгрева сонце“ :)
Секогаш се водам според оваа мудрост, а разочарувањата знаат и некогаш да бидат многу поучни, иако некогаш се плаќаат доста скапо нажалост. ;)
И да, како секој човек, така и јас сум се разочарувал во животот на моменти, но сум наоѓал сили тоа разочарување да го пребродрам, а и сум извлекувал доста поуки од некои разочарувања.
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
Во животот нема разочарувања ,има само лекции , ако на доброто кажеме еднаш фала на лошото два пати , ако сватиме зошто тоа ни се случува и научиме како понатаму, тоа разочарување нема да се повтори, ако не ,повторно ќе ни се случува додека не ја научиме лекцијата ,затоа секогаш најпрво треба да се прашаме ,зошто ова ми се случува ,инаку се зависи само од нас и нашата реакција на случувањата.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Од другарите, сеа стварно се виде кој се вистински кој не.За жал малку се.:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom