Најголемите PR фејлови на македонските партии

Член од
5 февруари 2005
Мислења
100
Поени од реакции
121
Се почесто сме сведоци на очајни PR комуникации од македонските партии кои најверојатно звучеле фино на состанок, ама во реалност испаднале тотален фејл. А затоа што за добриот сеир не постои политичка приврзаност, отворам тема во која можете да ставаат фотографии, видеа и соопштенија кои ве насмеале до солзи или сте сакале да пропаднете во земја.

Кои се најголемите PR фејлови од македонските партии? :D
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
22.658
Поени од реакции
64.252
Отвори профил на Твитер и читај ги говната...
 

Igorcemk

Cogito ergo sum
Член од
17 јануари 2008
Мислења
12.430
Поени од реакции
16.851
Fake:

Заев се дружи со Трамп и Столтенберг ФОТО
Original:
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
4.596
Поени од реакции
17.227
Првата "дипломатска средба" на Заев со Трамп, која владините слободни печати, мегафони и новинарски бардови ја величеа како голема дипломатска победа, историски настан и невиден успех за министерството за надворешни работи.

Радоста траеше додека не излезе во јавност целото видео од "средбата", на кое се виде дека се работи за сачекуша во која имаше две секундно ракување на Заев со Трамп, додека Димитров слика со мобилен во позадина.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom