Највпечатлив Медли

Член од
12 март 2009
Мислења
18.702
Поени од реакции
14.115
Медли или " medley is a piece composed from parts of existing pieces, played one after another, sometimes overlaping " е специфичен за ливе концерти и ТВ шоу емисии...
Том Џонс, кралот на ливе концертите, на тв - шоу-та, има изведено и многу успешни Медли.. посебно се успешни бидејќи тој ја користи до максимум импровизацијата, а исто и модификацијата на ковер хитовите
во која е ненадминат.. еве еден од неговите Медли..
..со карактеристичниот танц и тогаш модерните звонарки ..
.. и прекрасното ТРИО кое го придружува..
TOM JONES - Medley of Hits #2 (1973) - "Twist and Shout"


 
Член од
12 март 2009
Мислења
18.702
Поени од реакции
14.115

излего на ЈуТуб квалитетни клипови од фамозниот концерт одржан 1978, Варнер театар,Том & Тина
 
Член од
12 март 2009
Мислења
18.702
Поени од реакции
14.115
eve go od istiot koncert, ama celoto Medley od 14 minuti..
 
Член од
12 март 2009
Мислења
18.702
Поени од реакции
14.115
ова е 53години старо Медли, но дури ова година излезе на ЈуТјуб, чисто, без разни печати...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom