Најбрз пат до Црна Гора?

L

Löwe

Гостин
Дечки, ќе пишам тука зашто е најактивна темава.
На 24ти одам Црна гора, ќе бидам сместен во Улцињ за смешна сума од 10е по човек, за споредба истата цена ја платив и Охрид за 2ри Август, а нема споредба во смештајот.
Планирам 1 ден до Будва. Освен Будва, кои места ги препорачувате за MUST VISIT?
До Подгорица вреди ли да се оди, има ли добри молови, имаат ли попусти тој период? Освен молови, има ли нешто да се види во главниот град?
Пишете препораки.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ништо посебно. Делта Сити и водопадот Нијагара за сиромашни.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
L

Löwe

Гостин
kotor i sveti stefan pogotovo ako veke ides za budva. jas bi spiel vo budva ili nekade vo toj del kade ti e eftino duri i bi ostanal 2-3 dena tamu pa od tamu bi pravel ekskurzii. ulcin idi banjaj se
Па го одбрав како најблиска опција, а и доста евтин а многу добар апартман најдов. Велика Плажа ја препорачуваат по странскиве сајтови. Секако освен 1 ден нема да се завртам таму.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.537
gorniot del e mnogu poubav. ke vidis i sam. budva ima dobar noken zivot ako si sreken i nacekas nekoja dobra zurka idi do top hill.
 
Член од
28 април 2011
Мислења
270
Поени од реакции
95
Па го одбрав како најблиска опција, а и доста евтин а многу добар апартман најдов. Велика Плажа ја препорачуваат по странскиве сајтови. Секако освен 1 ден нема да се завртам таму.
ако може име на хотелот и кај се наоѓа во мала или велика плажа
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Ако се враќате преку стариот пат (не новиот преку Албанија) обавезно да го посетите националниотн парк Биоградска гора. Одлично место за бегање од цивилизацијата.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Дечки на 29ти тргам за Црна Гора со кола. Пошто живеам БТ планот е преку Ќафасан. Немам возено за Црна Гора. Некој да сподели искуство и сл? По која рута да одам, каков е патот? И да колата ми е доста ниска.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Дечки на 29ти тргам за Црна Гора со кола. Пошто живеам БТ планот е преку Ќафасан. Немам возено за Црна Гора. Некој да сподели искуство и сл? По која рута да одам, каков е патот? И да колата ми е доста ниска.
Летово бев, идев преку косово, албанија и супер беше патот како пат, најлош дел беше од скопје до граница. Имаше гужви огромни црна гора. Од скопје до уљцин 4 саати од уљцин до котор уште 4.
Најдобар пат ти е преку косово мислам пошо нов и прекрасен е автопатот, не е ко оној за белград новиот никаков.
 
Член од
12 март 2012
Мислења
59
Поени од реакции
72
Дечки на 29ти тргам за Црна Гора со кола. Пошто живеам БТ планот е преку Ќафасан. Немам возено за Црна Гора. Некој да сподели искуство и сл? По која рута да одам, каков е патот? И да колата ми е доста ниска.
Од Битола - Струга на Ќафасан, преку Елбасан, Тирана накај Скадар. После бирај, сакаш накај Улцињ преку Муриќан/Сукобин преминот или нагоре од Скадар накај Подгорица преку Хани и хотит/Божај премин(понеоптоварен во принцип).
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.801
Поени од реакции
15.718

Kajgana Shop

На врв Bottom