Најбрз пат до Црна Гора?

Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Летово бев во Будва и стигнав за 6 саати преку Качаник-Урошевац(Феризај)-Штимље-Призрен-Скадар-Бар-Петровац-Будва. Се оди по тунелот што е долг 6 километри, а после Призрен доаѓаш до еден мост каде што треба да се продолжи по него, а право се влегува во Кукс. Кога ќе се пројде мостот во Скадар се врти лево за накај граница и така по тесен пат без патокази едно 13 километри до граница. Тука може некој да се збуни.
 
Член од
20 јануари 2006
Мислења
55
Поени од реакции
11
За две недели сакам да поминам со кола од Будва до Струга преку Тирана и Елбасан ај ве молам дали има некој сигурни информации дали тунелот е пуштен што ги поврзува Тирана и Елабасан.. Лани поминав беше затворен па морам преку планина да одам многу гаден пат...
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
Леле бе како ги лажите децава со ова АЛбанија хахах,никој не те дира бе што ви е.ЌАФАСАН-ЕЛБАСАН-(Пред Драч цепиш за Лежа-СКАДАР)-УЛЦИЊ-Суто Море-БУДВА.Од граница овој пат со кола ти е можеби 9 сати,со автобус 10+.

п.с Зависи и кај живееш можеби до Струга имаш баеги пат.:)
ако може појаснување од било кој бил ... според гуглмапс од Струга до Будва има околу 300км, а викаш со кола се оди за 9 часа ... ако возиш со 60км/х тогаш би требало да си таму за 5 часа, а вака испаѓа дека возиш со просек 33км/х ... каде е застојот? зошто одзема толку време?

Воопшто не одиш накај Тирана? Не е многу вртење?
 
Член од
8 јули 2017
Мислења
24
Поени од реакции
1
Здраво на сите, планираме летово со сопствен превоз за Црна Гора преку Косово и Албанија. Би замолила некој да ми го објасни патот подетално од град до град. Како пример ако во дестинација со google maps ја напишам релацијата, тогаш од Урошевац за Призрен ме носи мапата преку Приштина (дали е така подобар патот, а е подалеку или може да се оди преку Штимље што е поблиску за Призрен)?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.696
Здраво на сите, планираме летово со сопствен превоз за Црна Гора преку Косово и Албанија. Би замолила некој да ми го објасни патот подетално од град до град. Како пример ако во дестинација со google maps ја напишам релацијата, тогаш од Урошевац за Призрен ме носи мапата преку Приштина (дали е така подобар патот, а е подалеку или може да се оди преку Штимље што е поблиску за Призрен)?
Преку Албанија ја знам рутата...ако сакаш ќе ти ја објаснам. Низ Косово одамна не сум бил(од 1975-76:vozbud:)
 
Член од
8 јули 2017
Мислења
24
Поени од реакции
1
Ние сме за преку Косово
 
Член од
8 јули 2017
Мислења
24
Поени од реакции
1
Би прашала кое време за тргнување е најдобро, 02 или 03 h рано наутро за да би пристигнале во Црна Гора некаде до 09 или 10 h...и дали e ризично ноќното возење низ Косово и Алабанија или се е безбедно по патот?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Би прашала кое време за тргнување е најдобро, 02 или 03 h рано наутро за да би пристигнале во Црна Гора некаде до 09 или 10 h...и дали e ризично ноќното возење низ Косово и Алабанија или се е безбедно по патот?
Nema nikakov rizik....Bez predrasudi i stravovi....Samo prati si pat i brzina da ne si imate problemi so policija i sreken pat ;)


Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
И да знаете дека таму не важат правила на едносмерна улица, и претекнување на полна линија.
 
Член од
3 декември 2009
Мислења
6
Поени од реакции
4
И јас незнам и се распрашував за темава, бидејки бреку google maps ме носи преку Приштина a преку навигација ме носи директно за Призрен, преку Штимље... има начин да ја наштелувам да ме носи преку Приштина, ако ја наместам навигацијата повеќе по автопат. Пишувам за да бидам од помош на некого, дека цело време се вози по автопат кога се возело преку Приштина, и многу било полесно. Можете да си симнете мапа и за google maps, јас ич не ја сакам, ама како резерва и нејзе ќе ја симнам да не ми се расипе другава навигација.
 
Последно уредено:
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Koj ruta e najdobra za do Ulcinj?
Истата што идеш за до Будва. Пред Приштина се исклучуваш, има табли и возиш за Призрен. Нека не те лажат тие 30км што е пократко преку Дебар. Нагоре е афтопат и возиш како човек.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Јас сум бил преку Призрен. Добар е патот.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Некој што бил летово да сподели искуство кој пат е најдобар за возење , гугл вика ова дека е најдобар и најкраток.
AA441915-33E3-4387-8EB2-52DAB81249BE.png AA441915-33E3-4387-8EB2-52DAB81249BE.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom