Најава за распарчување на Македонија

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Neznam dali znaes , ama nie tradicionalno megu nas gi odbirame NAJGLUPAVITE i gi pustame vo Rekanskiot kraj da onadat lokalnite snai....za da im go podobrime genetskiot materijal.....zatoa dvaest pati te podsetuvam da se rasprasas za "potekloto"... :).................."bitusanec"..... :)
Jas si go znam potekloto i nitu jas, nitu nekoj vo mojata familija e crnomuresto, malo, skrzavo i zdepasto :pos2:
I da znaes, ako sme sakale ovcari, ne sme gi zemale tie tvoite, duri ne smeele nituo na vizita da doet kode nami:wink:
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Pred nekoj saat Jansa, Bus i onoj ciganot Solana ko najavija rasturanjeto na Makedonija.....
....................kolku vreme davate za operacionalizacija... ???
Колку што можев да прочитам набрзина во дневниот печат, никаде немаше изјави со содржина која ја презентираш ти. Изјавија официјално дека ја подржуваат Македонија, дека се задоволни со напредокот на западен балкан, безбедноста на Косово...

Ваква информација можеш да презентираш единствено ако си бил присутен на некој состанок од затворен тип на кој биле присутни гореспоменатите и ако навистина се разговарало за распарчување на Македонија.
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Конкретен а твојава задача е да ги тестираш Македонците до каде се "сварени" со постојано отварање на прашањето за делба и федерализација на Македонија? Нешто како пробен балон пушташ овде? Имам чувство од твоите постови дека си лично вклучен во политика и знаеш повеќе од што кажуваш. Ама тоа е само мој впечаток од твоите постови. Може и се лажам.
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Dobro be "ovco" :) , ako nekoj ja brca glavata vo pesok , ne znaci deka ke go resi problemot...zaradi koj ja brca glavata vo pesok :)
ubavo kazav: vo Ljubljana: Bush, Jansa i ona govedo cigansko Solana imaat dadeno izjava koja nas ne tangira na mnooogu zaeban nacin.
Ako se zemat vo obzir izjavite na"liderite"...citaj SEFOVITE na shipatarskite bandi , koi izigruvaat partii i koi veke rekoa deka ne mozat da go cekaat "SOZREVANJETO" na Makedoncite za vlez vo NATO i EU , ako se zeme vo obzir deka IZBORITE "VISAT"..da gi bide ili da ne gi bide, ovaa izjava doaga kako grnce na kapace...
Znaejki gi KAPACITETITE na Bugarskiot vljubenik koj vo momentov izigruva makedonski minister za nadvoresni raboti i nejasnata "orjentacija" na so "aklamacija izbraniot" premier , koj dva dena potoa se seta po Volstrit so bedz FYROM.........................i zelbata na nekoi ovde da davaat delovi od MKD naivno veruvajki deka ke gi "resat" problemite....... JAS SAMO KAZAV DEKA TECE NEKOJA PROCEDURA....
,a vie PRAVOVERNITE, koi ziveete po KODEKS....videte kako ponataka...i dosta mi skokas ko zajce i me davis so tvoite frustracii...."glupokja" i politicki primitivizam..(ne e cudo ..toa se ide zaedno vo paket...)... :)
Христо бе..дај малку контрола..хе хе..
Доста вадење очи меѓу Македонци...


пс

БЛ522 е исто така троа заедлив..и живее во центарот на Европа..та затоа и кажува што навистина чита или гледа по гермаските медиуми.
Македонец си е човекот..
:helou:
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Najava za rasparcuvanje na Makedonija nemozam da go zemam kako validnost.Najavi od 1913 imalo ,ima i ke ima od bugari grci albanci(gegi) koj nas ne opkruzuvaAT fantomski ili ni nabiva strav od nesto sto realno nema ni potreba vo 21 vek.Concreten nekazal nisto novo. :( za zal . Konkreten izvor nema barem izvadigi zborovite izmegju redovi da vidime kade koj sto kazal.Se do togas ke go smetam za bedno fantaziranje .GLUPAVA TEMA OD CONCRETEN.:uvo::tapp:
 
P

Princ

Гостин
Не да е глупава, поглупава од оваа на конкретен немам прочитано досега.
Одам во Историја да отворам една "Комшиката ми кажа дека марсовците се од Јупитер" :vozbud:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
N

n/a

Гостин
Че се отепам...ме разбираш...
На ништо не личе ваа...
нит се тера нит се воде виа народ.

Шо за племе че беше да ја е..м мама му...
инатливо,зајадливо и неразбрано...

Се на своја штета да се одело...
неее беее...не се трпе ваа.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Јас, во изјавата на Кацин во Европарламентот, препознав латентна закана за глобалното затоплување, затоа што ја застапува Македонија, а сонцето, како Македонски симбол, поради тоа може уште посилно да засвети, па да му стане на цел свет ептен жешко.
Concrete, дали да отворам тема за ова?:raz: И кој наслов ми го сугерираш? Најава за пеколно жешка Земја, или...?:nesum:

Можеби распарчена Македонија ти е потсвесна желба, па секаде препознаваш најави за тоа. Можеби имаш интерес да втераш страв во нечии коски. Можеби пак, имаш вишок слободно време и специфичен, неконвенционален смисол за сеир, па отвараш вакви теми...Што и да е во прашање, единственото нешто сигурно е дека темава е и повеќе од неоснована шпекулација, и дури е и смешна. Не знам зошто сеуште егзистира на подфорумов.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Срце човек е konkret.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Доста бе со тој дефетизам. Дедо ми е на 87 поголем оптимист е од овие мрчаториве тука. Дајте насмевка, ајде да видам, конкрит, абц?
Ете така, не беше тешко нели.:)
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Доста бе со тој дефетизам. Дедо ми е на 87 поголем оптимист е од овие мрчаториве тука. Дајте насмевка, ајде да видам, конкрит, абц?
Ете така, не беше тешко нели.:)
.....imas pravo ic ne e tesko :) !!
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Видиш како добро си излегол..Малце хипи, малце и со одлика на водач.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Море конкрит, што убав си бил, пу пу пу, да не те почудам:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom