Нашиот личен идентитет на форумов. Јавен или анонимен?

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мислам дека повеќе има членови на Кајгана што ме знаат отколку што не ме знаат :) Иста сум и во јавност и на форумов, нема потреба од криење што се однесува до мене, во карактер сум отворена за друштва, анонимноста не ми е приоритет :)
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Мислам дека повеќе има членови на Кајгана што ме знаат отколку што не ме знаат :) Иста сум и во јавност и на форумов, нема потреба од криење што се однесува до мене, во карактер сум отворена за друштва, анонимноста не ми е приоритет :)
^ Јас не те знам xixixixixixi xD
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Би одговорила на прашањево, но премногу е јавно.
-Анон Дарлинг
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.027
Поени од реакции
14.947
Анонимен за повеќето, познат за малкумина на форумов :)
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
38
Поени од реакции
17
мене никој не ме знае бидејќи пред 5мин се регистрирав :icon_lol:
никогаш не сум идел по форуми ова ќе ми биде прво форумско искуство :vozbud: па ќе видам као ќе иде
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Јавен, порано имав и своја слика на профилот ја тргнав поради тоа што не бев активна подолг временски период.
 
Член од
26 јануари 2012
Мислења
172
Поени од реакции
430
Јас сум анонимна, но не од причина што сакам да е така, туку никој не се заинтересирал за мене да ме запознае.
Немам проблем да кажам која сум,навистина, но не сакам да ставам слики, затоа што сакам на раат да сум убава.:pipi: :pos:се шалам..се шалааам..


Другарите мои ми го знаат никот, али не верувам дека земале нешто да ми прочитаат.
Како и да е, ништо немам излажано! :)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Јас сум анонимна, но не од причина што сакам да е така, туку никој не се заинтересирал за мене да ме запознае.
Немам проблем да кажам која сум,навистина, но не сакам да ставам слики, затоа што сакам на раат да сум убава.:pipi: :pos:се шалам..се шалааам..


Другарите мои ми го знаат никот, али не верувам дека земале нешто да ми прочитаат.
Како и да е, ништо немам излажано! :)
сакаш да се запознаеме? :)
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
38
Поени од реакции
17
туу ме претрка александар :mad:

ако имаш сестра Цреша или другарка Јагода може да ме запознаеш :vozbud:
 

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.274
Поени од реакции
4.617
...еве една тема која е интересна а заборавена
...дали на интернет или во секојдневието редовно се зборува за тоа па ето го и мојот став
...приватноста како дел од мене не е никакво криење позади еден измислен карактер или однесување,и сметам дека тука игра голема улога тоа како ние како индивидуи реагираме на реакциите од околината поврзани со нашиот карактер,стил на живот и однесување.Секако дека нема да му дадам број на сметка во банка и пин :)
...или со еден едноставен пример:Ако со некого решам да контактирам и поблиску да го запознаам добива од мене отворена врата во мојот свет
...ако почне да ме озборува?
...ако почне да пробува да ме искористи на било кој начин?
...само ќе го ставам на една трака кај што ќе се начека да стигне до мене.Без предупредувања и без кавги :)
...ставот(или стравот)на многу луѓе околу оваа тематика неможам да го сфатам а можеби и не сакам да го сфатам
...за мене е тоа неконзистентен и несигурен став према себе
...никој не можи толку да ни наштети,колку ние самите на себе
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom