Наша TВ

Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
што мислите за овај канал дали го има секаде и дали се гледа на кабелските оператори?
Не знам колку е гледана. Лично гледам некои серии на неа, како Ѕвездени патеки, Третиот камен од сонцето или Поаро. Сепак не мислам дека е нешто посебно. Всушност многу е просечна, со слаба сопствена содржина. Јанко одамна не е интересен...
 
Член од
15 јуни 2009
Мислења
8
Поени од реакции
1
Pa nisto posebno od televizija! So retki isklucoci na nekoi emisii...Mi se svigja sto ja davaat tretiot kamen od sonceto. Top serija!
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Наша тв е вистинско освежување во етерот, без разлика дали ви се свиѓа тоа или не затоа што фактите тоа го говорат. Има доста спортски содржини што е вистински плус ( особено за оние што пратат спорт), хумористични серии, контактни емисии, интересни водители, што значи една сосема солидна телевизија која не не труе со шпански серии и дневно политички емисии од типот на вести. Се надевам дека и понатаму така ќе продолжат со можност секако и за напредок во кој искрено верувам.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Плус го има и Викса со емисија сеа! :vozbud:

Нешо во стилот што го имаше на радио само сеа во поблага верзија али пак прима телефонски повици и има по некој гостин. Знам дека е сабота и недела во 23 и 30.
 

^X^

Член од
22 декември 2007
Мислења
1.457
Поени од реакции
376
Викса - Пижама мен станал.:pos2:
Инаку на Наша ТВ гледам Star Trek Voyager. А има и некои добри документарци.
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
245
Поени од реакции
9
Абе добра му е емисијава на Викса, али јас си ја сакам Балканска еБанка пак:nesum:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Телевизијава успеа да опстои и покрај тоа што се смени од тоа што првично беше. Сите канали кој се отворија една година згаснаа оваа опстои. Сигурно 3-4% гледаност ама си гура не се дава.

Не сум знаел дека давале француско фудбал. Јас ја знам телевизијава од кога Јанко почна со Јади Бурек и Саше Политико кога имаше емисија, па после некое време Сузана Турунџиева, Жанко Зж, Рубенс актерот нешто имаше ми се чини и тој ден денес е присутен таму. Пред неколку месеци лани гледав неколку македонски театарски претстави, македонски филмови..

Гледам почнале и со онлајн нови музички тв канали.

 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Покрај тие некој интернет музички телевизии овие најавуваат и интернет тв канал за филмови, тв канал за документарци, тв канал за театарски претстави, тв канал за деца.

Како опстојува телевизијава не ми е јасно во оваа држава. Телевизијава скоро никаква гледаност нема а си тера не се откажува.

Не знам дали планираат тие тв канали да ги пуштаат и кај тв операторите. Повеќе пати сум ги прашувал на Фејсбук порака но одговор на тоа немам.
 
Ф

Флеш

Гостин
Покрај тие некој интернет музички телевизии овие најавуваат и интернет тв канал за филмови, тв канал за документарци, тв канал за театарски претстави, тв канал за деца.

Како опстојува телевизијава не ми е јасно во оваа држава. Телевизијава скоро никаква гледаност нема а си тера не се откажува.

Не знам дали планираат тие тв канали да ги пуштаат и кај тв операторите. Повеќе пати сум ги прашувал на Фејсбук порака но одговор на тоа немам.
Јас сум бил дел од Наша Тв и никад више . Газда е куртонот актер Ристе Гоговски прилепчанец кој живее у Капиштец ....Газда е заедно со жена му Емилија и неговата стара мома сестра која е дигнат нос снобовски. Опстојува зошо далавери праи со комбинација маркет/и шо има и неговата телевизија. Договара роба со фирми за неговите маркети за замена на пласман на реклами во неговата отепана телевизија.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Јас сум бил дел од Наша Тв и никад више . Газда е куртонот актер Ристе Гоговски прилепчанец кој живее у Капиштец ....Газда е заедно со жена му Емилија и неговата стара мома сестра која е дигнат нос снобовски. Опстојува зошо далавери праи со комбинација маркет/и шо има и неговата телевизија. Договара роба со фирми за неговите маркети за замена на пласман на реклами во неговата отепана телевизија.
А кој се негови маркети?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom