Начини на запросување?

Член од
22 април 2008
Мислења
142
Поени од реакции
17
Хахаха, луда си Анастазија.

Е, еден пар се договарале за Нова Година да одат на Шапка. Дечкото некако успеал да и го земе пасошот во меѓувреме и да извади визи. НА 31ви сабајле, тргнуваат за Шапка и дечкото вози накај аеродром. Се качуваат во авион....и Париз. Ја бара за жена пред Ајфелова Кула.

Ова е прича од нашето соседство ( македонска прича) , на богати и славни.

А мене не ми се допадна. Може сум јас наопаку.
 
M

MIL

Гостин
Imam zamisleno tocno se kako da ja zaprosam devojka mi se po plan mi e zamisleno ostanuva uste da go ostvaram....mmmm ke razmislam dali ke go pisam zasto posle nema da bide iznenaduvanje :back::kesa::smir:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Машко запросува девојка:
-Омажи се за мене!
Таа вели: ДА!

Женско запросува машко:
-Трудна сум!
Тој: ДА!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom