Начини за заработка за тинејџер?

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
да не се вреџаме ко шо би рекол пријателот на Амди, но работа ко адолесцент нема!
т.е. има но нема работа за живеачка, макс. 250 еу, што и да работиш со тоа (не)знаење толку е лимитот.
тие што работат на тие години го запоставуваат школото, од вонредно никој не видел леб.
може на старт ќе ти биде топ, толку пари на дете на тие години ќе му бидат одвишок, но понатаму!?

затоа...

.. . . знаењето е сила и моќ истовремено - Грујо д мен :wink:
______________________

некој спомна коцкање... хах, не се курназете, од комар никој не видел аир сем кладилниците/казината.
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Може да се најде и работа во маркетиве како Веро, работата се состои од делење флаери на луѓето. Значи како што разбрав работаш 3-4 часа на ден а заработуваш 200 денари на час. Штета што само женски бараат, инаку летово ќе праев добри паре.:smir:
 
Член од
31 јануари 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
Седеш дома , пиеш кафе , пиеш и сок , смукаш неколку кутии цигари дневно , храна обезбедена , тураш 10 $ на fulltilt или pokerstars и идеш даље :) :)
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
908
Поени од реакции
185
Јас од 15 до 18-19 си седев дома и си крцкав
хакни ова,хакни она,продај ова,продај она,форматирај ова,форматирај она,и така... хахха значи ако се разбирате добро,али СТВАРНО добро од компјутери можете здрава пара да вадите како за тинејџер,јас ако не се лажам вадев 13-14 илјади...сеа веќе си иам работа овоа оноа,со 25 илјади се тера некако...
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Слабо .. не е како во странство.. А баш е супер да си земаш плата не ги замараш твоите ..

2 месеца да работиш да земеш солидни 16-18 илјади да си видиш одмор и кејф.. вака ништо
 
Член од
4 август 2010
Мислења
51
Поени од реакции
9
Не може точно да се определи работа за тинејџер. Некој може да работи како келнер, некој како касиер во обложувалница, некој како сервисер за компјутери, некој во бурекџилница. Секој знае отприлика што може да работи, па најдобро да се ориентирате по тоа.
 
Член од
7 август 2012
Мислења
176
Поени од реакции
11
Јас од 15 до 18-19 си седев дома и си крцкав
хакни ова,хакни она,продај ова,продај она,форматирај ова,форматирај она,и така... хахха значи ако се разбирате добро,али СТВАРНО добро од компјутери можете здрава пара да вадите како за тинејџер,јас ако не се лажам вадев 13-14 илјади...сеа веќе си иам работа овоа оноа,со 25 илјади се тера некако...
Како мислиш само со форматирање си вадел 14-15 илјади ???
 
Член од
23 април 2014
Мислења
12
Поени од реакции
3
Здраво,јас сум Тинејџер имам 15 години,повеќе од солидно познавање на компјутери, и сакам да заработам екстра пари за мене.. Некои идеи за тоа? (Може и преку интернет да биде нешто,но корисно,не губење време).Сакам малце да ги опуштам моиве,сам да си вадам пари.. Работев едно време ,правев демотивации за сајт,земав солидно за моја возраст(просек 40-50 евра/месечно) но сега ништо од тоа.. Секој совет е добредојден :)
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Ако сакаш да работиш на интернет...почни да читаш за PPD и CPA тоа е многу добар начин за заработка за твои години.
 
Член од
23 април 2014
Мислења
12
Поени од реакции
3
Ако сакаш да работиш на интернет...почни да читаш за PPD и CPA тоа е многу добар начин за заработка за твои години.
Може подетално да објасниш? Ајде пиши во порака да се договориме ако сакаш ?
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.101
Поени од реакции
4.537
Знам еден другар кој заработуваше со шетање на кучиња му успеа ако имаш слободно време или за летниот распуст пробај
Или можеш за зимскиот период да чистиш дворови кај стари луге кои се изнемоштени
 
Член од
23 април 2014
Мислења
12
Поени од реакции
3
Знам еден другар кој заработуваше со шетање на кучиња му успеа ако имаш слободно време или за летниот распуст пробај
Или можеш за зимскиот период да чистиш дворови кај стари луге кои се изнемоштени
Живеам во Берово,такви работи многу тешко (не можат) да се најдат,затоа и реков најдобро преку интернет,овде има малку свет,нема луѓе овa не е Скопје :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom