Наци-Скинхедсите во Македонија

Член од
21 ноември 2011
Мислења
884
Поени од реакции
410
Точно.
Ти и Никола Тесла, една раса, еден народ, еден рајх, еден пост...
Колку е удобно,утешително и пријатно...како обвиткан со јамболија пред камин каде тивко гори оган во снежна зимска ноќ - човек да си се става во замислена група на луѓе, раса, нација и да си се идентификува само и само со позитивните примероци кои наводно припаѓаат на истата група а истовремено да е во denial за сите оние негативни или просечни...

Инаку не ја бива, сам на светот па барање соодветни групи на раја со слични, взаемни интереси, генерирање своја перцепција и градење однос врз база на реални потреби и задоволства...
-- mislam deka temata bea skinhedsite i toa sto gi tera da postapuvat taka kako sto postapuvaat, sepak tie ne sedat zamotani vo kebinja ,sepak prezemat nesto na osnova na svoite ubeduvanja , dali toa e pogresno ili ne e , toa e veke drugo prasanje
--- надополнето: Nov 23, 2011 1:17 PM ---
Ние сме ептен мал народ, нека ни е најславна историјата тоа е веке минато свршено време одамна и глупо е да се фалиме со тоа што веќе одамна не постои, како бабичката да се фали што некад била екстра пичкица, ептен мал народ сме да не земат сите топтан и у некој солитер да не начукаат ко мајмуни така да наци скихедси кај нас е малку глупо мислам нереално мафтање перја.
--- ne znnam bas dalli bi se slozil so tebe,sepak golemi,mali narodi e relativen poim ,postoele narodi koi bile brojni pa isceznale, postojat mali narodi koi stanale golemi, taka da nisto ne e ,,taka e sudeno,,
--- надополнето: Nov 23, 2011 1:21 PM ---
Не гледам никаква поврзаност со случајот со кравата и луѓето. Да, постојат разлики, различни култури, различна боја на кожата. И толку!
Тоа што ти имаш таква боја не те прави ниту супериорен, ниту подобар или попаметен од останатите луѓе. Индивидуално е и секогаш постојат помалку или повеќе исклучоци.

За хомосексуалците има посебна тема и дискусијата мжеме да ја продолжиме таму, само да ти реплицирам... На кој начин штетат хомосексуалците? Да не се радиоактивни можеби? :)

Точно, успешноста лежи во добрата организација. Ама нели е подобро сите да бидат организирани, без разлика на пол, раса... ?

Брат, мустаќлиите нешто не ми се по ќејф.
--- buzata e rasa na kravi , koja i da se obesis na trepki ,od 5 litri mleko ,ne mozes da izmolzes poveke, zatoa i veke isceznuva , ja melezirat so -- simentalki, montafonki, friziski rasi kravi, koi sto se uvezuvat od germanija i koi davat 15 i poveke litri mleko
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Се знае како се прави тоа, Хитлер прво рекол, жените се тука да раѓаат германци да не има више, а кај нас без стратегија со оваа демократија ништо од национал-социјализам, ние изумираме наталитетот е катастрофа со оваа еманципација ни ја запечатија судбината, сега е касно напреден стадиум на рак, кај нас старото население е побројно од младото, кај албанците обратно башка они го имаат и Косово и матичната земја Албанија, а ние и на ова мало парче земја суверенитетот го делиме со нив, така да за жал а за волја на вистината така стојат работите.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
884
Поени од реакции
410
realnosta e katastrofalna go znam toa ,
--- надополнето: Nov 23, 2011 1:34 PM ---
da e barem istocniot del ekonoski jak ,pa da mozeme da se nadevama na nesto , vaka :((
 

Tzeentch

Дискретен Херој
Член од
6 октомври 2011
Мислења
581
Поени од реакции
347
Точно.
Ти и Никола Тесла, една раса, еден народ, еден рајх, еден пост...
Колку е удобно,утешително и пријатно...како обвиткан со јамболија пред камин каде тивко гори оган во снежна зимска ноќ - човек да си се става во замислена група на луѓе, раса, нација и да си се идентификува само и само со позитивните примероци кои наводно припаѓаат на истата група а истовремено да е во denial за сите оние негативни или просечни...

Инаку не ја бива, сам на светот па барање соодветни групи на раја со слични, взаемни интереси, генерирање своја перцепција и градење однос врз база на реални потреби и задоволства...
Ма даа , треба да ги рестартираме логорите.Време е повторно да се печат нижите раси и евреите.

Расизам е кога некој ќе рече дека нема разлика помеѓу расите. Тоа што белецот и црнецот се различни (не само по боја на кожа) не прави дека едниот е помалку човек од другиот.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Што има врска дали си хомос, дали си евреин, дали си ром и друго, ако си работник и со мака си го вадиш лебот?
Е сега, стварно не ги разбирам!

Скинхедите во Македонија што ги има најмногу во Битола, Прилеп, Велес се прават некои големи јунаци, а всушност тие се најголемите позери. А еден цајкан ќе им дојдит ќе се разбегер сите ко п***и. Облекле мајци со ку
sakam da ti go kazam moeto mislenje prijatele:)
---- xomosot e steten za nacijata , zatoa sto negovite seksualni naviki go inistuvaat semejstvoto, nema normalen brak nitu deca, so sto direktno vlijae na izumiranjeto na edna nacija
---- koga e zbor za evreite ( jas veruvam vo niza i visa rasa, spored mene evreite se visa) poradi taa nivna karakteristika ,kako i nivnata organiziranost, lesno go prezemat vodenjeto na edna drzava, nejzinoto rakovodenje, parite, taka da edna nacija lesno stanuva rob na nivnoto bogatenje , zatoa podobro da se daleku od nas
------ koga e zbor za romite , jas licno ne gi mrazam tuku samo sum realen, spored mene tie se niza rasa, luge koi nikako da se snajdat vo zivotot i opstestvoto, sekogas na najdolnata skala na opstestvoto, i kako takvi - veciti socijalci koi odzemaat del od bugetot poradi nivnnite rasni karakteristiki koi pred malku gi spomenav , znaci - stetni za drzavata, plus sto so mesanje so niv ,imame golema moznost da gi dobieme nivnite rasni karakteristiki
---- toa sto velis za fasizmot , a pod toa gi podrazbiram idealite na nacional - socijalistickata partija na adolf hitler, aj procitaj ja ,,moja borba,, pak, ako veke si ja cital i toa posebno delot okolu socijalnata politika i rabotnicite i pisi ovde sto ima pogresno vo seto toa
------- a toa za beganje od cajkan , pa da toa si vo pravo, ama toa e do neorganiziranost na skinxedsite, dokolku se organizirat toa ke se promeni
------ toa se moite svakanja i stavovi, ako mislis deka se pogresni , pisi, ke polemizirame, jas sakam da polemiziram
------ uste nesto, jas bev ucesnik vo 2001 godina , dali ti bese ucesnik vo 2001 ?
Не пишувај вакви работи ке те прогласат за фашист
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
884
Поени од реакции
410
Не пишувај вакви работи ке те прогласат за фашист
----- fasist ili nacist e covek koj e clen na nasional- sobijalistickata partija na germanija , koja ja nema od 1945 godina, mnogu pred jas da se rodam , i a i ne sum germanec, znaci nikogas ne sum nitu imal sansa da bidnam toa, jas ovde samo go kazuvam svoeto mislenje koe smetam deka e tocno
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.534
Поени од реакции
3.725
Here we go again, имам чувство како да се повторувам нон стоп деновиве :)

Апсолутно имаш право на свое мислење!

Во право си за власите... Ајде да го оставиме тоа, ќе се навратиме на ромите, морам да ти кажам дека премногу ми генерализираш. Имам пријатели роми кои се интелигентни, педантни, чисти, школувани, али ете, не можат да просперираат од повеќе причини, меѓу кои една од нив е и дискриминацијата.

Знаеме сите што се случува со црнците и кој е главниот виновник за нивното страдање. Е сега, не ми е јасно зошто успехот кај луѓето го споредуваш со економската развиеност?

Знам за Хитлер, ја читав неговата книга одамна.

Пак прашање? Од каде правото да посвоиш нација или да кажеш дека припаѓаш на истата? :)
(Сите нации-халуцинации :) )

Е мене од муабетиве ми е преку глава! Ме терате менструалната крв да си ја повратам!
Да, би размислувала исто како и сега, ќе ја сметам хомосексуалноста како нормална појава. И доста со екстреми од типот на педофилија, зоофилија и остало... тоа е веќе нарушување! Кај хомосексуалноста се работи за избор на пол. Се додека не принудуваш и присилуваш некој или нешто, се додека се работи за ментално здрави личности, кои свесно го извршуваат чинот, е во ред. Па ајде мајка му стара, и психолозите ја прогласија хомосексуалноста како природна работа, која не претставува никакво менатално нарушување, а вие уште строго се држите за таа ваша нација...

Ајде да не бегаме од темата.[/quote]
:eek:
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Се дигам, де ти како поупатен објасни ми.
абе луѓе неможе ромите се на дискиминација да ги вадите они биле такви од секогаш и такви ќе бидат од секогаш според мене дискриминацијате е последница не е причина ...... значи да има роми и океј и се ама факт е дека повекето се такви какви што се ....

друго земи ги евреите луѓето како такви од секогаш важеле за паметни и вредни луѓе не е случајно што секаде низ европа(пред хитлер нели) најбогатите луѓе биле евреи и живееле во богати градски маала .... не случајно успеале од нигде држава да си извадат ....

има влијание се околностите и слично клима , територија нели и сл. ама има нации вакви и нации такви тоа е тоа
 

Tzeentch

Дискретен Херој
Член од
6 октомври 2011
Мислења
581
Поени од реакции
347
Ок, се адаптираме на условите. Освен тоа?
Малце е? Период на гестација, ниво на хормони , време за кое се влага во пубертет, време за кое новороденче проодува, специфични болести за одредени раси.....

Ако ти е малце ондак прошири го човештвото да ги вкључува сите цицачи пошо со сите нив делиш 90% од ДНК или приматите пошо делиш 99% со нив.
 
A

AnFem

Гостин
Малце е? Период на гестација, ниво на хормони , време за кое се влага во пубертет, време за кое новороденче проодува, специфични болести за одредени раси.....

Ако ти е малце ондак прошири го човештвото да ги вкључува сите цицачи пошо со сите нив делиш 90% од ДНК или приматите пошо делиш 99% со нив.
Ок, што сакаш да ми докажеш, дека не се луѓе?

-- geni, nekade sum cital deka eden evrein e 20 % popameten od bilo koj covek od druga nacija , ne znam kolku e tocno toa , ama verojatno e i taka
Премногу генерализирање ми е, ајде да речеме и да е така, треба ли да сме против нив поради тоа? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom