Научниците открија дека постои живот после смрт ?

Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
Нејќам ма живот без тело, како каспер духот ли ке бидам:place::place::vozbud:
druze ako toa e vistinata , nema beganje zatoa zivej sega najdobro dodeka si vo telo, site sme duhovi i sega

Ova e staro video , sega ima novo koe e potvrdena Svesnosta ama ne se znae na kolku vreme ili e vecna ili e na godini ili saati sepak , covekot toa go kazuva na kraj na krajot na kraishtata ubavo e da si ziv i telesen. I dosta me potprasuvate ne sum jas naucnik i doktor :vozbud:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
zatoa shto ima razlika drugo e telesen zivot , a drug zivot e beztelesen logicno ...
дали и како е докажано дека другиот живот е бестелесен? Сепак темата е во наука. Доколку беше во религии, не би прашувал.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
druzhe go utepavte devojceto so prasanja zemi istrazuvaj ne bidi mrza ... a kako a zoshto a kako ...
зашто јас би истражувал? Нит сум ја отворил темата нит тврдам дека има живот по смртта. Тој што нешто тврди, треба да го докаже тоа. Не може така, се кифнало некому, ќе си отвори тема за змејолики ванземаљци на нептун и ај ние ќе истражуваме по нетов дал е вистина или не.
Ако не ти се чита, одмини ја темава или игнорирај ме, твој проблем.
 
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
зашто јас би истражувал? Нит сум ја отворил темата нит тврдам дека има живот по смртта. Тој што нешто тврди, треба да го докаже тоа. Не може така, се кифнало некому, ќе си отвори тема за змејолики ванземаљци на нептун и ај ние ќе истражуваме по нетов дал е вистина или не.
Ако не ти се чита, одмини ја темава или игнорирај ме, твој проблем.
kako prvo jas ne sum filozof i naucnik jas samo go spodeliv toa shto e istrazeno .. a ako sakash se na gotovo druze nema idi istrazuvaj si ako ne veruvash tvoj problem.. Jas ne tvrdam tvrdat naucnicite jas veruvam vo niv ... Koi se tvoite fakti za neveruvanje da gi cueme ? samo nemoj fakt onaka posho neznam zatoa neveruvam
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
kako prvo jas ne sum filozof i naucnik jas samo go spodeliv toa shto e istrazeno .. a ako sakash se na gotovo druze nema idi istrazuvaj si ako ne veruvash tvoj problem.. ... samo nemoj fakt onaka posho neznam zatoa neveruvam
како прво никој од нив не потврди и докажа дека постои живот (каков што го познаваме по биолошка дефиниција за живот) по смртта. Второ, ти си тој што тврди дека научниците докажале, па барам доказ дека навистина по смртта животот им продолжил. Само немој пак со духови и души затоа што тоа повторно (во темата наука) не докажано на ниеден начин.
Jas ne tvrdam tvrdat naucnicite jas veruvam vo niv Koi se tvoite fakti za neveruvanje da gi cueme ?
вакви забелешки верување неверување се за во религија. Верување и доказ се сосем различни ствари.
Или има доказ или нема. Видеата не докажуваат апсолутно ништо освен одредени посмртни мозочни активности.
Да бараш факти за неверување е апсурдно.
 
Последно уредено:

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397

Eva, jel' si ti onako prirodno glupa, il' mozda treniras?
Natan 3.0,

шо мислиш, каде е сега високоумниов лик (Хокинг де...), отако пцовиса како неверник?...
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Едно досадно клипче :)
Автоматски споено мислење:

Инаку темава е за во мистерии :)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.727
Што Праиме со системот за Донорство на витални органи ако не се знае кога е точно клиничка смрт ?????????????
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Што Праиме со системот за Донорство на витални органи ако не се знае кога е точно клиничка смрт ?????????????
Ништо, ако падне некој у клиничка смрт и го вратат, ќе се разбуди без еден бубрег, ако трае повеќе и без два. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom