Научив дека...?!

Член од
3 мај 2019
Мислења
13.704
Поени од реакции
7.608
Научив дека цел живот е само учење, учење, па повторување на наученото...е сега, колку Бог дал ум, тука нема помош, нема прекројување, или ќе паметиш или брзо ќе забораваш.

Научив една добра работа, а тоа е да ги ценам и почитувам тие што ги трпеле сите мои испади, повишениот тон, бесот, оправдан или не, оти тоа е всушност љубов, ги трпат без приговор сите мои фази на расположение.
Понекогаш се чудам како и ме истрпувале...
Научив да не си верувам сама во себе, оти поред детето што седи во мојата душа, тука е и еден ѓавол кој успева да дојде до израз.

.
 

alf

Член од
28 јануари 2010
Мислења
1.140
Поени од реакции
608
Научив дека ...
Секој има точка на кршење, но секој нема точка на доблест.
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
244
Поени од реакции
523
Научив дека освен на самиот себе нема на кој друг да се потпреш.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ovs

Kajgana Shop

На врв Bottom