Натпревар #77 Тема: Изгрејсонце - Гласање

Гласам за

  • Комита Ултрас

  • Јас.


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Статус
Затворена за нови мислења.

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Темата докажа дека на кајгана членуваат добро ситурана господа која не стануваат рано на сабајле и не памтат кога последно виделе изгрејсонце.
Само 2 фотки пријавени па ќе биаме меѓу
Комита Ултрас
Комита Ултрас.jpg


Јас.
Jas.jpg

Гласање е до недела, 30 Април
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Мојот глас оди кај @Комита Ултрас ............, сликава е совршенство, а и јас најмногу го сакам изгреј сонцето кога го гледам од градот:)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.888
Очекував многу поголем одзив, затоа што темата и не е комплицирана, ама јебига. Логично мојот глас оди кај Јас.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Очекував многу поголем одзив, затоа што темата и не е комплицирана, ама јебига. Логично мојот глас оди кај Јас.
јас немам фотка од изгрејсонце. Ете не ми се погодил моменот сите овие години...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.968
Поени од реакции
14.720
Ne svaćate deka nikoj nestanuva vzori...tuku site dročat vo toa vrena so site 5 uvis:ROFLMAO:
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
(овде стојеа разноразни фотографији со убави сончеви сцени кој ги стави Анчо)

ПС
Анчо, овде е тема за гласање, пријавите завршија
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.599
Поени од реакции
34.793
Ne svaćate deka nikoj nestanuva vzori...tuku site dročat vo toa vrena so site 5 uvis:ROFLMAO:
... изгрејсонце во Париз како репер средина Ајфелова Кула е од лева страна поистакнато обоени облаци доколку сонцето се уште не е видливо, додека на десна страна од Ајфеловата Кула би било залезот на сонцето, меѓутоа доколку втората фотографија е некоја охридска плажа сигурно е зајдисонце :) така да никој не ќе примети дали е изгреј или залез на сонцето ...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
... изгрејсонце во Париз како репер средина Ајфелова Кула е од лева страна поистакнато обоени облаци доколку сонцето се уште не е видливо, додека на десна страна од Ајфеловата Кула би било залезот на сонцето, меѓутоа доколку втората фотографија е некоја охридска плажа сигурно е зајдисонце :) така да никој не ќе примети дали е изгреј или залез на сонцето ...
на плажа нема никој.
повеќе веројатно е дека е рано на сабајле од колку доцна попладне
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.599
Поени од реакции
34.793
на плажа нема никој.
повеќе веројатно е дека е рано на сабајле од колку доцна попладне
... можеби, јас само малку играв квиз запазување, погледни ги затворените чадори десно едно окер, плаво, розе зарем некој ќе ги остави така преку ноќ? чамците ? зарем наутро пред да изгрее сонцето не се заминати, однсно не се вратени од риболов ? како и да е јас гласав за @Jas. ова онака коментар дека некој не би го приметил залезот доколку имал таква фотографија , не поради лажење туку поради повеќе учесници, како и да е и во поранешни теми ете беше ,,дуќан или продавница,, што ни фати око па се постираше фотка од пазар ...
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.844
Кај и да е, ќе почне политика и на оваа тема. Редно беше...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.599
Поени од реакции
34.793
Кај и да е, ќе почне политика и на оваа тема. Редно беше...
...што? ќе има натпревар за фотографија на политичар? ма нееее, кој има таква привилегија ! :pijanco:
 
Член од
4 август 2011
Мислења
178
Поени од реакции
517
Другари, гледам нешто сум лажела за мојата слика :vozbud: Па еве да ги разрешам дилемите, сликата е од изгрејсонце, замислете!! :D Фотографирано е во кампот на Арменистис, Сарти, на вториот крак на Халкидики и гледа накај Атос. Има кампови на 5 метри од плажата и да, нормално е да си оставаат луѓето чадори, лежалки, чамци преку ноќ на плажата. :cool:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Со тро здоцнување (зафатен со ситуацијата во Македонија и регионот) му порачувам на победникот @Комита Ултрас , да ни зададе нова тема
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom