Натпревар #75 Тема: Клупски прикаски - Пријава

Дискусија во форумот 'Фото натпревари и игри' започната од Let 3, 20 март 2017.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Let 3

  Let 3 The Nipple Erector

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  30.919
  Допаѓања:
  31.151
  Сцени од клупи, имам направено серија фотографии и мислам дека на клупите се одвива интересен сегмент од животот на луѓето, на нив се одмара, размислува, разговара, бакнува, јаде, спие, исчекува, тагува.... Значи фотографија каде се гледа некоја прикаска од клупите

  [​IMG]
  10513
  by Let 3 on Кајгана форум

  правилата се едноставни, држете се до темата и постирајте ги фотографиите преку Кајгана галерија
   
  bijons, Jas., gurman2 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. gurman2

  gurman2

  Член од:
  16 декември 2012
  Мислења:
  1.261
  Допаѓања:
  778
  На Jas. и gjoko-mkd им се допаѓа ова.
 3. EDCer

  EDCer No Kitty, this is my pot pie!

  Член од:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  697
  Допаѓања:
  522
  Лее како не ја видов порано темава, ќе го сликав Кико-тиру-риру како спие на клупата пред црквата. Ајде утре ќе поминам по плоштадот ако не заборавам ќе сликам 100тина пензионери, а може и во четврток кога е пазар, може и 200 да начекам.
   
 4. Saladin

  Saladin

  Член од:
  5 февруари 2007
  Мислења:
  9.785
  Допаѓања:
  9.862
  На Jas. и gurman2 им се допаѓа ова.
 5. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  4.090
  Допаѓања:
  2.565
  Клупа за одмор покрај чешма Св.Недела кај манастирот Св. Ѓорѓија кај с.Кнежино:


  [​IMG]Sv.Nedela-Knezino by , on Flickr
   
  На Jas. и gurman2 им се допаѓа ова.
 6. Let 3

  Let 3 The Nipple Erector

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  30.919
  Допаѓања:
  31.151
  Eдна напомена, многу подобро е ако фотографиите имаат “хуман“ карактер, то јест да има и луѓе на неа.
  Тоа ја дава прикаската, значи луѓе кои се одмараат или јадат или спијат или седат со загрижен израз, замислен....
   
  На Acid му/ѝ се допаѓа ова.
 7. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  4.090
  Допаѓања:
  2.565
  Jas vo princip nikogaš na internet ne stavam sliki kade ima ljugje....takov mi e tabietot
   
 8. Let 3

  Let 3 The Nipple Erector

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  30.919
  Допаѓања:
  31.151
  и јас не објавувам ниту излагам фотографии кои на некој начин ја навредуваат личноста али постојат цели категории на фотографија кои не можат без луѓе, улична, фото журнализам, портрети, настани, свирки.....
  Без луѓе може природа, архитектура можеби макро...
   
 9. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  4.090
  Допаѓања:
  2.565
  Да, ма гледам фаците да не им се јасни...тоа е карактер и нема што да се прави. Ако се сетам дека на ниедна свадба или веселба мене ме нема на снимките(бегам од камери)....јасно е што е работата:facepalm:
   
 10. Jas.

  Jas.

  Член од:
  4 август 2011
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  559
  Saladin, shumecha.tableta, bijons и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: