Натпревар #75 Тема: Клупски прикаски - Пријава

Статус
Затворена за нови мислења.

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Сцени од клупи, имам направено серија фотографии и мислам дека на клупите се одвива интересен сегмент од животот на луѓето, на нив се одмара, размислува, разговара, бакнува, јаде, спие, исчекува, тагува.... Значи фотографија каде се гледа некоја прикаска од клупите


10513
by Let 3 on Кајгана форум

правилата се едноставни, држете се до темата и постирајте ги фотографиите преку Кајгана галерија
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Лее како не ја видов порано темава, ќе го сликав Кико-тиру-риру како спие на клупата пред црквата. Ајде утре ќе поминам по плоштадот ако не заборавам ќе сликам 100тина пензионери, а може и во четврток кога е пазар, може и 200 да начекам.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Eдна напомена, многу подобро е ако фотографиите имаат “хуман“ карактер, то јест да има и луѓе на неа.
Тоа ја дава прикаската, значи луѓе кои се одмараат или јадат или спијат или седат со загрижен израз, замислен....
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.700
Eдна напомена, многу подобро е ако фотографиите имаат “хуман“ карактер, то јест да има и луѓе на неа.
Тоа ја дава прикаската, значи луѓе кои се одмараат или јадат или спијат или седат со загрижен израз, замислен....
Jas vo princip nikogaš na internet ne stavam sliki kade ima ljugje....takov mi e tabietot
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Jas vo princip nikogaš na internet ne stavam sliki kade ima ljugje....takov mi e tabietot
и јас не објавувам ниту излагам фотографии кои на некој начин ја навредуваат личноста али постојат цели категории на фотографија кои не можат без луѓе, улична, фото журнализам, портрети, настани, свирки.....
Без луѓе може природа, архитектура можеби макро...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.700
Да, ма гледам фаците да не им се јасни...тоа е карактер и нема што да се прави. Ако се сетам дека на ниедна свадба или веселба мене ме нема на снимките(бегам од камери)....јасно е што е работата:facepalm:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom