Натпревар #74 Тема: Дуќан, продавница...

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.707
Поени од реакции
6.824
Сеа ќе ви шибнам една тешка: Дуќан, продавница (може и работилница), чија атмосфера ви оставила впечаток и сте посакале нешто да купите
IMG_0433.JPG
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
еееееее, кај најде сега ова, си купувал за 8_ми март па си го штракнал местото :)
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.707
Поени од реакции
6.824
Го чекам чичко Let-ко да се уфрли овде... Невозможно е во неговата колекција да нема некое дуќанче, занаетчија...
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Има има...ајде Чичко Летко :D
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
...сеа ова е натпреварување или улизување? по правило на нештата би требало чичко Летко да постави фотографија ама вон конкуренција, онака да ја видиме и да го збогати присуството, ама никако вака пристрасно како што е модератор на ова тема, ние тогаш ,,да си одиме дома,, тебе би ти било важно само на чичко Летко фотката :(
и ти како ,,главен моментален модератор на ова тема,, фотографијата треба да биде чисто со темата што си ја поставил ни на насловна ни повеќе ни помалку, пазар не е ниту работилница ниту дуќан ама сега ако е админ фотографот што поставил таква фотографија не значи да му речеш дека ,,зашто да не би важело,, иако не е таа тема на постирање на фотографија, тогаш не ставај одредена тема ќе постираме сите што имаме!
вака ти мене ми викаш трк во дуќан сликај, а ваму од друга страна зашто да не би могло било што да се стави:(
и трето, ако коментираш за една фотографија треба да коментираш за сите фотографии од сите членови кои се потрудиле да постават своја фотографија со твое лаичко или профи мислење(не е толку важно) што мислиш за нив, а не само лајк да опнеш, а ваму од друга страна го повикуваш чичко Летко да постира својата фотографија, као ние сме ливади, а тој е главниот :(
се надевам дека ќе ми ја сватиш/те поентата на правилно направен виртуелен конкурс за фотографии, ако не ме сватите никому ништо, знам дека ќе има коментар од тип на трол, спам, морон, трипли профил, мушко, кокошка, хермафродит итн... ама мое е да кажам ! :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
...сеа ова е натпреварување или улизување? по правило на нештата би требало чичко Летко да постави фотографија ама вон конкуренција, онака да ја видиме и да го збогати присуството, ама никако вака пристрасно како што е модератор на ова тема, ние тогаш ,,да си одиме дома,, тебе би ти било важно само на чичко Летко фотката :(
и ти како ,,главен моментален модератор на ова тема,, фотографијата треба да биде чисто со темата што си ја поставил ни на насловна ни повеќе ни помалку, пазар не е ниту работилница ниту дуќан ама сега ако е админ фотографот што поставил таква фотографија не значи да му речеш дека ,,зашто да не би важело,, иако не е таа тема на постирање на фотографија, тогаш не ставај одредена тема ќе постираме сите што имаме!
вака ти мене ми викаш трк во дуќан сликај, а ваму од друга страна зашто да не би могло било што да се стави:(
и трето, ако коментираш за една фотографија треба да коментираш за сите фотографии од сите членови кои се потрудиле да постават своја фотографија со твое лаичко или профи мислење(не е толку важно) што мислиш за нив, а не само лајк да опнеш, а ваму од друга страна го повикуваш чичко Летко да постира својата фотографија, као ние сме ливади, а тој е главниот :(
се надевам дека ќе ми ја сватиш/те поентата на правилно направен виртуелен конкурс за фотографии, ако не ме сватите никому ништо, знам дека ќе има коментар од тип на трол, спам, морон, трипли профил, мушко, кокошка, хермафродит итн... ама мое е да кажам ! :)
Збесна од љубомора шо ме спомна друга!
Да можеше - лосите ќе и ги искубеше!
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
Збесна од љубомора шо ме спомна друга!
Да можеше - лосите ќе и ги искубеше!
не бе Лет_че најмалку, така се прават работите ниту знам дали си ти/ таа машко или женско ниту пак сум љубоморна јас мислам ферско го искажав сето ова ама ако ти така мислиш така нека биде !
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.707
Поени од реакции
6.824
не бе Лет_че најмалку, така се прават работите ниту знам дали си ти/ таа машко или женско ниту пак сум љубоморна јас мислам ферско го искажав сето ова ама ако ти така мислиш така нека биде !
Ферско бе Бијонс, ама тргни го тоа паламудење од никот, или барем немој да паламудиш/ Многу сериозно ги сфаќаш работиве, забораваш дека сите овде сме од забава. Не мора сегде некои цврсти правила да се поставуваат, па да се расправаме после.
Инаку, првпат слушам дека модератор не може да учествува. Ако според тебе не смее ни да коментира, ја оплескавме. Олабави се дете....
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
Ферско бе Бијонс, ама тргни го тоа паламудење од никот, или барем немој да паламудиш/ Многу сериозно ги сфаќаш работиве, забораваш дека сите овде сме од забава. Не мора сегде некои цврсти правила да се поставуваат, па да се расправаме после.
Инаку, првпат слушам дека модератор не може да учествува. Ако според тебе не смее ни да коментира, ја оплескавме. Олабави се дете....
паламудење и калимерисување беше мое прво гуштерско доживување од страна на главниот администратор и тоа се нејзини зборови не мои, ама имаш право ќе ги тргнам не е ниту мој стил ниту мој речник ;)
имаше едно време ,,игри без граница,, забава до лудило ама и тука има некои правила и што ако за мене е забава да ја сликам мојава стојна и да ја опнам овде цела како продавница која нема светло и не се гледа што се продава ? :D дали би било тоа во ред? па нели форумот е место за забава ... значи мора да има некои правила така во рамките на забавата...
и на крај, јас не реков дека ова е вистински конкурс (кој денес во вистински живот и те како ги местат) знам дека е забава и јас никаде не спомнав дека модераторот не смее да учествува, јас ти реков дека неговите фотографии треба да биде вон конкуренција односно да не се гласат и тоа секаде го има во секоја фото група на Фб не знам зошто не си запознат ... оф мори мајко јас каде кажав дека не смее модераторот да коментира? ти ова вака вистински го сфаќаш? ...ај да речеме дека не се зезаш , па ќе ти повторам, ти ова недела си привремен модератор на ова тема со продавница и ти ја уредуваш темата, јас реков доколку се обраќаш кон некој или коментираш за некоја слика си должен како ферски модератор да коментираш за сите слики што се постирани на твоја одбрана тема ТИ во случајот ставаш само лајк на тие што имаат постирано фотографија, а со коментар повикуваш главен модератор на тема за фотографија да постави слика... значи или читај како пишува или не коментирај како не пишува , а тоа ,,дете,, не значи дека си станал попаметен и подоминантен тоа е само еден комплимент за мене што сум чиста по душа како дете :ojeaa: I love rock 'n' roll !!![DOUBLEPOST=1489079841][/DOUBLEPOST]
и јас би сакал да биди то шо го мислам сега!
се надевам дека е за арно,ем позитивно, ем нормално :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom