Натпревар #3 - Тема: Мојата „чудесна“ земја! [ГЛАСАЊЕ]

Чија фотографија ви се допаѓа најмногу?


  • Вкупно гласачи
    47
  • Гласањето е завршено на .

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
ПРЕГЛЕД НА СИТЕ ПРИЈАВЕНИ ФОТОГРАФИИ

- Галеријата е за преглед, се гласа во темава;
- Името на авторот на фотографијата е во описот;
- Гласањето трае 7 дена;
- Наредниот натпревар почнува следниот викенд;
- Темата за наредниот натпревар ја одбира победникот од овој натпревар;
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.717
Поени од реакции
33.367
Мојот глас овојпат оди за @Acid . Второто место за @kooperativa . Некако најдобро ми ја доловија замислата која ја имав за темава. (y) И останатите се одлични. Thumbs up за сите!
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
јеееееееееееееееееееее :vozbud: ова е голем успех за мене
фала друже. да бидам во друштво со ацид, летко, ....... не ми се верува:love:[DOUBLEPOST=1395581909][/DOUBLEPOST]мојот глас иде за анчо, не друго, него затоа што знам дека кеста што ја држи во рака е всушност лепак :( и ја доловува темата
многу жално, но вистинито дека и најмалите се прават ХАЈ, од немај каде. во околина на железничка ги има 5-6 .... најмалото мислам дека нема повеќе од 5 год, .........
 
Последно уредено:

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Мац, зошто тоа изгледа совршено и ќе ми го даде тој апарат мене набрзо со пар совети :D
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Се мислев меѓу леандра, Zlatikevichius и коцка, ама гласав за леандра :D
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Мојот глас иде за @коцка :)
Второ место за @Zlatikevichius. Штета што само еден глас може да се подели...
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
ја гледав фотката на @Acid и си помислив...да ја имаше кесичката од фотката на @Anco ќе беше перфектна :) дека вака без кесата нели врска нема :P
+1 асид
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
ја гледав фотката на @Acid и си помислив...да ја имаше кесичката од фотката на @Anco ќе беше перфектна :) дека вака без кесата нели врска нема :P
+1 асид
Спортски дух имаше малиот со топки трчаше, не беше по лепакот. Дури и спонзорство од Најк имаa со другар му:icon_lol:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.160
Мојот глас отиде за @коцка , пошто многу е поразлична од другите.
Да биде чудесна немора и да ти се одмили нели?
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
едно прашање,темата беше мојата чудесна земја.
јас имам само една моја земја,и тука имам документ за идентификација и тука живеам,а некои можеби имаат и две „мој“ земји,
поготово во последно време, поради најчесто нели немање работа или купување кола.
Значи јас давам слика од мојата чудесна земја а таа е Македонија, а сликата е од Скопје на влез во зелен пазар.
Не ми е јасно дали Албанија е на некого „моја“ земја,или пак има и од таму државјанство.
Се уште не сум гласал, а ќе гласам за КОЦКА, ако е тоа на сликата сликано во за него е “МОЈА ЗЕМЈА“
--------------
Не ли треба да се исфрлат тие фотографии кои не се од таа „МОЈА ЗЕМЈА“, освен ако сликарите прикажат и валидни документи од таа НИВНА ЗЕМЈА ВО ОВОЈ СЛУЧАЈ И ЧУДЕСНА,
ако може,тогаш јас ќе постирав од Рио Де Жанеиро.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
едно прашање,темата беше мојата чудесна земја.
јас имам само една моја земја,и тука имам документ за идентификација и тука живеам,а некои можеби имаат и две „мој“ земји,
поготово во последно време, поради најчесто нели немање работа или купување кола.
Значи јас давам слика од мојата чудесна земја а таа е Македонија, а сликата е од Скопје на влез во зелен пазар.
Не ми е јасно дали Албанија е на некого „моја“ земја,или пак има и од таму државјанство.
Се уште не сум гласал, а ќе гласам за КОЦКА, ако е тоа на сликата сликано во за него е “МОЈА ЗЕМЈА“
--------------
Не ли треба да се исфрлат тие фотографии кои не се од таа „МОЈА ЗЕМЈА“, освен ако сликарите прикажат и валидни документи од таа НИВНА ЗЕМЈА ВО ОВОЈ СЛУЧАЈ И ЧУДЕСНА,
ако може,тогаш јас ќе постирав од Рио Де Жанеиро.

мојата чудесна земја е планетата земја, на пример. имам валидни документи од три држави, дали тоа ми дава право да постирам од три држави и само и исклучиво од тие три држави? ако си бил во бразил зошто да не, постирај слики од таму.
сепак, оваа тема не беше мојата чудесна земја македонија каде што се прифаќаат слики само од македонија :) мојата фотографија е во милано, на железничката станица, моментално живеам тука и повеќето фотки најверојатно ќе ми бидат тука :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
едно прашање,темата беше мојата чудесна земја.
јас имам само една моја земја,и тука имам документ за идентификација и тука живеам,а некои можеби имаат и две „мој“ земји,
поготово во последно време, поради најчесто нели немање работа или купување кола.
Значи јас давам слика од мојата чудесна земја а таа е Македонија, а сликата е од Скопје на влез во зелен пазар.
Не ми е јасно дали Албанија е на некого „моја“ земја,или пак има и од таму државјанство.
Се уште не сум гласал, а ќе гласам за КОЦКА, ако е тоа на сликата сликано во за него е “МОЈА ЗЕМЈА“
--------------
Не ли треба да се исфрлат тие фотографии кои не се од таа „МОЈА ЗЕМЈА“, освен ако сликарите прикажат и валидни документи од таа НИВНА ЗЕМЈА ВО ОВОЈ СЛУЧАЈ И ЧУДЕСНА,
ако може,тогаш јас ќе постирав од Рио Де Жанеиро.
Одговорност на секој е за веродостојноста на фотографијата, дали е негова, дали ги исполнува условите на темата. Темата е јасно дефинирана дека се работи за фотографии од Македонија, фотографии од други поднебја - би требало да се дисфалификуваат. Према праксата која се спроведува на фото конкурси, обично на крај од избраните или победничките фотографии може доколку е сомнително да се побара доказ (оригинална слика, опис) каде и кога е настаната, пример деновиве очекувам резултати од меѓународен фото натпревар каде е стриктно напоменато дека фотографиите мора да настанаа во 2013 година, е сега таму пристигнаа над 10.000 фотографии и веројатно на крај од победниците и финалистите ќе се побараат оригинални за да може да се види кога настанаа. Во овој случај мислам дека имаше една пријавена фотографија за која самиот автор кажа дека настана во друга земја - Албанија, а и други ми се гледаат “сумњиво“ така да можеби @Acid да каже што и како да се направи. Према правила кои важат во фото натпревари - такви се дисфалификуваат, е сега овде ние сме љубители на фотографија, нема некои награди поени и признанија, па дали сами да си повлечат фотки или како победник да се прогласи второрангиран (ако првиот не ги исполнува условите) но да се остави да се гласа до крај....[DOUBLEPOST=1395837783][/DOUBLEPOST]
мојата чудесна земја е планетата земја, на пример. имам валидни документи од три држави, дали тоа ми дава право да постирам од три држави и само и исклучиво од тие три држави? ако си бил во бразил зошто да не, постирај слики од таму.
сепак, оваа тема не беше мојата чудесна земја македонија каде што се прифаќаат слики само од македонија :) мојата фотографија е во милано, на железничката станица, моментално живеам тука и повеќето фотки најверојатно ќе ми бидат тука :)
иако не е децидно споменато од задачата поставена на темата јасно е дека се бараат фотографии од “државата“ и се посочува конкретни примери за Македонија, така да спрема мене јасно е дека сепак фотографиите треба да ја отсликуваат македонија и контрастите на социјалниот живот во неа.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Одговорност на секој е за веродостојноста на фотографијата, дали е негова, дали ги исполнува условите на темата. Темата е јасно дефинирана дека се работи за фотографии од Македонија, фотографии од други поднебја - би требало да се дисфалификуваат.

тогаш еве јас се аутодисфалификувам. очигледно учество на оваа тема имаат само тие во македонија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom