Натпревар #10 - Тема: Раце [ГЛАСАЊЕ]

Најдобра фотографија на тема „Раце“?


  • Вкупно гласачи
    109
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
ПРЕГЛЕД НА СИТЕ ПРИЈАВЕНИ ФОТОГРАФИИ

- Галеријата е за преглед, се гласа во темава;
- Името на авторот на фотографијата е во описот;
- Гласањето трае 6 дена;
- Наредниот натпревар почнува следниот викенд;
- Темата за наредниот натпревар ја одбира победникот од овој натпревар;

ПРЕГЛЕД НА СИТЕ ПРИЈАВЕНИ ФОТОГРАФИИ
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
како и по обичај, секогаш има 2-3 слики кои ми го матат умот. во овој случај ацид и боко.
но како фрик за тетоважи, одлучив за боко. ацид, друже, ти и лет сте во пронцип надвор од конкуренција за фотографирање, имате и идеи и искуство, па ај вака елан да им дадеме на понеискусните :cool:
ќе ги заборавев и фликс и ................. у јбте, не ми текнува на уште еден ник кои се навистина добри. (билобил)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
како и по обичај, секогаш има 2-3 слики кои ми го матат умот. во овој случај ацид и боко.
но како фрик за тетоважи, одлучив за боко.
ацид, друже, ти и лет сте во пронцип надвор од конкуренција за фотографирање, имате и идеи и искуство, па ај вака елан да им дадеме на понеискусните :cool:
ќе ги заборавев и фликс и ................. у јбте, не ми текнува на уште еден ник кои се навистина добри. (билобил)
Ееее даааа бееееее, ај више да не учествувам ако не... Сега ми е јасно како се осеќаат играчите на Барселона, а богами и Калиопи на македонските фестивали :pos:

Онака, си читал, си се усовршувал, си пробувал, си гледал миљон фотки за да добиеш осет, си пробувал уште сто пати, конечно ти се допаднал обидот, си потрошил 2 часа во пост-продукција откако си ја направил фотката за да изгледа уште по eye-candy и на крај ќе ти речат: „ааа, ти си друга класа, не гласам за тебе, нема врска што си се потрудил и ти е топ фотката - еве лајк за друга рандом особа“ :)

Он топик: Гласано за @SaltNPepa :)
Он топик два: Ако не гласате за „посебната класа“, боље не ни споменувајте дека фотката е топ АМА друг го добива гласот. Боли повеќе така.
 
Последно уредено:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
како и по обичај, секогаш има 2-3 слики кои ми го матат умот. во овој случај ацид и боко.
но како фрик за тетоважи, одлучив за боко. ацид, друже, ти и лет сте во пронцип надвор од конкуренција за фотографирање, имате и идеи и искуство, па ај вака елан да им дадеме на понеискусните :cool:
ќе ги заборавев и фликс и ................. у јбте, не ми текнува на уште еден ник кои се навистина добри. (билобил)
ЈАС ЈАС! како не ти текнува на никот!!!!

онтопик: уште не ми се верува дека забораив да се пријавам! :( @SaltNPepa +1
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Гласав за @BiG_kIsS поради тоа што има супер идеја и супер порака во сликата (y)
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.423
Поени од реакции
19.545
Три дена за раце ние гласафме збрани
со радост и среќа во форумоф личен
и секој глас во оваа тема
јас го давам за чичко Лет три бричен
 
Член од
3 јуни 2014
Мислења
79
Поени од реакции
49
гласав за @BiG_kIsS заради одличната идеја, нека победи најдобриот ;) !
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Јас сум еден од ретките кои не гласаат за членот, туку за пријавното дело со цел да се одбере најдоброто од сите:)

Мојот глас оди кај @Forza Milan!!! ...... испочитувана е темата Раце, а не рака, а истовремено сликата има и своја приказна која на човек му ја исполнува душата, слика преку која се прикажува Христијанството и потомството :)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.715
Поени од реакции
33.365
@Forza Milan!!! @langelina @Acid @leandra и @SaltNPepa - во најтесна конкуренција кај мене. На крај дилемата беше - @Forza Milan!!! или @Acid . Се одлучив за Acid, зошто фотографијата може да носи и друг наслов, не само овој, „Раце“. Ете на пример, јас би ја нарекол „Живот“. На Forza Milan!!!, пак, е најсимпатична.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Acid е без конкуренција, да не физлозофирам, многу добра композиција. Второ место langelina, брозна за Let3.

Повеќето од сликите ни прикажуваат некое дејствување на раката, и јас би играл така, но таа на Анчо е авант гарда :)
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Се двоумев помеѓу @Acid и @BiG_kIsS ама гласот оди кај Ева. Некако брофист муабетот ми делуеше боље.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom