Натпревар #1 - Тема: Урбана приказна [пријавување]

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 октомври 2011
Мислења
11.126
Поени од реакции
27.103
Нели мораше само со „Прикачи датотека“ опцијата да се пријавуваат фотографиите?
10. Со цел да ги избегнеме проблемите со хостирање на фотографии на други сервиси и недостапноста, фотографиите мора да бидат прикачени директно на форумот преку опцијата „Прикачи датотека“ и истите да не надминуваат големина од 5MB;

Нејсе, еве ја мојата - фотографирана пред два дена.
 

Attachments

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.024
Поени од реакции
33.878
Нели мораше само со „Прикачи датотека“ опцијата да се пријавуваат фотографиите?

Нејсе, еве ја мојата - фотографирана пред два дена.
Па сите се прикачени на форумот колку што забележав... :)
Само ти имаш избрано „мала слика“, а останатите форумџии „целосна слика“.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
11.126
Поени од реакции
27.103
Па сите се прикачени на форумот колку што забележав... :)
Само ти имаш избрано „мала слика“, а останатите форумџии „целосна слика“.
Не се. Повеќето се, се сложувам. Ама има и такви од facebook, deviantart, imgur и tinypic. ;) Провери уште еднаш.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.470
Јас имам од девиантарт линкана ама намерно така за да не ја даде во голем формат, на компјутер ја имам во голема резолуција. Ако треба ќе сменам не е проблем.
 
S

StormRage

Гостин
Па сите се прикачени на форумот колку што забележав... :)
Само ти имаш избрано „мала слика“, а останатите форумџии „целосна слика“.
и ја ја иам од фб стаено... пошо оригиналот ми е дома во компјутерот, ако е потребно да ја прокопам :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.024
Поени од реакции
33.878
За првиот натпревар, ќе прогледаме низ прсти... :)
Правилот за прикачување директно на форумот е воведена за ваша „заштита“ и само поради тоа што со прикачувањето на други сајтови, ризикувате фотката да престане да се прикажува на форумот (да ја избришат од таму, или пак сајтот да има забрана за image linking на други сајтови).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom