Натпреварот помеѓу Македонија и Канада НАМЕСТЕН?

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Случајно на А1 видов дека напреварот помеѓу Македонија и Канада бил наместен!?
Повеќе детаљи ќе имало во вестите во 19 часот на А1 Телевизија!
Ја отварам темата за дискусија околу натпреварот!
Дали тоа е вистинскиот начин да победи Македонија, под кои услови натпреварот го наместија, или е само една новинарска патка???
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.858
Поени од реакции
5.313
И да е наместен мечот... Судијата досуди четири пенали, репрезентативците на Канада промашија два, ние дадовме два... Канада немаше ниту една шанса за гол... Како бил наместен, баш ме интересира што глупост ќе стресат оние шутраците од А1...
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.165
Поени од реакции
690
Случајно на А1 видов дека напреварот помеѓу Македонија и Канада бил наместен!?
Повеќе детаљи ќе имало во вестите во 19 часот на А1 Телевизија!
Ја отварам темата за дискусија околу натпреварот!
Дали тоа е вистинскиот начин да победи Македонија, под кои услови натпреварот го наместија, или е само една новинарска патка???
Дека Велија со цела артилерија напаѓа кон Хари, напаѓа. Ама еве, ако не успее да докаже, редно е некој во затвор за клевета да заврши...

Ебате, премногу слобода сме им дале....
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.309
Поени од реакции
5.976
И јас сега сакав да поставам тема за ова.
Сепак мислам дека ова е хајка против Харалампие од страна на а1 ,а2 .Дај боже да грешам
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.943
Поени од реакции
1.328
Дека Велија со цела артилерија напаѓа кон Хари, напаѓа. Ама еве, ако не успее да докаже, редно е некој во затвор за клевета да заврши...

Ебате, премногу слобода сме им дале....
Во право си.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
92
Поени од реакции
5
Еве што пишува на 24fudbal.com.mk

Денеска топ вест во бугарските медиуми е започнувањето на истрага од страна УЕФА за арбитражата на судијата Антон Генов на натпреварот Македонија - Канада. Од таа причина овој судија не е делегиран за натпреварите од Лигата на Шампиони денес и утре.
На натпреварот помеѓу Македонија и Канада, судијата Антон Генов досуди дури четири пенали, сите во второто полувреме од натпреварот, дел од нив беа крајно сомнителни.
Од Бугарската фудбалска федерација сеуште мочлат за овој случај, судијата Генов вели дека не е информиран за истрагата.
"Никој не ме информирал дека ме испитуваат" - била кратката изјава на Генов.http://24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=8cb290da-4c3d-409c-af94-58826a86140f&ln=3&typeBack=default
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.470
Поени од реакции
676
Да сочекаме до 7 да видиме шо ке се изјаснат кои докази ке ги изнесат од А1.

А пеналите сите 4 беа пенали нема шо тукa.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.470
Поени од реакции
3.994
Што знам, бев на натпреварот и не ми стоеше како наместен :)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.044
Поени од реакции
2.289
Ако мислат на тоа што ние ги дадовме двата пенали и они ги утнаа не е никој крив што толку сакати кретени има во нивната репрезентација.
Али ќе видиме што ќе кажат А1.
Осеќам ќе е гола вода тоа што ќе го кажат.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.858
Поени од реакции
5.313
На крајот на краиштата... пеналите влијаеа само на големината на победата, победникот и без пенали ЗАСЛУЖЕНО ќе беше Македонија!!! Можам да замислам што ќе биде коментарот на А1... нов срам од ФФМ и Хаџи-Ристески. Стварно човекот е идиот, ама и сите пред него беа исти, ако не и полоши.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Судијата е крив затоа што досуди четири пенали? Па не е тој крив што играчите прават пенали, сите пенали беа регуларни. :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.879
Поени од реакции
57.897
Ајмооо уште ова ни фалеше:nesvest:
И уште судијава го остраниле од мечот Динамо Киев со Барселона од ЛШ. Значи има тука нешто. Милионски суми ставени за 3+. Судијата викал "Сега ли најде да браниш" по пеналите што ги утнаа Канаѓаниве:pos2::pos2:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.272
Поени од реакции
2.180
Да сочекаме до 7 да видиме шо ке се изјаснат кои докази ке ги изнесат од А1.

А пеналите сите 4 беа пенали нема шо тукa.
:pos2::pos2::pos2::pos2: Ме насмеја.


Инаку знаете ли дека за случајов, судијата на спортска ја имал 3+, за да ја фатил досудил пенал, знаете за ова?
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
82
Поени од реакции
5
Пријателските меѓународни натпревари ги организира ФИФА а не УЕФА, особено кога игра(ат) екипа надвор од Европа ( Канада )...така да е јасно к'o ден, кој стои зад оваа вест...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom