Настани и фаци на 2008

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
бидејќи годината измина, да напраиме мала рекапитулација.
ова не е замислено како топ 10(0) или нешто слично од типот на Times Magazine, Newsweek или der Spiegel
туку чисто настани и карактери (од Македонија, регионот и пошироко) за кои вие мислите дека ја одбележале изминатата година во позитивна или негативна смисла

еве ја ќе почнам прв

1. најпозитивна личност - Борис Тадиќ
2. најнегативна личност - имењакот на нашиот премиер, Саркози
3. најпозитивен настан - протестите во атина

за глобалната финансиска криза имам дволично мислење
краткорочно па и среднорочно гледано негативен настан т.е. процес, долгорочно гледано најпозитивен настан во првата четвртина од XXI век

4. најзначаен настан - (без предзнак + или -) изборот на Обама за претседател на САД (избор на претседател на САД е секогаш важен настан, но да не победеше Обама, не би го вброил настанот сам по себе во оваа листа)

5. најопасна личност за Македонија - Драган (ги има двајца, презимињата и на двајцата случајно завршуваат на -иќ, едниот додуше е дворски шут, но другиот е екстремно опасен)
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
бидејќи годината измина, да напраиме мала рекапитулација.
ова не е замислено како топ 10(0) или нешто слично од типот на Times Magazine, Newsweek или der Spiegel
туку чисто настани и карактери (од Македонија, регионот и пошироко) за кои вие мислите дека ја одбележале изминатата година во позитивна или негативна смисла

еве ја ќе почнам прв

1. најпозитивна личност - Борис Тадиќ
2. најнегативна личност - имењакот на нашиот премиер, Саркози
3. најпозитивен настан - протестите во атина

за глобалната финансиска криза имам дволично мислење
краткорочно па и среднорочно гледано негативен настан т.е. процес, долгорочно гледано најпозитивен настан во првата четвртина од XXI век

4. најзначаен настан - (без предзнак + или -) изборот на Обама за претседател на САД (избор на претседател на САД е секогаш важен настан, но да не победеше Обама, не би го вброил настанот сам по себе во оваа листа)

5. најопасна личност за Македонија - Драган (ги има двајца, презимињата и на двајцата случајно завршуваат на -иќ, едниот додуше е дворски шут, но другиот е екстремно опасен)
OD kaj do kaj Boris Tadik najpositivna licnost i zosto????
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
бидејќи овој дел од форумот се вика политика, се ограничив на личности и настани од таа област

инаку најпозитивно лице за мене е Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
бидејќи овој дел од форумот се вика политика, се ограничив на личности и настани од таа област

инаку најпозитивно лице за мене е Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro
Po mene e Vejn Runi kolku da se znae bidejki e nesebicen vo delenjeto korisni topki za razlika od tvojot milenik koj e tezok sebicnjak sto se odnesuva do proigruvanjeto na svoite soigraci!! :smir: :smir: :salut: :salut: :salut:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
Po mene e Vejn Runi kolku da se znae bidejki e nesebicen vo delenjeto korisni topki za razlika od tvojot milenik koj e tezok sebicnjak sto se odnesuva do proigruvanjeto na svoite soigraci!! :smir: :smir: :salut: :salut: :salut:
a mene safet susic:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:eek:vie vasive se gola voda so safeta:pos2::pos2:
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
a mene safet susic:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:eek:vie vasive se gola voda so safeta:pos2::pos2:

Koj be Safet Susic!!!!

Mehmet Bazdarevic e sakon i ULTIMATE za Safet!!!!

Kako Mehmet gi vlecese balganite i kako znaese da pluka sudii sekoja mu cest,
a najmnogu sakase da pluka turski sudii zaradi sto i bese kaznet so 2 godini neigranje!!!
:pos2::pos2::pos2::helou::salut::salut::salut:
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Po mene e Vejn Runi kolku da se znae bidejki e nesebicen vo delenjeto korisni topki za razlika od tvojot milenik koj e tezok sebicnjak sto se odnesuva do proigruvanjeto na svoite soigraci!! :smir: :smir: :salut: :salut: :salut:
тука се сложувам со тебе за себичноста, ама руни ми делува како недоделкан, а кај овој мојов пак ми смета "нуркањето" и обидот за изнудување непостоечки пенали и прекршоци, но јас не го ценам неговиот карактер, се концентрирам на мајсториите и резултатите.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
Koj be Safet Susic!!!!

Mehmet Bazdarevic e sakon i ULTIMATE za Safet!!!!

Kako Mehmet gi vlecese balganite i kako znaese da pluka sudii sekoja mu cest,
a najmnogu sakase da pluka turski sudii zaradi sto i bese kaznet so 2 godini neigranje!!!
:pos2::pos2::pos2::helou::salut::salut::salut:
dobro me nasmea ....sekoja cest:helou: a sega:salut:
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
aj ke ja prifatam igrava i ke napisam nesto

-najpozitivna licnost pavle voskopulos
- najnegativna licnost branko crvenskovski
- najpozitiven nastan tuzbata vo hag protiv grcija
- najnegativen nastan ne mozam da se odlucam pomegju samitot vo bukurest i recesijata na globalno nivo
-
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
najpozitivna licnost: barak obama
najnegativna licnost: nikola gruevski
najpozitiven nastan: nemase pozitivni nastani
najnegativen nastan: izborite incidentite i pobedata na dpmne, bukurest
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
aj ke ja prifatam igrava i ke napisam nesto

-najpozitivna licnost pavle voskopulos
- najnegativna licnost branko crvenskovski
- najpozitiven nastan tuzbata vo hag protiv grcija
- najnegativen nastan ne mozam da se odlucam pomegju samitot vo bukurest i recesijata na globalno nivo
-
Apsolutno se soglasuvam.

Bi dodal kako najpozitiven nastan uste i Evropskoto vo rakomet
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
A jas go predlagam za licnost na godinata SUICIDAD MESSIAH.
личност на форумов можеби, ако ја прифаќа "кандидатурата"

него денес нешто не го забележав, чекај да тркнам до темата за бранко, може таму ќе го најдам




го најдов таму кај бране ама одамна бил таму, пред 12 саат

негде се изгубил, ме загрижува
молам ако може некој да помогне да го лоцираме SuicideMessiah за да каже кој е најпозитивна личност на годината
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
личност на форумов можеби, ако ја прифаќа "кандидатурата"

него денес нешто не го забележав, чекај да тркнам до темата за бранко, може таму ќе го најдам




го најдов таму кај бране ама одамна бил таму, пред 12 саат

негде се изгубил, ме загрижува
молам ако може некој да помогне да го лоцираме SuicideMessiah за да каже кој е најпозитивна личност на годината
Locirajtego samo neka ne kazuva koj e najpozitivna licnost ili najnegativna oti gi znaete odgovorite.neka bide toj licnosta.:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom