Наследство и вработување

Член од
16 септември 2007
Мислења
1.483
Поени од реакции
333
Dali ima zakon ako nasledis nekoi nivi primer 3 hektari da te izbrisat od biro za vrabotuvanje

Se raspravavme so eden toj mi veli deka ako imas zemja na tvoe ime vednas te brisat od biro za vrabotuvanje dali e tocno ????:toe:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.729
Поени од реакции
618
види на страницата на биро за вработување, во нивните прописи...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
140
Поени од реакции
11
Dali ima zakon ako nasledis nekoi nivi primer 3 hektari da te izbrisat od biro za vrabotuvanje

Se raspravavme so eden toj mi veli deka ako imas zemja na tvoe ime vednas te brisat od biro za vrabotuvanje dali e tocno ????:toe:

100% ne e tocno. togas sto bi bilo koga bi nasledil stan ili bi dobil kako podarok?
edinstveno nesto sto moze da pridonese da te izbrisat od zavod e ako sam dades otkaz bez nikakva pricina.
pozdrav
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.483
Поени од реакции
333
a i toa veli prijatelot ne e isto ,zatoa i prasuvam veli koga dobies stan ili kuca itd ne e isto i ako nasledis zemlja od nekogo mene iskreno toa ne mi odi vo pamet nema logika ama ....


POWER-MKD a jas da znaev kade da vidam nemase da postavuvam prasanje
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.792
Поени од реакции
3.326
Нема врска муабетов!
Колку имот и да имаш, со невработеноста тоа нема никаква врска, освен ако не се регистрираш како земјоделец :)
Или, ако имаш станови и сл. па ги даваш под кирија, си плаќаш данок, придонеси, си регистрирал фирма која се занимава со таква дејност, и логички си вработен.
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.483
Поени од реакции
333
Dobro a ako imas zemja na tvoe ime mozes li socijalno da zimas ???//
 
Член од
21 август 2008
Мислења
140
Поени од реакции
11
nemozes da zemas socijalno ako imas zemja na tvoe ime. isto taka i ako imas kola i red drugi gluposti
 
На врв Bottom