Насилства во Македонија

Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Полицијата е најголемата мафија во државата. Треба уште 50.000 полицајци бараби да се примат, малку се сите овие што за пари ги напикаа последните 10-ина година.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.928
Поени од реакции
17.640
Се зависи до одредена ситуација.Летото одев до Ледиком и зошто бев прв пат а имаше многу гужва мораше да прашуваме многу луѓе за да ни го покажат патот.Бевме 3 и се однесувавме најнормално и исто така и ги прашувавме луѓето.Кај помладите се гледа дека има поголема омраза и сите ни одговорија едвај со половина уста додека постарите ни објаснуваа детално.Еден рандом Албанец шо тргнал накај Јаја Паша не однесе точно до Ледиком и со него направивме баш добар муабет.Така да пак ќе кажам се зависи од ситуацијата но многумина(оние кои не испаднале од нивниот град)го замислуваат Чаир дека е како некое гето во кое само што влезе Македонец веднаш го убиваат.
Е сега проблемот настанува кога ти како Македонец ќе се побуниш за нешто или дирекно влезеш во конфликт со некого поради политичко прашање,само што таа приказна е завршена буквално им ги дадовме сите права и можат што сакаат да прават.
Нешто што најмногу иритира во моментов е Албанец на функција.
Пишував на друга тема како Албанец полицаец упатил навреди кон мене и моите другари на национална основа после утакмицата Македонија-Словенија.
Истото ми случи и пред една недела на аеродромот на контролата.
Ама за тоа сме сами криви и друга тема веќе.

Но за ова најмногу можат да зборуваат оние што живеат во населби со мешани националности.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Се зависи до одредена ситуација.Летото одев до Ледиком и зошто бев прв пат а имаше многу гужва мораше да прашуваме многу луѓе за да ни го покажат патот.Бевме 3 и се однесувавме најнормално и исто така и ги прашувавме луѓето.Кај помладите се гледа дека има поголема омраза и сите ни одговорија едвај со половина уста додека постарите ни објаснуваа детално.Еден рандом Албанец шо тргнал накај Јаја Паша не однесе точно до Ледиком и со него направивме баш добар муабет.Така да пак ќе кажам се зависи од ситуацијата но многумина(оние кои не испаднале од нивниот град)го замислуваат Чаир дека е како некое гето во кое само што влезе Македонец веднаш го убиваат.
Е сега проблемот настанува кога ти како Македонец ќе се побуниш за нешто или дирекно влезеш во конфликт со некого поради политичко прашање,само што таа приказна е завршена буквално им ги дадовме сите права и можат што сакаат да прават.
Нешто што најмногу иритира во моментов е Албанец на функција.
Пишував на друга тема како Албанец полицаец упатил навреди кон мене и моите другари на национална основа после утакмицата Македонија-Словенија.
Истото ми случи и пред една недела на аеродромот на контролата.
Ама за тоа сме сами криви и друга тема веќе.

Но за ова најмногу можат да зборуваат оние што живеат во населби со мешани националности.
Како така те вреѓал на национална основа Македонец, кога нели не беше Македонец?
Или се предомисли во меѓувреме?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.928
Поени од реакции
17.640
Како така те вреѓал на национална основа Македонец, кога нели не беше Македонец?
Или се предомисли во меѓувреме?
Абе друже дај одмини ме не ми реплицирај со вакви глупи прашања.
Мене не ми пишува на челото што па да знае рандом Албанец што сум(каур си е каур за нив) а јас убаво знам кој сум и што сум како што знаел тато,дедо итн за разлика од некој Македонци кои стануваат Бугари(не велам за оние што зимаат пасоши за да се спасат од мизерија,туку поради пропаганда)или па Срби па некои станаа и Албанци дури и во источна Македонија.За работа од 250е по поштите прават прослави со албанското знаме и знамето на ДУИ.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Абе друже дај одмини ме не ми реплицирај со вакви глупи прашања.
Мене не ми пишува на челото што па да знае рандом Албанец што сум(каур си е каур за нив) а јас убаво знам кој сум и што сум како што знаел тато,дедо итн за разлика од некој Македонци кои стануваат Бугари(не велам за оние што зимаат пасоши за да се спасат од мизерија,туку поради пропаганда)или па Срби па некои станаа и Албанци дури и во источна Македонија.За работа од 250е по поштите прават прослави со албанското знаме и знамето на ДУИ.
Не се замарам со тебе, само случајно видов дека си играш мајтап со луѓево на форумов. Во едни теми едно пишуваш во други теми сосема друго. Јас ете сум те приметил дека лажеш. Не пијат сите нафта.
Прво викаш "не сум Македонец", за сега да викаш "ме вреѓаат што сум Македонец".

И каур не е навредлив збор за Македонците, како што е Арнаут и Ш.птар за албанезите. Не знам што се трескаат некои Македонци од земја кога ќе им кажат каур.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.928
Поени од реакции
17.640
Не се замарам со тебе, само случајно видов дека си играш мајтап со луѓево на форумов. Во едни теми едно пишуваш во други теми сосема друго. Јас ете сум те приметил дека лажеш. Не пијат сите нафта.
Прво викаш "не сум Македонец", за сега да викаш "ме вреѓаат што сум Македонец".

И каур не е навредлив збор за Македонците, како што е Арнаут и Ш.птар за албанезите. Не знам што се трескаат некои Македонци од земја кога ќе им кажат каур.
Што пишувам ајде ако знаеш да објасниш?
И да сум правел било какви сплетки или пак да терам некоја пропаганда овде верувај дека ти ќе си бил последниот што ќе разбереш зошто не си баш толку многу бистар колку што мислиш.Ми реплицираш мене зошто половина форум ти го спуштил досега на било која тема.
Ќе пробам да ти објаснам и се надевам дека барем малку ќе разбереш нешто.
Било кој човек кој е роден во Македонија и има државјанство е МАКЕДОНЕЦ,го признал он тоа или не.
Роден сум во Македонија и неколку генерации се родени на територијата на денешна Република Македонија.Македонија како држава им ги дала сите права и слободи на моите дедовци и баби и родители како што ми ги дала и мене.Почнувајќи од дедо па до мене ја чустувавме Македонија како наша татковина и никогаш во животот не сме направиле ништо што би и наштетило,ниту пак сме го посакале тоа туку напротив секогаш сме гледале како можеме да ја направиме подобра.Слободно можам да кажам дека барем една третина од чистокрвните Македонци(како тебе на пример)да биле како мене и моите денеска немало ни да постои оваа тема.Едниствено нешто со што ќе се согласам е дека етничка заедница на која крвно припаѓам работи против интересите на македонската држава но не и јас а зошто тоа се случува ќе те оставам да размислиш зошто не е темава за тоа,само ќе ти дадам една мал патоказ баш за ова последново па пробај да увидиш зошто е тоа така.Во сите држави каде што ги има Власите(Србија,Романија,Грција и Албанија) како мали етнички заедници низ историјата се многу застапени во највисоките кругови на политиките на овие држави и до ден денес но за разлика од кај нас таму тие работат во интерес на споменатите држави,нешто што не е случај во Македонија.Пробај да сфатиш зошто е тоа така,ако има со што де.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Што пишувам ајде ако знаеш да објасниш?
И да сум правел било какви сплетки или пак да терам некоја пропаганда овде верувај дека ти ќе си бил последниот што ќе разбереш зошто не си баш толку многу бистар колку што мислиш.Ми реплицираш мене зошто половина форум ти го спуштил досега на било која тема.
Ќе пробам да ти објаснам и се надевам дека барем малку ќе разбереш нешто.
Било кој човек кој е роден во Македонија и има државјанство е МАКЕДОНЕЦ,го признал он тоа или не.
Роден сум во Македонија и неколку генерации се родени на територијата на денешна Република Македонија.Македонија како држава им ги дала сите права и слободи на моите дедовци и баби и родители како што ми ги дала и мене.Почнувајќи од дедо па до мене ја чустувавме Македонија како наша татковина и никогаш во животот не сме направиле ништо што би и наштетило,ниту пак сме го посакале тоа туку напротив секогаш сме гледале како можеме да ја направиме подобра.Слободно можам да кажам дека барем една третина од чистокрвните Македонци(како тебе на пример)да биле како мене и моите денеска немало ни да постои оваа тема.Едниствено нешто со што ќе се согласам е дека етничка заедница на која крвно припаѓам работи против интересите на македонската држава но не и јас а зошто тоа се случува ќе те оставам да размислиш зошто не е темава за тоа,само ќе ти дадам една мал патоказ баш за ова последново па пробај да увидиш зошто е тоа така.Во сите држави каде што ги има Власите(Србија,Романија,Грција и Албанија) како мали етнички заедници низ историјата се многу застапени во највисоките кругови на политиките на овие држави и до ден денес но за разлика од кај нас таму тие работат во интерес на споменатите држави,нешто што не е случај во Македонија.Пробај да сфатиш зошто е тоа така,ако има со што де.
Кога ти почна причи да кажуваш и да делиш лекции за Македонизам, пиши пропало на оваа држава.
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
Браво чудесна земј аМакедонија. ЈЗК
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.928
Поени од реакции
17.640
Кога ти почна причи да кажуваш и да делиш лекции за Македонизам, пиши пропало на оваа држава.
А кој ќе држи лекции за македонизмот?

Македонците што зборуваат србски кога ќе дојде рандом Србин во Македонија?
Македонците кои летуваат на грчките плажи и им ги кршат колите?
Македонците кои викаат дека порано сме биле Бугари ама се заборавиле после 45?
Или па Македонците кои пушат кур кај Албанците во секоја прилика,им се лижат за услуга,ги викаат браќа додека овие си играат курташак со нив.
Тие ли ќе продаваат лекции за македонизмот или таквите како мене,без разлика дали во тој некој тече влашка,србска,албанска крв.


А од вакви како тебе и од мислењата како твоите стигнавме до овде.

Пак ќе ти кажам земи пример од горе споментите држви,како Албанија на пример,каде што секој кој се бори за нивните интереси(како јас во случајов за македонските) е почитуван и еднаков како сите за разлика од кај што ако си Влав мора да ти се јаде гомна дека си стиснат(најглупото нешто кое не ми се објаснува сега) и дека си бил Грк,Романец или па ако си Македонец-муслиман автоматски си Албанец.

Пак ќе кажам затоа сме до овде стасани.

А пак што се чудам кога таквите како тебе и на сите Егејци гледаат како непријатели и Грци а не па за останатите.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.053
Поени од реакции
12.936
Внукот на Груби?
Внукот на Груби воопшто не е гонет кривично, си нема врска уапсениот со внукот на Груби, различни луѓе се. Во нападот учествувале 4 лица, е сега кој што направил од нив и кој колку е крив не би знаел да кажам па да не грешам душа, а и тешко дека некогаш ќе дознаеме.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.450
Поени од реакции
1.784
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Автоматски споено мислење:

Ваквите настани се случувале, се случуваат, а и понатаму ќе се случуваат. Доколку пообјективно ги гледаме работите и секако доколку добро не служи меморијата лесно ќе воочиме дека настанот од петокот не е ама баш ништо ново. Незнам дали се сеќава јавноста на дешавките од ноември месец 2012 год. значи од пред точно 7 години кога за тогашната прослава 100 години Албанска држава (1912-2012) исто така разно-разни Албански навивачки групи дивееја по цело Скопје, демолираа автобуси, тепаа и бодеа ученици Македонци по улиците, исто така прославуваа и дивееја и по центарот на Скопје во универзалната сала им беше мислам тогашната главна прослава, имаше и пукање од калаши и.т.н.
Ајде сега предавникот Заев бил на власт, па нели се им дозволувал, а дали Заев беше на власт пред седум години или тогаш беше/беа некои други ... затоа велам треба објективно да се гледа на работите, овие настани се случуваат веќе со години и со децении и никој не ги санкционира без разлика дали биле на власт едните или другите ајдуци !
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Автоматски споено мислење:

Алал нека им е на тие кои им текнало навивачи да покануваат и тоа отганизирани со слогани.
Мртва организација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom