Насилства во Македонија

Член од
12 март 2009
Мислења
19.713
Поени од реакции
15.584
Ако се покаже дека сами го закачиле видеото, може да има насилство, но ако од друг закачено се што напиша стои, може без последица да поминат.
одговорност за тепањето зависи од повредите на тепаниот, а сега по 2 месеци тешко... како разбрав МВР гони за објава на видео со насилство,слично како што имаше видео девојки што се тепаа, борби на кучиња и други работи... е сега они и да не го закачиле на ФБ сепак го снимале, така дека ќе ги санкционират...
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Какви садисти бе луѓе, ова е се демек види ме јас колку сум силен, нека читаат другите.Истите тие шо и се смееа со години на Марта од Кичево сега ќе тепаат некој преку фејзбук.
Не ја гледаат суштината на проблемот, туку само да се напише нешто, половината ќе заборават до утре и дека девојче било тепано.
Тастатура фраерите се на исто ниво како и дебиливе што го тепаат девојчето, сигурен сум во живо на улица да ги сретнат и да ги препознаат ке си преќутат и ке навалат глава.

За Марта од Кичево уште поголемо дно се луѓево што тераа заебанција за неа, да се спуштиш на ниво да се мајтапиш со личност која очигледно има психички проблеми ја покажува само интелигенцијата и домашното воспитување... јас лично знам таткоми како би реагирал да ме види на улица јас како дете да се подјебавам со болно дете или личност ке ме одереше од ќотек, за да утре би имал респект према секого.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
И кој е крив поради тоа?
Is that why we need feminism? :D

Не, ич не ми треба тоа преку нет да го докажувам.
Nikoj ne e kriv.
I ne e strikno za zeni, iako obicno zenite se onie koi se sekogas (fizicki) vo pozicija na slabost, pa poradi strav ne prijavuvaat.
Megutoa ima i mazi koi se zlostavuvani, pa poradi pozicija na slabost, ne prijavuvaat.

Se e do power balance i zloupotrebuvanjeto na silata vrz poslabi. Nema tuka nisto so feminism.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
Да не го објавеа видеото, никому ништо, ко да не ја тепале ќе поминеа.

Размислете за ова кога некому приговарате за тоа зошто снимал некој немил настан, наместо да се впушти во негово разрешување (нормално, ова зависи од случај, до случај).
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Да не го објавеа видеото, никому ништо, ко да не ја тепале ќе поминеа.

Размислете за ова кога некому приговарате за тоа зошто снимал некој немил настан, наместо да се впушти во негово разрешување (нормално, ова зависи од случај, до случај).
Мислиш дека на оние од фб и овие од форумов им е нешо битно девојчето, и за неа се загрижени ?
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Мислиш дека на оние од фб и овие од форумов им е нешо битно девојчето, и за неа се загрижени ?
Неверовали или да, на некои од нив и им е. Иако, многумина од нив кои повикуваат на јавен линч и мачење се и самите за психијатриско посматрање.

Изгледа дека ти си еден од малцинството кој на секоја можна тема која ги засега жените, повикуваш на физичко и психичко насилство над нив. Можам само да претпоставам колку доцилна, бедна и морално еродирана личност си приватно, штом вака анонимно најде да се силиш тука.
 
Последно уредено:
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Неверовали или да, на некои од нив и им е. Иако, многумина од нив кои повикуваат на јавен линч и мачење се и самите за психијатриско посматрање.

Изгледа дека ти си еден од малцинството кој на секоја можна тема која ги засега жените, повикуваш на физичко и психичко насилство над нив. Можам само да претпоставам колку доцилна, бедна и морално еродирана личност си приватно, штом вака анонимно најде да се силиш тука.
Aaaaaaand no single fuck was given that day
Можда боли реалноста но освен чесни исклучоци жените ги сметам за паразити кој преку манипулации лаги и пичкина магија плачење и лигавење стигаат до одредена цел у живот. Реална вредност на еден таков створ освен за расплод и кујна не гледам, така слободно моеш да си продужиш со - Како мали Џокица замишља свет.
Кое што еве му се глеа крајот
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Aaaaaaand no single fuck was given that day
Можда боли реалноста но освен чесни исклучоци жените ги сметам за паразити кој преку манипулации лаги и пичкина магија плачење и лигавење стигаат до одредена цел у живот. Реална вредност на еден таков створ освен за расплод и кујна не гледам, така слободно моеш да си продужиш со - Како мали Џокица замишља свет.
Кое што еве му се глеа крајот
Некој таков „створ“ и тебе те „окотил“ бедо и изговору за живот.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Некој таков „створ“ и тебе те „окотил“ бедо и изговору за живот.
Значи некој успешно ја расплодил мајка ти и она родила кретенче како тебе. Сега мајка ти робува у кујна и чека да биде ебена пред спиење?
Јас кажав дека има исклучоци, членката погоре и твоите блиски не се во нив sorry
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Значи некој успешно ја расплодил мајка ти и она родила кретенче како тебе. Сега мајка ти робува у кујна и чека да биде ебена пред спиење?
Батали го, тој само се сити и храни од вниманието кое му се посветува тука. Можам само да замислам колку жена нема ни видено во животот.
Строго игнор и бојкот на вакви attention whores.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Батали го, тој само се сити и храни од вниманието кое му се посветува тука. Можам само да замислам колку жена нема ни видено во животот.
Строго игнор и бојкот на вакви attention whores.
Така, стопати повторена лага станува вистина... е не станува. Нај лесно е да се игнорира вистината и фактите со надеж дека ќе ги снема.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.713
Поени од реакции
15.584
Да сме реални, 90% од тие што коментираат не би ни реагирале да се сведоци на ваква ситуација.
ќе се вмешаш и ќе бидеш и ти обвинет за учество во тепачка...кај нас нејке никој ни да сведочи, а не па да одбрани нападнат.... такво ни е кривосудството, дури самоодбрана е забранета, а не па друг да браниш...
Автоматски споено мислење:

Осум дена притвор за тепачите на девојката од Штип
 
Последно уредено:

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.720
Поени од реакции
2.478
Aaaaaaand no single fuck was given that day
Можда боли реалноста но освен чесни исклучоци жените ги сметам за паразити кој преку манипулации лаги и пичкина магија плачење и лигавење стигаат до одредена цел у живот. Реална вредност на еден таков створ освен за расплод и кујна не гледам, така слободно моеш да си продужиш со - Како мали Џокица замишља свет.
Кое што еве му се глеа крајот
Јас уствари мислам дека имаш зголемен процент на женски хормони во тебе и си повеќе склон кон секс со мажи. Тоа можеби е и фактор што влијае на мржњата према жените. Педерче.
ќе се вмешаш и ќе бидеш и ти обвинет за учество во тепачка...кај нас нејке никој ни да сведочи, а не па да одбрани нападнат.... такво ни е кривосудството, дури самоодбрана е забранета, а не па друг да браниш...
Автоматски споено мислење:

Осум дена притвор за тепачите на девојката од Штип
И закани по живот се кривично дело, па пак коментираат. Во секој случај дека курчалата да бидат затекнати нема да реагираат од страв од насилниците, а не од страв од суд. И секако коментирањето им е само лечење комплекси и билдање его.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
Јас уствари мислам дека имаш зголемен процент на женски хормони во тебе и си повеќе склон кон секс со мажи. Тоа можеби е и фактор што влијае на мржњата према жените. Педерче.
Истакнување на нечија сексуална ориентација, во функција на навредување, може да го засегне субјектот само ако е заостанат, утепан, затуцан...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom