Насилства во Македонија

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Братучедка на девојчето од Крива Паланка го кажа ова.Соученичка ми беше една година.
Мoи нaјблиски беa сo негo вo време нa несреќaтa, немa дoпирнa тoчкa сo инцидентoт. Некaкo медиумите гo пoврзaa сo нaстaнoт, бидејќи беше aктуелен сo мaрихуaнaтa фaтенa нa грaницa сo Грцијa.

Oд другa стрaнa, верoјaтнo е вистинa декa oбвинетиoт сaмo прикривa син нa некoј мoќник, aмa тoј син не е синoт нa Трaјкo.
 

baramrabota1

Nesuden PRAVNIK
Член од
26 септември 2017
Мислења
133
Поени од реакции
11
Драги форумџии!
Во оваа тема ќе ги поставуваме сите нови случаи на насилство во Македонија со цел да не се претрупува форумот со теми, барем да дискутираме во една.

http://mkd-news.com/8-detsa-pretepani-so-palki-vo-avtobus-blokiran-patot-kaj-stajkovtsi/


Еве линк,имаат и доста други објавено.Дали пак се вжештува ситуацијата како и секоја година пред нова година ?

Наводно,напаѓачите влегле со палки и крволочно ги нападнале осумте души што биле во автобусот,меѓу кои имало и едно девојче.
ГЛУПО МАКЕДОНЧЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
МАЛЦЕ ТИ Е ..... НЕКА НИ ГИ ТЕПААТ ДЕЦАТА . СЕГА ТЕПААТ , УТРЕ. Е***Т, НА КРАЈ КЕ НИ ГИ УТЕПААТ :(
 
S

staycalm

Гостин
Не оправдувам насилство.
Само не ми е јасна таа хипокризија, како некои луѓе осудуваат насилство кон една група луѓе а го оправдуваат кога е кон друга..
 

baramrabota1

Nesuden PRAVNIK
Член од
26 септември 2017
Мислења
133
Поени од реакции
11
И сега која е вистината???

"Јас сум братот на возачот, оној што го вадат од возилото на снимкава. Не нападнаа за глупости... Влеговме во кола ни дотрчаа 3-4 албанци ни ја скршија шофершајбната со боксачи ( веднаш повикавме полиција) ние побегнавме но завршивме во слепа улица. Продолжија да не бркаат околу 20 албанци со ножеви, боксачи и слично. Братми за да ги избегне удри во ѕид за жал тука било дете ние неможевме да видиме ништо зошто ни е скршена шофершајбната и бевме испаничени, јас не знам каков човек напаѓа луѓе со цел да ги тиепа/убие пред сопственото дете за банална расправија поради ред во болница и со тоа го доведува во опасност... И дали тие навистина се жртви? Јас имам 5 посекотини од НОЖ, повеќепати сум удрен со тврд предмет по глава и тело. Против никој од напаѓачите не е поднесена кривична пријава уште и се организираат протести и го нарекуваат брат ми терорист кој сакаше само да избега и да се спаси... Навистина е греота за детето и ние жалиме ама како би вие реагирале да се најдете во ваква ситуација и да ви е загрозен вашиот живот и животот на вашата фамилија? Во сите медиуми пишува како ние сме ги чекале да ги згазиме никој не ја напиша вистината што навистина се случи."
Што тресеш бе глупости !!?!? Од толку бегање, баш на жена и дете наидовте, и тоа на тие што ве тепаа.
Засрамете се, детску живот земавте. Па уште имаш лице да се обратиш во форумов :(. Ако веќе збориш така, што не остана да се тепате , а не да утепате невино дете :( фујјјјј. И наше дете да беше прегазено , исто ке регирав.
Ви една прилика коментирав : И родителот и другите роднини кој учествувале во инцидентот треба да се казнат. Сите се одговорни за смртта на детето. Има ли поголема казна за несовесните постапќи на родителот од загубата на најмилото чедо ?!?! Бобан и сите други ке излезат од затвор, малиот Алмир ке излезе од гроб ?!?!
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.520
Што тресеш бе глупости !!?!? Од толку бегање, баш на жена и дете наидовте, и тоа на тие што ве тепаа.
Засрамете се, детску живот земавте. Па уште имаш лице да се обратиш во форумов :(. Ако веќе збориш така, што не остана да се тепате , а не да утепате невино дете :( фујјјјј. И наше дете да беше прегазено , исто ке регирав.
Ви една прилика коментирав : И родителот и другите роднини кој учествувале во инцидентот треба да се казнат. Сите се одговорни за смртта на детето. Има ли поголема казна за несовесните постапќи на родителот од загубата на најмилото чедо ?!?! Бобан и сите други ке излезат од затвор, малиот Алмир ке излезе од гроб ?!?!
Никој освен таткото на Алмир не е виновен за неговата смрт.Како би реагирал ти да си бил во иста ситуација да те нападне група која е спремна да те линчува?
 

baramrabota1

Nesuden PRAVNIK
Член од
26 септември 2017
Мислења
133
Поени од реакции
11
Да ке бегам и право во жена и деца ќе удирам ?!?!?
Тоа е вашето и неговото образложение ?!? Да не ме линчуваат , а јас дете и жена ке линчувам ?!?!? Да да , ТОА Е НАШАТА МАШКОСТ И ХРАБРОСТ ?!?=!= ДА УБИВАМЕ ДЕЦА ?!?! Не беееее, " несакајки беше знам дееее " , " несакајки усмртивме дете ?!?![DOUBLEPOST=1549792334][/DOUBLEPOST]Алоооооооо , некој да ми го усмрти детето пред очи ?!?!?! Не знам што би направил ?!?!
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.520
Да ке бегам и право во жена и деца ќе удирам ?!?!?
Тоа е вашето и неговото образложение ?!? Да не ме линчуваат , а јас дете и жена ке линчувам ?!?!? Да да , ТОА Е НАШАТА МАШКОСТ И ХРАБРОСТ ?!?=!= ДА УБИВАМЕ ДЕЦА ?!?! Не беееее, " несакајки беше знам дееее " , " несакајки усмртивме дете ?!?![DOUBLEPOST=1549792334][/DOUBLEPOST]Алоооооооо , некој да ми го усмрти детето пред очи ?!?!?! Не знам што би направил ?!?!
Ти што сакаш може да направиш после ама неможеш да го побиеш фактот дека двајцата браќа не се криви за убиството на малиот Алмир и не треба да одговараат пред законот бидејќи тоа го направиле во самоодбрана.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ти што сакаш може да направиш после ама неможеш да го побиеш фактот дека двајцата браќа не се криви за убиството на малиот Алмир и не треба да одговараат пред законот бидејќи тоа го направиле во самоодбрана.
Се читаш бе ти што трескаш?!
Самоодбрана да му го убиеш детето :tapp:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.799
Комплексен случај, во кој, според мене, е крив тој што го згазил детето (е сега дали намерно, ненамерно или во некаков афект, тоа треба да се докаже на суд), но исто така и Албанците треба да одговараат за напад со етничко-религијска заднина.
Нормално, кај Албанците таков напад врз каури е нормална работа, право кое го имаат со самото постоење.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.797
Поени од реакции
15.714
еден мал детал, каква е таа Амбуланта во Куманово каде нема мој термин, туку хаос и глупости а поради кој доаѓа до кавги??
за итност на случај само доктор може да го прими прекуредно, а пациентите ако мислат дека не е оправдано, ќе го откачат ( ако е матиччен доктор) или ќе го откажат прегледот ако е специјалиста...
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.308
Поени од реакции
19.661
Ти што сакаш може да направиш после ама неможеш да го побиеш фактот дека двајцата браќа не се криви за убиството на малиот Алмир и не треба да одговараат пред законот бидејќи тоа го направиле во самоодбрана.
Не знам како се нарекуваат легално термините но повеќе е убиство од небрежност отколку самоодбрана иако настанот кој довел до тој случај бил животно загрозувачки за нив.

Два различни случаи од кои верувам дека едниот ќе биде отфрлен бидејќи Албанците за ништо никогаш не се виновни.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Добро што се навративте кај случајов, за да се потсетиме кој брани убијци на деца.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
90
Поени од реакции
26
Комплексен случај, во кој, според мене, е крив тој што го згазил детето (е сега дали намерно, ненамерно или во некаков афект, тоа треба да се докаже на суд), но исто така и Албанците треба да одговараат за напад со етничко-религијска заднина.
Нормално, кај Албанците таков напад врз каури е нормална работа, право кое го имаат со самото постоење.
Нормално дека крив е тој што го згазил детето, но овај случај има поинакво светло. Возачот бил нападнат од повеќе луѓе, и тој додека пробувал да избега и да се спаси од тешката ситуација, малото (невино) дете е жртва на сето тоа, многу жално. Неможеме да знаеме дали е удрено намерно или ненамерно (во ефект на паника, незнаел што прави и пробувал само да избега бидејќи знаел дека може да биде претепан), ниту можиме ние да делиме правда, сето тоа останува на јавните органи да го решат.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.786
Поени од реакции
29.222
Добро што се навративте кај случајов, за да се потсетиме кој брани убијци на деца.
,,,Sazdo,,,sluchkata vo Gjorche krazhba na velosiped shto zavrshi so ubistvo,,,ne bea li i tie deca,,,
,,,samo onaka spomnati sluchajno odmnogu kade zhrtvi se Makedonci,,,a da ne zboruvame za Smilkovsko i slichni takvi,,,
,,,iPS,,,da ne se razbereme pogreshno ne deka ne zhalam za izgubeniot detski zhivot,,,
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom