Насилства во Македонија

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.518
Се е подобро од тоа да те евакуираат како последна пизда. Па и смрт.
Да ама од Водњанска.Вака и паторот го лажеше народот па гледам за 11 години успеа да ги смени работите.И немој за пизди да зборуваме кога си гласал за пизди едно седум-осум пати.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.144
Поени од реакции
25.570
Да ама од Водњанска.Вака и паторот го лажеше народот па гледам за 11 години успеа да ги смени работите.И немој за пизди да зборуваме кога си гласал за пизди едно седум-осум пати.
Ова 14 ти се години, нели?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.518
Не знам зашто воопшто му одговараш, човекот само сака да тета инает...
Нека тера јас си го кажувам мојот став.Само преку кур ми е батиња со 40.000 плата кои живеат на "водњанска" и ми расправаат што е патриотизам.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.144
Поени од реакции
25.570
Нека тера јас си го кажувам мојот став.Само преку кур ми е батиња со 40.000 плата кои живеат на "водњанска" и ми расправаат што е патриотизам.
Смени населба, веднаш! Подалеку од такви! Тие тебе ќе ти кажуваат...
 
Член од
9 јули 2018
Мислења
777
Поени од реакции
638
Исто е си Македонците од западна Македонија.они таму не смеат да писнат и па се малтретирани.Сега колку толку фигурира некој соживот кај постарите генерации акај младите тоа е непознат збор.А до некаде и сеуште Македонците владеат и таму ама за десет дваесет години што ќе биде.Тоа е реалната слика и никој не може да ме разубеди.А не се криви младите туку старите наши кои уште веруваат во тој соживот а младите Македонци страдаат.
Последно време скопјани повеќе се малтретирани. А за пискање и под турско можело да се писне, зависи кој какви ма..ња имал.[DOUBLEPOST=1533215183][/DOUBLEPOST]
а ни самиот не сум физички многу силен па би го јадел.
И за тоа има лек, ќе вежбаш винг-чу за тоа не треба многу сила, има после да млатиш редум па макар нека бидат како шифоњер. Е само ма..ња се пак потребни.[DOUBLEPOST=1533215309][/DOUBLEPOST]
Ајде уште еден русофил.Кој народ бе брат тој што мисли како да ја здува од тука?
Која страна ќе ни помогне?
Русите ли?
Па они се тесно поврзани со трите православни држави со кои граничиме ќе не снема и така и вака.
Тие три земји се членки на воен сојуз кој што е непријател на Русија. Е ако го искористиме тој момент непријателот на моите непријатели е мој пријател, и те како ќе ни помогнат.
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.518
Последно време скопјани повеќе се малтретирани. А за пискање и под турско можело да се писне, зависи кој какви ма..ња имал.[DOUBLEPOST=1533215183][/DOUBLEPOST]
И за тоа има лек, ќе вежбаш винг-чу за тоа не треба многу сила, има после да млатиш редум па макар нека бидат како шифоњер. Е само ма..ња се пак потребни.[DOUBLEPOST=1533215309][/DOUBLEPOST]
Тие три земји се членки на воен сојуз кој што е непријател на Русија. Е ако го искористиме тој момент непријателот на моите непријатели е мој пријател, и те како ќе ни помогнат.
Така нека биде.Не би сакал да се расправам со патриот на овој ден.Може и вие сте во право а јас грешам.Ќе ми простите на младоста.Останува времето да покаже.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.135
Поени од реакции
8.227
И за тоа има лек, ќе вежбаш винг-чу за тоа не треба многу сила, има после да млатиш редум па макар нека бидат како шифоњер. Е само ма..ња се пак потребни.
Винг-чу, тоа е тоа. Ако повежба аикидо, на Стивен Сегал боречката вештина, ќе може градови да чисти...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Со тебе нема потреба да се докажуваме.Нели очекуваш Турци да ти го бранат Тетово и Гостивар ти не заслужуваш да ти докажува некој нешто.[DOUBLEPOST=1533162957][/DOUBLEPOST]
Што е битно колку пати сум бил.Еднаш на школска екскурзија.Памтам не тераа да влеземе во Шарена џамија и јас одбив.Ова некаде пред седум години.Вриеше од Косовари и по центарот слабо има Македонци.А од тоа што слушам младите Македонци имаат станови по Карпош 4 и се повеќе се селат.
Подобро Турците да ми го бранат Тетово отколку страшливец/кукавица како тебе. Ти ако застанеш да ја браниш државава, отиде на 10 дела.
Попрво би ја продал, отколку да ја браниш.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.552
Поени од реакции
26.059
Подобро Турците да ми го бранат Тетово отколку страшливец/кукавица како тебе. Ти ако застанеш да ја браниш државава, отиде на 10 дела.
Попрво би ја продал, отколку да ја браниш.
прекини бе со карање...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
прекини бе со карање...
Не се карам туку сум искрен. А во денешен ден, ретко има искрени како мене.

Сигурно тебе ти текнува што направија Русите во војната со Грузија. Тоа треба да го направи некој и тука.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.518
Не се карам туку сум искрен. А во денешен ден, ретко има искрени како мене.

Сигурно тебе ти текнува што направија Русите во војната со Грузија. Тоа треба да го направи некој и тука.
Така нека биде времето ќе покаже кој бил во право кој не.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
834
Поени од реакции
1.280
Да ама каде бил во 95.Пичка продадена е и он и сите политичари.Верувај и јас сум живеел во населба со мешан етнички состав и се преселив.Треба или да им ќутиш или цел живот да си спремен да тепачки и проблеми.Размена на население е единствен спас.
Не збори за нешто кога не си бил ни роден а не ни знаеш каква била ситуацијата тогаш.Границата беше затворена , криза фати за леб прво и основно , да не збориме за горива и ред други работи.Киро немаше друго решение..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom