Насилства во Македонија

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
не е малку 6 години.. реално тука има дело пречекорување на самоодбрана..
а Раде Штикла, пуленот на оваа власт , има порано одлежно убиство со само 2 години затвор, имаше во медиумите кога беше актуелно уб иството на Јанушев...
Туку прашањето е друго, КОЛКУ се Осудени убиецот на градоначалникот на Боговиње ( пред година) и убиецот на независниот кандидат за градоначалник на локални избори ??? Тоа се вистински класични убиства, со пиштоли..
А и убиството на активистот од СДСМ за време локалните во Чаир, едноставно се замолча и стави во фиока...
Не таман е сепак 2 одлежа така да му останаа уште 4 што е до некаде реална казна.Не верував дека ќе се донесе ваква пресуда поради сите досегашни судење помеѓу Македонци и Албанци.Одлично завршена работа на судот и секоја чест што не паднаа под притисокот на јавноста.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.839
Еден загинат и двајца повредени во вооружена пресметка на две групи од ДУИ во Мала Речица

Eдно лице загина, а двајца се повредени во вооружена пресметка на две групи вечерва во тетовска Мала Речица, објави „Порталб“ повикувајќи се на неофицијални информации.
Тие застанале на улица и пукале едни кон други од два различни автомобили.

Неофицијално, Либертас дознава дека се работи за пресметка меѓу припадници на ДУИ од Скопје и од Куманово во седиштето на партијата во Мала Речица.
Нема лабаво.

:icon_lol:
 
И

Име И Презиме

Гостин

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.839
Само ш.птарските портали објавуваат вести .....
Наип Реџепи бил убиен .Кој е типов ?
http://shqipmedia.com/ky-eshte-kumanovari-i-vrare-sonte-ne-tetove-foto/
ПОЗНАТ ИДЕНТИТЕТОТ НА УБИЕНИОТ: Лице од Куманово загина во престрелката поради функција во ДУИ!


Според неофицијални информации на весникот Наип Реџепи од Куманово е лицето кое вечерва во Мала Речица е убиено, додека рането е уште едно лице од Куманово.



СКОПСКОТО КРИЛО НА ДУИ ОТВОРИЛО ОГАН: Луѓе блиски на Ахмети пукале во лица блиски на Хазби Лика на кои вицепремиерот им доделил функции

Денес околу 18.20 часот било пријавено пукање од огнено оружје во с.Мала Речица. По излегувањето на лице место пронајдени се чаури и траги од крв. Од клиничката болница било пријавено дека кај нив се донесени две лица со прострелни рани од кои едното починало. Приведени се две лица – стои во изјавата на портпаролот на МВР Тони Ангеловски за Инфомакс
поред сведоци на настанот, извесен Наим Реџепи од Куманово заедно со двајца други негови пријатели од кумановското крило на ДУИ биле внатре во седиштето во Мала Речица, на кои вицепремиерот Хазби Лика им дал владини функции.

Според извори во партијата, луѓе на Али Ахмети од скопското крило на партијата ги чекале надвор по добиените информации дека Лика им доделил функции.


Откако тројцата од Куманово излегле од седиштето на партијата настанала прво вербална, а потоа и физичка пресметка по што дошло до престрелка во која најмалку тројца се повредени, а најмалку еден е загинат. Еден е тешко повреден и испратен на Ургентен во Скопје.

Засега нема потврда за идентитетот на лицата од МВР.


Директорот на болницата во Тетово, Флорим Бесими, за Portalb.mk потврди дека во денешниот настан во тетовска Мала Речица, кај седиштето на ДУИ, има тројца ранети.
Тој рече дека засега не е познато дали има и починати лица, додека пак еден од повредените е во критична состојба и е испратен во скопската Клиника.

Бесими за порталот додал дека не може да открие повеќе детали бидејќи се прави увид од страна на полицијата и истражните органи кои се на терен.

Според она што е досега познато, непознати лица кои биле во два различни автомобили, застанале на улица по што започнала вооружена пресметка.

Две лица се повредени во инцидентот кој попладнево околу 18:30 часот се случил во селото Мала Речица, потврдува портпаролот на МВР, Тони Ангеловски во изјава за Инфомакс.

Според првичните информации со кои располага МВР, повредените лица се пренесени во тетовската клиничка болница, но засега нема подетални информации за нивната здравствена состојба.

Ангеловски додава дека во врска со случајот приведени се две лица, но повеќе детали се уште не се откриваат.

Албанските медиуми јавуваат дека вооружениот инцидент се случил кај седиштето на ДУИ, а во истиот убиени се три лица од Куманово. Според нивните информации убиството било резултат на ривалство меѓу две групи на ДУИ.

Подетални информации за целиот случај се очекуваат подоцна.

Meanwhile were getting brainfuck:


Spiderman attacks again :icon_mrgr:
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
Малолетник прободен со нож во Ѓорче
Малолетник бил прободен со нож во левата надколеница синоќа во скопски Ѓорче Петров.

Полицијата соопшти дека околу 1:00 часот по полноќ во Полициската станица Ѓорче Петров Е.С.(51) пријавил дека на вечерта на 7 април околу 22:30 часот додека неговиот син Е.С. (17) се движел по улицата „Ангел Винички“ бил пресретнат од страна на две непознати лица. Едното од нив извадило нож и го прободело во пределот на левата надколеница.


Малолетникот бил пренесен во Градската општа болница „8-ми Септември“ за укажување на лекарска помош и од страна на лекар констатирана е телесна повреда.

Полицијата соопшти дека работи на целосно расчистување на случајот.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
Да погодувам или сите знаете што било и како било зошто веќе стана пракса.
 
И

Име И Презиме

Гостин
Повторно глумење на жрва, и КАКО баш ш.птар .Човек да се запраша да не им се случува некој заговор ?Ма нее овој пат налетал на законот .Државна болница е 24/7 хаос и гужва и незнам зошто некој би бил привилигиран (хитен ) .Се знае , само брзата помош е ХИТНА !

Полицаец се изживувал врз граѓанин на клиника во Скопје: „Ќе те влечам по улица“


Припадник на полицијата денеска на влезот на Клиничкиот центар во Скопје се изживувал врз поранешниот новинар на А1 и Коха, Фитим Криезуи, кој поради итен случај со неговата мајка сакал побрзо да помине низ рампата за да стигне до Клиниката за кардиологија, објави А1он.

Криезиу за А1он раскажа дека полицаецот се изжуивувал и му се заканувал пред целото семејство, додека сите граѓани кои биле сведоци немо ја следеле ситуацијата.

-Полицаецот ми се закануваше, викаше дека ќе ме влече по тротоарот по што тргна физички да ме нападне само заради тоа што јас инсистирав да поминам преку ред поради итниот случај кој го имав, вели Криезиу за А1он.

Креизеу раскаал дека го замолил коректно полицаецот да го пушти побрзо и пред лицето кое било на ред, но полицаецот одбил и инсистирал Криезиу да се врати назад.

-Додека се расправавме со полицаецот тој почна да го повишува тонот и повторно упати закани до мене. Првиот пат го замолив да не се однесува така затоа што иако е полицаец законот не му го дозволува тоа, вели Криезиу.

Откако вербално го навредил полицаецот се обидел и физички да го нападне Криезиу, па после му се заканувал и со парична казна.

-Откако ми се закани дека ќе ми напише казна, ми рече дека јас не смеам да му се противам, по што ме фати за раката и уште еднаш повтори дека ќе ме влече по улица. Тука настана голем проблем. Тоа што тој го направи не му доликува на еден припадник на полицијата, сведочи Криезиу.


https://sitel.com.mk/policaec-se-izzhivuval-vrz-gragjanin-na-klinika-vo-skopje-kje-te-vlecham-po-ulica
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
Повторно глумење на жрва, и КАКО баш ш.птар .Човек да се запраша да не им се случува некој заговор ?Ма нее овој пат налетал на законот .Државна болница е 24/7 хаос и гужва и незнам зошто некој би бил привилигиран (хитен ) .Се знае , само брзата помош е ХИТНА !

Полицаец се изживувал врз граѓанин на клиника во Скопје: „Ќе те влечам по улица“


Припадник на полицијата денеска на влезот на Клиничкиот центар во Скопје се изживувал врз поранешниот новинар на А1 и Коха, Фитим Криезуи, кој поради итен случај со неговата мајка сакал побрзо да помине низ рампата за да стигне до Клиниката за кардиологија, објави А1он.

Криезиу за А1он раскажа дека полицаецот се изжуивувал и му се заканувал пред целото семејство, додека сите граѓани кои биле сведоци немо ја следеле ситуацијата.

-Полицаецот ми се закануваше, викаше дека ќе ме влече по тротоарот по што тргна физички да ме нападне само заради тоа што јас инсистирав да поминам преку ред поради итниот случај кој го имав, вели Криезиу за А1он.

Креизеу раскаал дека го замолил коректно полицаецот да го пушти побрзо и пред лицето кое било на ред, но полицаецот одбил и инсистирал Криезиу да се врати назад.

-Додека се расправавме со полицаецот тој почна да го повишува тонот и повторно упати закани до мене. Првиот пат го замолив да не се однесува така затоа што иако е полицаец законот не му го дозволува тоа, вели Криезиу.

Откако вербално го навредил полицаецот се обидел и физички да го нападне Криезиу, па после му се заканувал и со парична казна.

-Откако ми се закани дека ќе ми напише казна, ми рече дека јас не смеам да му се противам, по што ме фати за раката и уште еднаш повтори дека ќе ме влече по улица. Тука настана голем проблем. Тоа што тој го направи не му доликува на еден припадник на полицијата, сведочи Криезиу.


https://sitel.com.mk/policaec-se-izzhivuval-vrz-gragjanin-na-klinika-vo-skopje-kje-te-vlecham-po-ulica
Ајде протест утре нека организираат
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Kajgana Shop

На врв Bottom