Напуштање на државава поради љубов

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 март 2010
Мислења
15.215
Поени од реакции
25.966
Абе шо, денес цел опозиционен врв се занимава со Каракамишева. Овие од ВМРО се политички генијалци, а овие од СДСМ се неписмени идиоти. ВМРО преку Каракамишева им ја одзема енергијата. Секој потег на Грујо е врв на генијалноста во политиката, секој потег за Заев дилентатизам.

Мислам, да не претеруваме, не е попаметно?
Знаеш што е проблемот на СДСМ? Што не е Заев. ВМРО-ДПМНЕ е Груевски, СДСМ е секоја будала. Инаку да, и партиското раководство на СДСМ се бави со маргинални ликови од типот на Каракамишева. Пример е несреќнион заменик министер за земјоделие, кој е шеф на кабинет на Заев, и тема на секој прес му е Миленко.

Дали Груевски и екипата се политички генијалци не знам, ама дека другиве се дилетанти без ниту еден успешен потег веќе е и емпириски докажливо.
:D
Toлку од разумот. Уште Ставре ви го држи рекордот со "немаме за леб, а сакаме чоколадо" муабетот. Таму имаше добри десетина минути разум.
Јас ти набројав четворица кои се демек од надвор, а имаат влијание врз политиките на СДСМ. Наброи двајца такви во ВМРО.
Кои други? Јас како Разиел и се смеам на глупоста на Каракамишева како Сајла. Од тоа што читав, исто беа имиња и презимиња на граѓани, на фб, како и се смеат на Каракамишева. Кога е закажан прес на СДСМ со наслов "lol karakamisheva"? Кажуј вакви работи, сакам да гледам како цела енергија ја трошат на неа.
Гледај било кој прес на министрите или замениците од СДСМ. Се бават со ликови од калибарот на дотичната и бетер.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.215
Поени од реакции
25.966
Од каде вакво тврдење сега? Пред некое време кажа дека Заев е залутан во политиката, а сега проблемот е што Заев =/= СДСМ...
Заев како партиски претседател. Не мислев на Заев како лик. Моќта во партијата не е централизирана, секоја будала мисли дека е битна во структурата.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Знаеш што е проблемот на СДСМ? Што не е Заев. ВМРО-ДПМНЕ е Груевски, СДСМ е секоја будала. Инаку да, и партиското раководство на СДСМ се бави со маргинални ликови од типот на Каракамишева. Пример е несреќнион заменик министер за земјоделие, кој е шеф на кабинет на Заев, и тема на секој прес му е Миленко.

Дали Груевски и екипата се политички генијалци не знам, ама дека другиве се дилетанти без ниту еден успешен потег веќе е и емпириски докажливо.
Си имаш направено филм и си го фураш. Терај, ама понекогаш навистина продаваш извесни органи за бубрези.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Знаеш што е проблемот на СДСМ? Што не е Заев. ВМРО-ДПМНЕ е Груевски, СДСМ е секоја будала. Инаку да, и партиското раководство на СДСМ се бави со маргинални ликови од типот на Каракамишева. Пример е несреќнион заменик министер за земјоделие, кој е шеф на кабинет на Заев, и тема на секој прес му е Миленко.

Дали Груевски и екипата се политички генијалци не знам, ама дека другиве се дилетанти без ниту еден успешен потег веќе е и емпириски докажливо.

Јас ти набројав четворица кои се демек од надвор, а имаат влијание врз политиките на СДСМ. Наброи двајца такви во ВМРО.

Гледај било кој прес на министрите или замениците од СДСМ. Се бават со ликови од калибарот на дотичната и бетер.
Abe diletantite so nivnite glupi potezi go nateraa Gwujo od nema izbowi vo odime na izbowi. Od nema povlekuvanje do ministerski mesta na najbitnite funkcii. Od PUC do Specijalno obvinitelstvo. Stvarno diletantive vlecat glupi potezi. Sledniot glup poteg Gwujo u zatvor.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Јас ти набројав четворица кои се демек од надвор, а имаат влијание врз политиките на СДСМ. Наброи двајца такви во ВМРО.
Нема проблем бе шефе. Одма. Иако и тие ти што ги наброја се многу, многу спорни(сем Геро), ќе те удостојам. Е сега, заради тоа што власта подразбира акумулација на моќ, па самата е инвеститор, а сегашнава е позната по вакви гринфилд инвестиции со проектот Пандов, проектот Миленко и слични, ќе се вратиме кога била опозиција, била малку потенка со финансии и моќ и морала да се потпира на ликови како Михајло Маневски со неговата антикорупциска и Коневска со Транспарентност. Маневски, на пример, силно има влијаено во делувањето на тоа вемеро согласно судската власт и нејзино разнебитување постизборно, а во подготвување терен и валкање на тогашната власт пред изборите. На крај добија министерски фотелји.

Гледај било кој прес на министрите или замениците од СДСМ. Се бават со ликови од калибарот на дотичната и бетер.
Упати ме. Јас знам дека многу повеќе такви испади има за соросоидите, мрачните сили, предавниците, платениците...отколку за Миленко и Каракамишева кај другиве.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.215
Поени од реакции
25.966
Си имаш направено филм и си го фураш. Терај, ама понекогаш навистина продаваш извесни органи за бубрези.
Ако е филм, воопшто не е страшно. За брзо ќе му се види крајот.
Abe diletantite so nivnite glupi potezi go nateraa Gwujo od nema izbowi vo odime na izbowi. Od nema povlekuvanje do ministerski mesta na najbitnite funkcii. Od PUC do Specijalno obvinitelstvo. Stvarno diletantive vlecat glupi potezi. Sledniot glup poteg Gwujo u zatvor.
Избори на кои не сакаат да одат и специјално обвинителство на кое не предаваат материјали. :pos: Уствари, ти лани ми рече дека Грујо ќе бил во затвор до ноември. Јас уште ти верувам. За кога го поместивте рокот?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.215
Поени од реакции
25.966
Нема проблем бе шефе. Одма. Иако и тие ти што ги наброја се многу, многу спорни(сем Геро), ќе те удостојам. Е сега, заради тоа што власта подразбира акумулација на моќ, па самата е инвеститор, а сегашнава е позната по вакви гринфилд инвестиции со проектот Пандов, проектот Миленко и слични, ќе се вратиме кога била опозиција, била малку потенка со финансии и моќ и морала да се потпира на ликови како Михајло Маневски со неговата антикорупциска и Коневска со Транспарентност. Маневски, на пример, силно има влијаено во делувањето на тоа вемеро согласно судската власт и нејзино разнебитување постизборно, а во подготвување терен и валкање на тогашната власт пред изборите. На крај добија министерски фотелји.
Михајло Маневски беше функционер назначен од партијата. Овде збориме за ликови кои се продаваат како експерти и професори. Ама знаеш и сам, проблемот е што нема имиња во ВМРО, а во СДСМ ги има на куп. Ама нели е тоа добро? Отворена партија, со дисперзирана моќ, право граѓанство. :D
Упати ме. Јас знам дека многу повеќе такви испади има за соросоидите, мрачните сили, предавниците, платениците...отколку за Миленко и Каракамишева кај другиве.
https://www.facebook.com/ljupcho.nikolovski.03/posts/159346977765001
https://www.facebook.com/ljupcho.nikolovski.03/posts/156033014763064

Повели.[DOUBLEPOST=1452120214][/DOUBLEPOST]
Знам, народот, избори, народот, избори...
Што сем избори би било репер за успешност на политичар?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Што сем избори би било репер за успешност на политичар?
На пример, добробитта на државата и граѓаните во неа? Пример велиме...

Ти кажав еднаш, по твојата логика најдобри политичари си Грујо, Лукашенко и Севернокорејскиот лепотан.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Незнам кој и дал право на оваа теткава глупа да пишува колумни..Абе овие при памет нездрави не прават,при очи слепи не прават..Што стока ќе беа.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.215
Поени од реакции
25.966
На пример, добробитта на државата и граѓаните во неа? Пример велиме...

Ти кажав еднаш, по твојата логика најдобри политичари си Грујо, Лукашенко и Севернокорејскиот лепотан.
Тоа ниту било, ниту ќе биде објективна мерка. Единствена објективна мерка за успешност на политичар е добиени избори или војни. Се друго е натегање, кое подоцна историјата го брише.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Тоа ниту било, ниту ќе биде објективна мерка. Единствена објективна мерка за успешност на политичар е добиени избори или војни. Се друго е натегање, кое подоцна историјата го брише.
Ти мислиш дека Ким е голем политичар? Колку што се валидни неговите политички успеси, толку се на Грујо.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Ако е филм, воопшто не е страшно. За брзо ќе му се види крајот.

Избори на кои не сакаат да одат и специјално обвинителство на кое не предаваат материјали. :pos: Уствари, ти лани ми рече дека Грујо ќе бил во затвор до ноември. Јас уште ти верувам. За кога го поместивте рокот?
Ti kaza deka Zaev ke zavrsi vo zatvor za Puc i deka izbori nema da ima, nema ni ostavki i Gwujo nema da dade ostavka. Od toa se se sluci osven so Zaev, normalno Gwujo sea ke dade ostavka pod pritisok na Han
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Михајло Маневски беше функционер назначен од партијата. Овде збориме за ликови кои се продаваат како експерти и професори. Ама знаеш и сам, проблемот е што нема имиња во ВМРО, а во СДСМ ги има на куп. Ама нели е тоа добро? Отворена партија, со дисперзирана моќ, право граѓанство. :D
Се слагам. Поопасно е продавање како професор и експерт на некој кој нема никаква партиска функција и неговото мислење нема никаква тежина, од продавање како неутрален и неопределен на еден претседател на ебаната антикорупциска комисија или најголемата тогаш невладина како Транспарентност.
Имиња имаше, додека немаше власт. Власта е привилегија што ја дава таа комоција тие имиња или да ги залажеш со фотелја, или да ги пензионираш со многу пари или некое ресторанче/хотелче или да ги збуцаш у затвор.
https://www.facebook.com/ljupcho.nikolovski.03/posts/159346977765001
https://www.facebook.com/ljupcho.nikolovski.03/posts/156033014763064

Повели.[DOUBLEPOST=1452120214][/DOUBLEPOST]
Што сем избори би било репер за успешност на политичар?
Ова не е трошење енергија за тоа што некој рекол нешто најглупо. Ова е откривање криминал и корупција. Има разлика од трошење енергија на испадите на Најчевска или овој сега на Каракамишева, до пронаоѓање неправилности во доделување државно земјиште, субвенции или капандастери за фендери. Спинер врховистички низаеден.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom