Направи сам!

marTin*

мαјатιη™
Член од
10 октомври 2008
Мислења
287
Поени од реакции
12
Од каде можам да купам мат црна фолија.ми треба за скутер и колку кошта истата одприлика ?
 
Член од
17 јули 2013
Мислења
41
Поени од реакции
13

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Ставете некое видео добро кај што е убаво објаснето како се мести фолја на штопови а и кажете кај се наоѓа точно авто лидер и фала

Авто лидер ти е во Чаирчанка друже,до школото Лирија.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Дали може со ваков термопластичен пиштол да лепам маски на скитер од внатрешна страна http://mk.marketkonekt.com/sites/balkanbaba/docs/image_4297_4453.jpg
Можеш, ама оваа пластика на сонцево ќе се стопи. Само ќе ја испрљаш маската. Користи двокомпонентен лепак и парче текстил или нешто слично за да има поголема цврстина.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Член од
12 март 2008
Мислења
1.029
Поени од реакции
711
Дечки дали некој од вас има идеја како да го обојам средишниот дел од палката од мењачот во боја?
Конкретно бројките сакам да ги обојам, а притоа да не се растече или да не изгледа грдо.

 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Дечки дали некој од вас има идеја како да го обојам средишниот дел од палката од мењачот во боја?
Конкретно бројките сакам да ги обојам, а притоа да не се растече или да не изгледа грдо.

Прво заштити го другиот дел да не се случат несакани последици, а за проба фарбај со лак за нокти. Доколку за краток период се избришат барај алтернатива постапката веќе ја знаеш. (За бришење, соодветно средство во зависност со што фарбаш)
 
Член од
4 март 2010
Мислења
268
Поени од реакции
26
А и што кит да земам имам длавоки линии на пластиката
 
Член од
4 март 2010
Мислења
268
Поени од реакции
26
Сакам да лепам фолија на штоп е сега првин го чистам убаво штопот и после се става ли нешто пред да се стави фолијата како оди постапката објаснете поубаво
 
Член од
23 септември 2010
Мислења
645
Поени од реакции
385
Сакам да лепам фолија на штоп е сега првин го чистам убаво штопот и после се става ли нешто пред да се стави фолијата како оди постапката објаснете поубаво
Го прскаш штопот и фолијата од страната на лепакот со вода и малце сапуница, ја местиш фолијата како ти одговара и со некое парче гума ja поминуваш за да излезе сапуницата и чекаш да осуши.
 
Член од
4 март 2010
Мислења
268
Поени од реакции
26
Го прскаш штопот и фолијата од страната на лепакот со вода и малце сапуница, ја местиш фолијата како ти одговара и со некое парче гума ja поминуваш за да излезе сапуницата и чекаш да осуши.
а мора ли со индустриски фен
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
Еве од мене помош за оние кои имаат Спарк модел 2013 а не се задоволни со постоечките звичници,а посебо со задните кои се со димензии 10x15цм а ги нема никаде,а ако ги најдеш чинат цело богатство.....

Денес направив еден адаптер со кој ке можете да поставите 13цм звучници позади без да го грдите или оштетувате ентериерот.Јас го изработив од картон оној што се користи за класери по фирмите.Залепив две парчиња со неостик,и испаднаа ептен јаки така да слободно можете да ги шмирглате бушите без опасност дека ке се скршат или скинат....

За позади земав Пионер TS-G1322I 13цм кои за фабричкото радио се сосема ок,и деф се добива подобар звук:Се мислев за Сони ама Пионер е Пионер......Ги купив во Нептун по цена од 1999 денари за пар...

Бидејки просторот е малку тесен,звучниците ги поставив од долната страна на адаптерот,а дупките за штрафење ги пренесов од оригиналниот звучник.Звучникот мора да стои од долната страна бидејки ако се стави од горе,зафака на пластиката каде стоел оригиналниот звучник...Затоа дупката за звучникот слободно може да се прошири повеке.......

Сега е веке друга работа.Поубав звук со елегантно решение......Ке направам слики како изгледаат поставени,а во прилог пракам скица со димензии за адаптерот.... adapter-001.jpg
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Еве од мене помош за оние кои имаат Спарк модел 2013 а не се задоволни со постоечките звичници,а посебо со задните кои се со димензии 10x15цм а ги нема никаде,а ако ги најдеш чинат цело богатство.....

Денес направив еден адаптер со кој ке можете да поставите 13цм звучници позади без да го грдите или оштетувате ентериерот.Јас го изработив од картон оној што се користи за класери по фирмите.Залепив две парчиња со неостик,и испаднаа ептен јаки така да слободно можете да ги шмирглате бушите без опасност дека ке се скршат или скинат....

За позади земав Пионер TS-G1322I 13цм кои за фабричкото радио се сосема ок,и деф се добива подобар звук:Се мислев за Сони ама Пионер е Пионер......Ги купив во Нептун по цена од 1999 денари за пар...

Бидејки просторот е малку тесен,звучниците ги поставив од долната страна на адаптерот,а дупките за штрафење ги пренесов од оригиналниот звучник.Звучникот мора да стои од долната страна бидејки ако се стави од горе,зафака на пластиката каде стоел оригиналниот звучник...Затоа дупката за звучникот слободно може да се прошири повеке.......

Сега е веке друга работа.Поубав звук со елегантно решение......Ке направам слики како изгледаат поставени,а во прилог пракам скица со димензии за адаптерот....Прегледај го приврзокот 79100
ај ти мене помогни ми како да ставам јас поголем звучник во кола од страна позади? - имам две 10ки магнат ама големи се не ги собира никако.
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
гледам темата е неактивна веке неколку денови , мислам од лани веке :D
Сакав да прашам нешто само па да ми помогнете ,како да наместам силичка или свирка(пример како таа на матичната на пц што ја има што прави само тиит) во колата кога ке се изгасе колата да не работи да почне да свири или свети како алерт за заборавени вклучени светла ,дедо ми нонстоп ги заборава , а знам дека во сите коли може да се инсталира тоа само некој совет да ми даде или шемата ме бива со електроника ке средам сам но слабо со автоелектроника :D
фала
 

Kajgana Shop

На врв Bottom