Направив Нова Игра на Google Play, пробајте ја!

Дали ви се допаѓа?


  • Вкупно гласачи
    21
Член од
8 јануари 2015
Мислења
39
Поени од реакции
9
Последно уредено:
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.284
Требало да направиш некој баланс и да продолжиш со уште неколку градации на "недобро" во анкетава...

пр.
-Лоша
-Ужасна
-Мизерија
 
Член од
8 јануари 2015
Мислења
39
Поени од реакции
9
ајде
Требало да направиш некој баланс и да продолжиш со уште неколку градации на "недобро" во анкетава...

пр.
-Лоша
-Ужасна
-Мизерија
ајде македонче гласај мизерија!
 
Член од
20 јуни 2018
Мислења
15
Поени од реакции
2
Прегледај го приврзокот 193534 За сите оние кој го сакаат фудбалот, тука можете да проверите колку добро ги занете играчите, а ако не ги знаете можете да ги научите полесно.

Повеќе детали на следниот линк:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alektoni.guessthefootballplayerrussianedition
Se uste ne ja napraiv download no bravo samo prodolzi i treba malce reklama da i napravis svoja fb stranica i plati za reklami vo fb veruvaj mi ke ti se isplati..
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Ако си <15 години, топ.
Ако си 22...

"play on real grass"
ти си за маркетинг измислен :D
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
ти си за маркетинг измислен :D
Имам положено Маркетинг со 9ка :D
Anon ти е баба ванѓа...ти погоди дека те бива за Маркетинг.[DOUBLEPOST=1530918387][/DOUBLEPOST]Во врска со играта:
Ја пробав и еве што имам да кажам:
За почеток не е лоша играта, иако дизајнот е многу прост. Сигурен сум дека со тек на време ќе го вметнеш тој Material Дизајн.
Напрај ја играта да може на мемориска картица (Movable to Micro SD Card) да се префрла.
Стави OLED темно црна тема, пошто штеди батерија на OLED екрани.
Тури опција да платиш за да ги тргнеш рекламите.
Тури маркет кај што ќе може да се купуваат сезони. Тури hints, Тури пари во играта што ќе може да се збираат и исто така и да се купат преку вистински пари. Напрај го "гребењето" полесно, т. е. да може само со мрдање на прст нон стоп да се открива сликата, а не само со клик.
Тури Upgrades, и стај еден Tutorial.
Среди си баговите, и сега за сега тоа ќе биде.
 
Последно уредено:

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
За сите оние кој го сакаат фудбалот, тука можете да проверите колку добро ги занете играчите, а ако не ги знаете можете да ги научите полесно.

Повеќе детали на следниот линк:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alektoni.guessthefootballplayerrussianedition
За почеток ок, само малку внимавај и на англискиот при промоција, scrach and guess, differents levels... некако не ми идат.
 
Член од
1 ноември 2017
Мислења
66
Поени од реакции
40
Јас сум интересиран за game designer. Може да ми кажеш од каде ја направи играта? Колку време треба да научиш, дали е тешко, што треба да учам за да правам игри? Фала, инаку интересна игра.
 
Член од
8 јануари 2015
Мислења
39
Поени од реакции
9
Anon ти е баба ванѓа...ти погоди дека те бива за Маркетинг.[DOUBLEPOST=1530918387][/DOUBLEPOST]Во врска со играта:
Ја пробав и еве што имам да кажам:
За почеток не е лоша играта, иако дизајнот е многу прост. Сигурен сум дека со тек на време ќе го вметнеш тој Material Дизајн.
Напрај ја играта да може на мемориска картица (Movable to Micro SD Card) да се префрла.
Стави OLED темно црна тема, пошто штеди батерија на OLED екрани.
Тури опција да платиш за да ги тргнеш рекламите.
Тури маркет кај што ќе може да се купуваат сезони. Тури hints, Тури пари во играта што ќе може да се збираат и исто така и да се купат преку вистински пари. Напрај го "гребењето" полесно, т. е. да може само со мрдање на прст нон стоп да се открива сликата, а не само со клик.
Тури Upgrades, и стај еден Tutorial.
Среди си баговите, и сега за сега тоа ќе биде.
Фала ти за забелешките. Бидејќи сум во МК не можам да ставам цена на апликацијата и виртуелни пари. Ќе има за ден два нов update на играва каде се поправени некои багови. Него ти кажи ми кои багови ги сретна? Ако се оние додека симнуваш сезони тогаш тие ќе бидат средени со следниот update. Не те разбирам што сакаш да кажеш што викаш направи го гребењето полесно да може само со мрдање на прст да се открива, а не само со клик. Па така работи со мрдање на прст.[DOUBLEPOST=1530964005][/DOUBLEPOST]
Јас сум интересиран за game designer. Може да ми кажеш од каде ја направи играта? Колку време треба да научиш, дали е тешко, што треба да учам за да правам игри? Фала, инаку интересна игра.
Јас сум студент на ФИНКИ и таму се учи Андроид. Треба да знаеш програмирање, ја правев 2 месеци.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom