Наде Талевска

Г

Господ

Гостин
Девојкава има доста моќен глас,жанровски не ме гаѓа но сепак си ја бидува.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
ЈА имам слушано во живо - РАСТУРА! Доволна и е посветеноста кон гласот,сега мислам дека е време да се посвети малце на себе.Фитнес,митнес,исхрана...Ипак,ТВ лице/јавна фаца секогаш треба да го извади максимумот од себе,исклучок е Есма :smir:
 

almostanangel

...за малку =)
Член од
22 декември 2008
Мислења
121
Поени од реакции
13
Е, а зошо мислиш дека Есма е исклучок??? хаха:pos2:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Зш Есма го држи стилот xD
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Баш вчера ја гледав на ТВ. Пееше во живо една странска песна (ја заборавив која беше:)) и навистина има одличен вокал. Но како што кажаа и некои членови пред мене мора под итно да поработи на себе, доколку сака да успее на естрадата.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Е, а зошо мислиш дека Есма е исклучок??? хаха:pos2:
Есма има 60+ години и на никој не му се дрви кога ќе ја види како појава.А момево има 25- години (претпоставувам) и треба на БИЛОКОЈ да му се дрви кога ќе ја види.Со самите години што ги има не треба да си дозволи да има контраефект кај дрвењето :))))))
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Осамени! Преубава песна која ја барав дугачко време не ми текнуваше дека е на Наде иако ја имам чуено, пееше на Експлозив на А1, инаку гласот и‘ наликува на Бијонсе, истотака и на Каролина има препознатлива боја што иако прекрасно звучи тоа не е океј. Денес е проклетство да имаш слична или иста боја на гласот со некој друг пејач. Осуден си на вечно споредување.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Случајно налетав на спотов на фејсбук некој го имаше ставено, мислам дека е нова песна, преработка од песна на Калиопи или нешто така. ОДЛИЧНА песна, а и Жак Хоудек, прекрасно пее на македонски јазик и акцент и се погодува, башка типот пее преубаво, инаку он е од Хрватска, има неколку навистина одлични песни.

Еве ја песната

 

Pik

Член од
10 февруари 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
na spotot pokraj Zak devojcevo izgleda slabicko. Kaljopa e Kaljopa
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Мислев дека има 35 :( :icon_lol:
 
Член од
3 февруари 2007
Мислења
293
Поени од реакции
30
Вокал - одличен!!! Навистина, девојчево е музички образована, соло пење, ја почитувам. Но, не е прва и последна, што имаат квалитетен вокал, но не успеваат на естрада. Причината не се неколкуте килограми плус, има многу пејачи кои не се баш слабички, но имаат харизма, енергија, она што ги прави уметници. Наде го нема тој Х фактор, барем според мене.
 
Член од
26 јули 2009
Мислења
424
Поени од реакции
179
ОК е Наде ама Копров и ги прави песните, а тој е воодушевен од Бијонсе на секоја емисија каде е гостин го кажува тоа па сака и Наде да звучи така и на крај излегува дека Наде ја копира и сите плукаат по неа
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.635
Поени од реакции
13.073
Ја имав видено на Скопскиот фестивал па да стокмам критика. Девојката како пејачка добро се држи, но сепак мислам дека сеуште е во зелениот период па така има уште време да го доработи гласот. На моменти ме потсетуваше на Искра Трпева но скраја да е да не отиде по нејзините и слични води кон таквата слава. Пак ќе речам може, но дотолку е спремна да го издржи товарот на славата. Ако не, подобро оперска пеачка, но не и ванаби турбофолкерица.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
Mислев сега да отворам тема за Наде ама гледам веќе има тема. Како пеачка и што сум ја гледал на тв во емисии ми се допаѓа ептен. Moќен вокал, убави песни со добра музика и текстови.

Oваа песна ептен и потсетува на Halo на Бијонсе

Оваа нејзина песна ми се допаѓа
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom