Награди за кучиња

R

Runner

Гостин
Пет шопот што го збори @Papillon.Papi е навистина добро снабден ама во Софија е и малце едалечко за даотидеш на шопинг за кучето, во скопје можам да ти кажам дека освен Bosch нема ништо да најдеш никој не продава. Празни се пет шоповите, најблиску е во Солун и јас од таму му купувам на моето. Иначе Bosch ти се баш бош фирма , полни се со житарици и јас не би ти ги препорачала ако сакаш да му дадеш награда на твоето куче земи пилешки гради, исецкај ги на ленти, свари ги, после нареди ги во тава и во рерна стави ги на одприлика 70-80 степени едно саат време може и повеќе зависи од дебелината, да се исушат, исецкај ги на мали парченца и вуала, награда за кучето имаш-барем знаеш дека е месо. :)
П.С. Ако случајно најдеш негде пет шоп што продава нешто повеќе од Bosch извести не ;)
Mis
Пет шопот што го збори @Papillon.Papi е навистина добро снабден ама во Софија е и малце едалечко за даотидеш на шопинг за кучето, во скопје можам да ти кажам дека освен Bosch нема ништо да најдеш никој не продава. Празни се пет шоповите, најблиску е во Солун и јас од таму му купувам на моето. Иначе Bosch ти се баш бош фирма , полни се со житарици и јас не би ти ги препорачала ако сакаш да му дадеш награда на твоето куче земи пилешки гради, исецкај ги на ленти, свари ги, после нареди ги во тава и во рерна стави ги на одприлика 70-80 степени едно саат време може и повеќе зависи од дебелината, да се исушат, исецкај ги на мали парченца и вуала, награда за кучето имаш-барем знаеш дека е месо. :)
П.С. Ако случајно најдеш негде пет шоп што продава нешто повеќе од Bosch извести не ;)
mislam deka ovie na brit gi vidov vo pe shopot na ruzveltova koga barav koj kakva hrana drzi...da proverime i so uvoznikot? Neko od vas sigurno go poznavaat. Inaku receptot so pileskite gradi e super. Samo mi e strav deka potoa nema da saka da mi go jade dehidrator. Resiv edna godina na dehidrag pa potoa na raw[DOUBLEPOST=1453839991][/DOUBLEPOST]Inaku ke probam da se organiziram i da mi donese nekon od srbija, hrvatska, bugarija ili grcija. Samo ne znam koj e navistina dobar brend. Nema info za treats kako sto ima za dehidrat. Ako znaete so sigurnost brend sto e dobar spodelete go. Ke najdam nacin nekoj da donese.
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
795
Јaс се кaaм, нo мoетo куче не. Не сум сретнaлa нештo пoсмрдливo oд сушен пилешки џигер (сo негo и срцa). :sick: А, ѕверкaвa збеснa пo нив... Бaрем ќе биде дoбрo куче.
20160210_194445.jpg 20160210_195334.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom